Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha nem szeretem az emberek...

Hogyha nem szeretem az embereket, de nem ölök meg senkit sem, akkor kerülhetek a mennyországba?

Figyelt kérdés

2015. nov. 13. 15:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Azt írtam, hogy nem akarlak megtéríteni, amire azt írtad, hogy dehogynem, hiszen karizmatikus vagyok, aztán elmondtad,hogy szerinted milyenek vagyunk mi, karizmatikusok. Én úgy látom, hogy ez kimeríti azt, amiről írtam. Pont.
2015. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Azrael666 ***** válasza:
Igen
2015. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Clark Kent.. ***** válasza:

"Azt írtam, hogy nem akarlak megtéríteni, amire azt írtad, hogy dehogynem, hiszen karizmatikus vagyok, aztán elmondtad,hogy szerinted milyenek vagyunk mi, karizmatikusok. Én úgy látom, hogy ez kimeríti azt, amiről írtam. Pont."


Na akkor, hogy végleg rendezzük a dolgokat, idézem magam először is:


"Az általad leírt szöveg stílusa erősen tele volt burkolt térítő elemmel, nem hiszem, hogy csak egy gondolat volt az. Esetleg magad sem vetted észre, hogy térítő szöveg volt."


Vagyis lehet, hogy te nem térítő szövegnek szántad, de attól még az volt! Kommentjeimben pedig a karizmatikusok tanítását igyekeztem kritizálni, nem pedig magukat a karizmatikus embereket. Mindössze egy keveset beszéltem velük, meg egy haverom lépett be közéjük ha jól tudom, de már több éve nem tudok róla semmit. Hogy összességében nem vagyok jó véleménnyel a karizmatikus emberekről az például ennek köszönhető:


[link]


Természetesen hiszek abban, hogy vannak ott őszinte emberek, akik tudatlanságból vannak ott, de meggyőződésem szerint Isten majd ki fogja őket onnan hozni. Kommentjeimben azonban nem erről, hanem a karizmatikus tanításokról írtam, amik meggyőződem hamisak.


Azt gondolom, itt vége is a beszélgetésnek.

2015. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Belenéztem ebbe az ateistanaplós weboldalba, amit Clark Kent linlelt. Nem azért, hogy védjem a Hitgyüliseket, de náluk nincs tömegpszichózis, meg extatikus állapotba lovallás, ez csak az ateisták baromsága, akik képtelenek elfogadni a természetfeletti lények létezését.
2015. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
* linkelt
2015. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Én meg azt gondolom, hogy el sem kezdődött, legalábbis én igényesebb vagyok a beszélgetésre, semhogy így aposztrofálnám azt, ami közöttünk lezajlott.
2015. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Clark Kent.. ***** válasza:

Akár tarthatod magad igényesnek, de szerintem nem vagy az, mert egy igényes ember nem beszél olyan dolgokat, mint te a pokolról. Idő közben kaptam egy levelet egy karizmatikus embertől, amit ha jól értettem, azt teszi nyilvánvalóvá, hogy még a hitgyüliben sem ismerik ezeket a szélsőséges tanításokat. De végül is a te dolgod, azt hiszel, amit akarsz. Egy dolog történt: információcsere. Ezt nevezheted beszélgetésnek, de ha ennyire nem tetszik ez a szó, akkor vitának, vagy vitatkozásnak is.


István: Én azt gondolom, az extatikus állapotnak és a tömegpszichózisnak van alapja, amit az oldalon írtak, de erről nem kell külön vitát nyitni. Azt viszont egyértelműen állítom, hogy a "baromságok" nem az ateistáktól, hanem összességében az istenhívő emberektől jönnek, akik képtelenek elfogadni a tényeket.

2015. nov. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Azt viszont egyértelműen állítom, hogy a "baromságok" nem az ateistáktól, hanem összességében az istenhívő emberektől jönnek, akik képtelenek elfogadni a tényeket."


És mivel tudod bizonyítani, hogy itt nem az ateisták állítanak baromságokat?


Én megnéztem azt a videót, amire a cikk hivatkozik. Én annyit látok benne, hogy az a kövér hölgy magyaráz valamit (nem vagyok jó angolos, így nem sokat értek belőle), majd amikor felállnak a gyerekek, hirtelen transzba esnek, rázkódnak, ismételgetnek valamit nagyon gyorsan, majd később mutatnak a hanyatt fekve vergődésből is egy részt.


A tömeghipnózis hogy müködik? Attól tényleg ezt csinálja az ember? Én ezt egyszerűen képtelen vagyok elhinni, az egyik pillanatban még látni, hogy semmi bajuk nincs a gyerekeknek, aztán hirtelen magukon kívüli állapotba kerülnek. Kétlem, hogy ezt el lehet érni puszta szavakkal, vagy szavak párszori ismételgetésével. Persze Nevezheted ezt személyes kételynek is, de amíg nincs erre bizonyíték, addig jogosan kételkedek benne.

2015. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Bocsánat, tömegpszichózis.
2015. nov. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 világvége1 ***** válasza:
Ha te jó vagy, és azért nem szereted azokat, akikkel eddig találkoztál, mert ők viszont gonoszok voltak, akkor kerülhetsz a mennybe (ez esetben eszedbe sem jut megölni bárkit is).
2020. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!