Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerelmes vagyok ez muszlim...

Szerelmes vagyok ez muszlim fiúba de én katolikus vagyok lehetséges-e a házasságunk ha egyikünk sem szeretné elhagyni a vallását?

Figyelt kérdés
2016. márc. 28. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
igen, te továbra is gyakorolhatod a vallásodat, de be kell majd tartanod az Iszlám szabályait is, a gyerekeket viszont kötelező muzulmánnak nevelni ha katolikusnak neveled őket annak pedig következményei lesznek , ha pl Magyarországon életek akkor valószínűleg csak nagyon haragudnak majd rád, ha szaud-arábiában akkor ki is végeznek
2016. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Polgári esküvőtök lehet, katolikus egyházi nem.

Muszlim esküvőtök úgy lehet, ha vállalod, hogy a gyerekeid muszlimok lesznek és a vallásodat csak olyan formában gyakorlod, amennyire azt a férjed engedi.

2016. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Miért kell azzal bonyolítani az életet, hogy összekeveritek a szerelmet a házasságkötéssel ??
2016. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
béke poraidra
2016. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
59%

Persze, lehetséges.

A házasság kötéshez fel kell keresnetek 1 mecsetet, ahol megkötitek a házassági szerződést. A szerződés magába foglalja a te, illetve a férjed kívánságait. Ugyanekkor egyeztek meg a hozományban is, azaz, hogy a férjed mennyi pénzt fog fizetni neked. És ettől kezdve 1 pár vagytok, mindketten gyakorolhatjátok a vallásotokat, te - mint keresztény - jogod lesz elmenni a templomba meg miegyéb. A férjed ebbe nem szólhat bele. De sok minden függ a vallásosságán. Ha biztosta akarsz menni, fogald bele a házassági szerződésbe, hogy nem korlátozhazja a keresztény hitedet. S ha mégis megteszi, jogodban lesz elválni.

2016. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet sokan nem értenek egyet, de ha mind a ketten vallásosak vagytok, akkor ez a különbség még komoly problémákhoz fog vezetni később. Már ha ez tényleg olyan meggyőződés kettőtökben, hogy a világnézeteteket alapjaiban határozza meg. Egyébként ha ezt csak ilyen kulturális értékként őrzitek, akkor vágjatok bele.
2016. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
10 éve vagyok egy muszlim férfi felesége, 2 gyermekünk van. Nem bántam meg soha a döntésemet, De! A házasság nem játék. Minden második házasság válással végződik, és egy ilyen vegyes házasság esetén még nagyobb rá az esély. Olyan dolgokal kell majd szembesülnöd, amivel sok magyar házaspárnak nem. Őszintén én meggondolnám a gyermeknevelést, egy olya családban, ahol nincs egyetértés egy olyan fontos dologban, mint a vallás. A párod családja elfogad-e téged, és ha nem a férjed ezt később hogy éli majd meg. Bármennyire is szereted, ő teljesen más erkölcsi normák szerint nőtt fel, mint te, és valamilyen szinten neked ehhez alkalmazkodnod kell majd, akkor is ha nem leszel muszlim. Soha nem lenne boldog olyan feleség mellett aki nyiltan férfiakkal beszélget.... Rengeteg kérdés van, a lényeg,üljetek le beszélgetni, őszintén.... A terveitekről, a jövőképéről... Zavarná-e ha a házatokban karácsonykor fa lenne állítva? Engedné-e? Kérdezz sokat, és dönts ezek szerint...
2016. márc. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Lehetséges a házasság akár keresztény(katolikus) egyház előtt is azonban ehhez a megyéspüspök engedélyét kell majd kérni , ezenkívül ha katolikus módon fogtok házasságot kötni fel kell esküdnötök majd arra hogy gyermekeiteket később a katolikus egyház tanításai szerint nevelitek !


Ha a Mohamedán szertartás szerint kötitek meg a házasságot akkor neked sem kell lemondanod a Keresztény hitedről azonban ebben az esetben arra kell felesküdnötök hogy gyermekeiteket muzulmán hit szerint fogjátok nevelni .

2016. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A Katolikus Egyház engedi az ilyen házasságkötést, viszont inkább az a kérdés, hogy működne-e. A szerelem elég vak, amit még nem lát az, aki benne van, de idővel jönnek a problémák és ebben az esetben elég nagyon a kulturális különbségek. De biztos volt már olyan a történelemben, hogy működött...
2016. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze.
2016. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!