Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg ezt hiszik a baptisták?

Tényleg ezt hiszik a baptisták?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy a baptista egyháztagok nem az evolúciót vallják, hanem a teremtést. Vagyis hogy Isten egyből férfit és nőt teremtett, nem pedig évmilliós evolúciós fejlődés által hozta elő. Evolúciót cáfoló baptista írásokat is olvastam a neten. Most azonban egy baptistától párját ritkító evolúció melletti kiállást olvastam, aki a gyülekezetében nincs egyedül a véleményével. Ez egyedi eset vagy tényleg általánosnak mondható a baptistáknál, hogy az evolúció kérdésében ilyen megosztottak?

2016. ápr. 11. 15:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
83%

Több száz különböző baptista irányzat van.

Egyikek kreacionisták, másikak elfogadják az evolúciót. Egyikek elfogadják az azonos neműek házasságát, a másikak nem. Egyikeknél vannak női lelkészek, másikaknál nincsenek. És így tovább...

2016. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


A teremtéshit és az evolúció elfogadása tapasztalataim szerint nem felekezetfüggő. Főképp a nagyobb egyházakban jellemző a többfajta nézet, de a kisebbek között is megtalálható mindkettő nézet a tagok szintjén.


Üdv. Péter

2016. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Ha ennyiféle irányzat van közöttük, akkor melyik képviseli a Biblia igazságait? Akik szerint Isten évmilliós evolúciós fejlődés által hozta elő Ádámot és Évát, az első emberpárt? Hogy lehet valaki keresztény, ha tagadja az ember Isten általi közvetlen teremtését, ami a Bibliában le van írva?
2016. ápr. 11. 16:07
 4/48 anonim ***** válasza:
84%

"Evolúciót cáfoló baptista írásokat is olvastam a neten."

Evolúciót tagadót olvashattál, cáfolatból egyetlen egy is elég lenne hogy már ne létezzen az evolúcióelmélet, vagy legalábbis ne a jelenlegi formájában.

Amúgy az általánosítás itt sem működik, csak mert baptista valaki, attól még mindenkinek meglehet a saját véleménye bármiről. És igen, sokan vagyunk akiknek nem okoz gondot elfogadni hogy a tudomány egy eszköz a világunk megismerésére, és nem mond ellent Istennek, hisz nem is célja.

2016. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
20%

Biztos vagyok benne, hogy a mi gyülekezetünkben is van olyan, aki evolúció párti, ahogy azt is, hogy vannak simán vallásosak is...

Én személy szerint Istenbe vetem a hitem, nem ok nélkül, az hogy létezik, az számomra tény, nem pedig hiszékenységre alapuló mese, tehát nincs okom azt képzelni, hogy ő hazudik, míg egy emberi elmélet, amire semmi bizonyíték nincs valóság lenne.

(Igen, tudom hogy le leszek pontozva)

2016. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Evolúciót tagadót olvashattál, cáfolatból egyetlen egy is elég lenne hogy már ne létezzen az evolúcióelmélet,


Attól még létezhet, hogy megcáfolták. Sátánnak is van egy rakás megcáfolt hazugsága, mégis léteznek az emberek körében, sőt az egész világot félrevezeti.


Krisztus megcáfolta Sátán hazugságait. Bizony az evolúcióra is van cáfolat, pl. Máté 19:4 szerint Isten férfit teremtett, nem férfivá évmilliók alatt fejlődő őssejtet.

2016. ápr. 11. 16:32
 7/48 anonim ***** válasza:
66%

De Sátán szavára hallgatni hitkérdés. A tudományban épp azért létezik az egyértelmű tudományos módszertan, a kísérletek, kutatások, hogy az eredmény ne hitkérdés legyen.

Isten szavait azért fogadjuk el, mert hiszünk benne. Egy emberben viszont nem fogunk hinni (jó esetben...), bárkiről is legyen szó, ezért kell az embernek az állításai mögött lobogtatnia a kutatási eredményeit is amelyek őt igazolják. Ezután sem hiszünk az emberben, hanem elhisszük amit állít, nagy különbség! Mégpedig azért hisszük el, mert foghatjuk magunk és elvégezhetjük ugyanazokat a kutatásokat, ugyanarra az eredményre fogunk jutni.

Na most, az evolúcióval kapcsolatban, a Teremtés könyve gyakorlatilag nem konkretizál, az egyetlen amit egyértelmű információként tár elénk, az a teremtés sorrendje. Ami ennél több, az már csupán szubjektív hit vagy adott esetben egyszerű belemagyarázás.

Az említett sorrend pedig jól megfeleltethető annak, ami az evolúcióból is következik, így semmivel sem kevésbé biblikus ezt elfogadni, mint azt, hogy varázsütésre jelent meg minden.

Hisz ami Istennek hat nap...

2016. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Gabriel Tailor!


Egyetlen probléma van ezzel a gondolatmenettel. Ha a bűnbeesés előtt több millió vagy milliárd éves evolúció volt, akkor a halálnak meg kellett előznie a bűnbeesést. Márpedig a Biblia azt tanítja véges végig, hogy a halál Ádám bűnének a következményeképpen jelent meg a Földön. Ha ez nem így van, akkor a bűn csak egy képzelgés, ha pedig a bűn képzelgés, akkor mi szükségünk van Megváltóra?


Üdv. Péter

2016. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Na most, az evolúcióval kapcsolatban, a Teremtés könyve gyakorlatilag nem konkretizál, az egyetlen amit egyértelmű információként tár elénk, az a teremtés sorrendje.


Ha van teremtés sorrendje, akkor van teremtés! Ha van teremtés, akkor van Teremtő! Pl. Szathmáry Erős evolúcionista szerint még az élet /DNS/ is magától keletkezett, tehát sem Isten nincs, sem teremtés nincs.


Jézus viszont konkretizál, amikor azt mondja, hogy Isten kezdettől fogva férfit és nőt teremtett. Ezt úgy kell érteni, hogy kialakult az élet, kialakult a DNS, és kialakult az őssejt, amiből minden más kifejlődött, az ember is a sor végén. A kezdettől fogva az a sor végét jelenti?

2016. ápr. 11. 16:54
 10/48 anonim ***** válasza:
78%

Péter, a halál mindenképp megelőzte a bűnbeesést, ha szó szerint akarnánk értelmezni a teremtést és az édenkerti életet is. Hiszen a növények is élnek, ők is elpusztulnak ha megesszük őket. Az állatok halála miért lenne különb a növényekénél vagy a gombákénál?

Úgy vélem, egyértelmű, hogy a bűnbeesés, a büntetés ránk vonatkozik, emberekre, nem az állatokra és növényekre. Így viszont teljesen mindegy is hogy előttünk mi volt, a bűn a miénk, nem a kollektív élővilágé az utolsó tudattalan baktériumig.

2016. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!