Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg ezt hiszik a baptisták?

Tényleg ezt hiszik a baptisták?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy a baptista egyháztagok nem az evolúciót vallják, hanem a teremtést. Vagyis hogy Isten egyből férfit és nőt teremtett, nem pedig évmilliós evolúciós fejlődés által hozta elő. Evolúciót cáfoló baptista írásokat is olvastam a neten. Most azonban egy baptistától párját ritkító evolúció melletti kiállást olvastam, aki a gyülekezetében nincs egyedül a véleményével. Ez egyedi eset vagy tényleg általánosnak mondható a baptistáknál, hogy az evolúció kérdésében ilyen megosztottak?

2016. ápr. 11. 15:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Péter!

Kérlek az én válaszomat se intoleranciának vedd. Te felhoztál egy igeszakaszt, én erre reagálva fejtettem ki a véleményem, hogy én máshogy értelmezem ugyanazt, kicsit hosszan kifejtve miért is látom így.

Ettől még ha te másként látod, lelked rajta, lehet nem nekem lesz igazam a végén, de ítélkezni eleve nem a mi dolgunk.

2016. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 Cerevisiae ***** válasza:
97%

Kedves Péter:

"A Biblia nem természettudományos tankönyv, így értelemszerűen nem írja le az emberi test működését a bűneset előtt"


Ez nem igaz, hiszen te magad idézted a Bibliából, konkrétan Istentől, hogy kell nekik táplálék, vagyis máris tudható, hogy kell nekik energiabevitel, és kell lennie bennük anyagátalakításnak, vagyis a Biblia egyértelműen tájékoztat minket, hogy az élelmezés és az élelem felhasználása tökéletesen ugyanúgy zajlik az Édenben is, mint ma is.


Tájékoztat minket, hogy a halálnak kell léteznie, hiszen a növények is élnek, de arról is tájékoztat szerinted, hogy még sincs halál.


Szerinted a Biblia arról is tájékoztat, hogy ez csak látszólagos ellentmondás, mert a növényeknek nincsen lelke. Az élet működéséhez tehát kell lélek. Ez bizony egyértelműen egy "hogyan"-ról való tájékoztatás. De akkor a növények nem élnek? Hiszen nincs lelkük.


Vagyis a Biblia szerinted egyértelműen nem úgy értelmezi a halált, mint ahogy ma. Növények esetén nincs halál, csak az állati szinten. Azonban van ma is sok olyan élőlény, amelyek félig állatnak, félig növénynek tekinthetünk, ill. csak szemléletmód kérdése, hogy állatnak, vagy növénynek tekintjük.


Nyilván ezek is léteztek akkoriban.


Szóval az a bajom, hogy egyszerűen eldönthetetlen, hogy miben hiszel! Azt mondod, hogy nincs halál az Édenben. Majd te magad bizonyítod az idézeteddel, hogy de igenis van. Leírod, hogy az mégsem halál, hanem valami más. Utána megállapítod, hogy meghalni az állatok tudnak csak. De akkor mik az állatok a te hited szerint?


Hol válik el a növény az állattól?


Könyörgöm! Az nem a hitedről információ, hogy egyszerre bebizonyítod, hogy az Édenben van halál, meg nem is! Most akkor volt, vagy nem? Vagy milyen különbségek vannak halál és halál között?


Hinnék én abban, amiben te, de eldönthetetlen, hogy miben hiszel?

2016. ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 Cerevisiae ***** válasza:
95%

Kedves Péter:

Továbbra se kaptam tőled választ arra, hogyha az emberen belül nincs ragadozás és halál, akkor az embernek tekinthető?


Te egyértelműen azt állítod, hogy Isten megteremtette az embert! Ha te ebben hiszel, akkor csak és csakis abban hihetsz, hogy azt az embert teremtette meg, ami ma van, mert ha nem olyat teremtett az Édenbe, akkor az nem is ember, vagyis nem a mai élőlényeket teremtette meg.


Kedves Péter!


Állandóan azt hírdeted, hogy ha valaki ebben meg abban nem hisz...


Lehetetlen eldönteni, hogy miben hiszel!


Abban a teremtésben hiszel, ami a mai embert teremtette meg? (ebben az esetben kell benne lennie ragadozásnak és halálnak). Édenbeli embert képzelsz el, ami nem a mai ember mása? De hát akkor nem is hiszel a mai élőlények megteremtésében???


Az Isten szerelmére! Hagy tudjam már meg tőled, hogy mi a bánatban hiszel, azon kívül, hogy az Édenben nem volt halál!


Egy csomó olyanban hiszel, amiben a Biblia szerint nem lehetne hinned (nem teremtette meg a mai életet), nincs halál (de a füveket kell enni, ugyanakkor a füvek nem halnak meg)... stbstb.


Miben hiszel te konkrétan, azon kívül, hogy nem volt halál az Édenben?

2016. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 Cerevisiae ***** válasza:
91%
Mellesleg ír olyat a Biblia, hogy a növényeknek nincs lelke? Nem'tom... csak kérdezem.
2016. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 Cerevisiae ***** válasza:
91%

"A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, amelyekben élő lélek van, a zöld füveket adom eledelül."


Hm. Mondjuk ez talán tényleg utalhat arra, hogy a növények nem rendelkeznek lélekkel.

2016. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

"A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, amelyekben élő lélek van, a zöld füveket adom eledelül."


Ez az idézet viszont félreérthetetlenül azt állítja, hogy Isten nem teremtett ragadozó állatokat. A Bibliában tudtommal nincs "második" teremtés. Akkor hogyan léteznek ma ragadozó állatok? Netán evolúcióval fejlődtek ki? A Biblia maga igazolná az evolúciót? Persze ez csak egy troll felvetés, de ez az ellentmondás nagyon zavaró.

2016. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 Cerevisiae ***** válasza:
94%

"Akkor hogyan léteznek ma ragadozó állatok?"


Igen! Változott az élőlények belseje, külseje a bűnbeesés után? De ha változott, akkor az már nem ugyanaz, ami volt!


Pl. Ádámnak volt szíve, veséje stb??? Köldöke tuti nem, hiszen Ádámot, Évát teremtették...:) - de ezt még elnézem, talán embernek lehet nevezni az olyan lényt is, ami pont ugyanolyan, mint az ember, de nincs köldöke...


Zavaró, hogy nem tudjuk miben kell hinni. Lehetne azt is mondani, hogy ez a teremtés ügy olyannyira nem emberi észnek való, hogy nem is érdemes rajta gondolkodni, mert úgy se tudjuk felfogni...


De akkor meg minek traktál minket olyannal a Biblia, hogy az élőlények esznek??? Ez mindent felborít...:(

2016. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 Tom Benko ***** válasza:
Kérdező eddig nem nagyon nyilatkozik a témában, pedig a másik topikban valahol itt kezdett hisztizni. Vajon miért baj neki, hogy valaki a valóságot össze tudja egyeztetni a világnézetével, hitével?
2016. ápr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!