Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezete miséit...

A Hit gyülekezete miséit minden veszély nélkül látogathatom?

Figyelt kérdés
Több embertől hallottam, hogy veszélyes, mert erősen manipulálnak.
2016. máj. 12. 04:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
50%

Pontosítani szeretnék.


Sokan azt írják, hogy nem kötelező fizetni a szervezetnek.

Ez igaz is. Csak az a helyzet, hogy a rendszeres tagok közül szinte kivétel nélkül mind fizet tizedet. Ugyanis igaz, hogy nem kötelező fizetni, de aki nem fizet azt kiközösítik és 'csúnyán néznek rá', próbálják különböző szankciókkal büntetni. Az egyik ismerősöm barátja aktív tagja volt a hitgyülinek, de egyszer nem annyit adott a szervezetnek amennyit ott elvártak volna. Ez miatt össze is veszett Németh Sándorral, majd otthagyta a szervezetet.

2016. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
42%

# 8


"1992 óta egyszer sem köteleztek a tized fizetésére és senkitől sem hallottam a gyülekezeten belül hogy panaszkodott mert tized fizetésére kötelezték volna, ez és az adakozás mindig önkéntes alapon történt és történik !"


Persze. Nem csak a tized fizetésére köteleznek benneteket, hanem arra is, hogy kifelé azt mondjátok, hogy nem kötelező tizedet fizetnetek. ;)

Pedig a tizedet kötelező fizetni, az önkéntes adakozás azon felül van. (És azt is erősen "illik".)


Az más kérdés, ha van olyan, aki nem fizeti rendesen a tizedet. Mert valóban van ilyen is, de attól az még kötelező.


Mindig azt hiszitek, hogy befelé élhetitek a zárt világotokat úgy ahogy akarjátok, de kifelé meg azt mondhattok magatokról, amit akartok. Amivel éppen jó színben tudjátok föltüntetni magatokat.


Csak hát ez nem működik, mert sokan vannak az olyanok, akik már voltak "bent", és tudják, hogy mi igaz abból, amit "kifelé" mondotok. :)

2016. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Kiss Éva Judit ***** válasza:
15%

5től 8-nak


Én a megalakulásakor voltam keresztelt tag. Minden egyes házicsoport alkalmával megemlítésre került a tized befizetése, majd egyénenként a számonkérése. Ha ezt Te 92 óta nem tapasztalod, az örömhír. Bár az utánam szólók mást támasztanak alá.


Mitöbb szemémélyes beszélgetéseink során el is mondják a tagjaik, hogy persze, hogy befizetik, azt nem kell kérni, hiszen a Bibliában benne van.

NINCS BENNE A BIBLIÁBAN, hogy mennyit, vagy, hogy egyáltalán kell fizetni.


Új szövetség jött létre Isten és ember között!Most ez van érvényben:2Korintusz 9:7 Kiki amint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.


Mi ezért nagyon sok szellemi táplálékot kapunk a gyülekezetünktől, és akkor és annyit adunk, amennyit tudunk. Isten ettől nem lesz boldogabb, viszont balga az az ember, aki azt hiszi, hogy a kiadványok, rendezvények - amin keresztül kapjuk a szellemi eledelt - csak úgy isteni eredetű, és ingyen van. Sajnos semmi sincs ingyen a mai világban, kivétel: Jehova tanúinál a szellemi eledel :-) HalleluJah!

2016. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
34%

Náluk nincsenek misék.

Veszély fizikálisan ugyanaakor nincs ,de nagyon kell vigyázni ,mert valóban nagyon könnyen be tudnak manipulálni.


Üdv!

2016. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%

Túl azon, hogy mise a katolikusoknál van, a Gyakori kérdések vallási rovatának a látogatása sokkal veszélyesebb, mint a Hit Gyülekezete látogatása, mert az oldal hemzseg a témát illetően félművelt, és műveletlen emberektől, akik ziher, hogy dezinformációkkal látnak el. Ezeknek a Hit Gyülekezetével kapcsolatos megalapozatlan véleményeknek az elfogadása biztos eltévedést jelent. Érdemi érveket nem tudnak felhozni a Gyülekezet ellen, csak vádaskodnak és rágalmaznak. Még a Bibliából sem tudják alátámasztani a nézeteiket, nemhogy pártatlan tényanyaggal. Amúgy is meglehetősen aggályos egy acsarkodó vélemény, amit olyan emberek mondanak, akik kifordult szemfehérjével és összeszorított fogsorral köpik rád a szitkokat, ha a megkérdezésük nélkül élsz a szólásszabadság adta jogoddal, és más állásponton vagy.


Tény, hogy a Hit Gyülekezetében sok társadalmilag lecsúszott és kiközösített ember tudott újra talpra állni, és egzisztenciát kiépíteni. Volt alkoholisták, drogosok, a szexuális devianciák bugyraiban vergődő emberek szabadultak meg a bűneik kényszerétől, házasodtak meg, alapítottak családot, és váltak mintaszülőkké, majd nagyszülőké. A Gyülekezetben egy százalék alatt van a válások, és bőven az országos átlag felett van a nagycsaládosok száma. A rászorulókat házon belül és azon kívül is támogatják.


Én a magam részéről elmondhatom, hogy a megszámlálhatatlan ruhaadomány mellett, amit az évek során a családommal együtt kaptunk a Gyülekezettől, több ízben kaptunk nagyobb pénzösszeget, amikor szükségben voltunkl Soha nem volt annyi pénzünk, hogy a gyerekeinket elküldhettük volna nyaralni, de a Gyülekezet jóvoltából többször is ingyen, vagy nagyon kedvezményesen nyaralhattak. Ez a számítógép, amit használok, a Gyülekezet jóvoltából az enyém, nekem nem volt annyi pénzem, amin vehettem volna. Amikor az autóm motorját ki kellett cserélni, akkor a Gyülekezettől ötvenezer forintot, egy öt gyerekes apukától pedig további negyvenezer forintot kaptam zsebből. Legalább hat karácsony alkalmával kapott a család gyerekenként ötezer forintot. Négy alkalommal vettünk részt a családdal karácsonyi szeretetvendégségen, ahol számos más család is jelen volt a Gyülekezetből. Több alkalommal kapott a család negyven-ötvenezer forintos pénzadományt olyan testvérektől, akiket nem is ismerünk. Azt meg sem tudom saccolni, hogy hányszor kaptunk egytől tízezer forintig terjedő összegeket a legkülönbözőbb hátterű tesóktól. Egy alkalommal a Gyülekezetünk egyik vezetője elvitt egy cipőboltba, és két pár cipőt vásárolt nekem harmincezer forint értékben. Egyetlen kérése az volt, hogy senkinek ne mondjam el. Itt is csak név nélkül utaltam rá. Akik azt terjesztik, hogy a Gyülekezet bárkinek is lenyúlja a pénzét, az nem rendelkezik tapasztalatokkal, csak közönséges szélhámosok és kalandorok vélekedéseit hallotta, ha ugyan nem a tulajdon képzeletéből pattant ki. Az agymosásról csak annyit, hogy az itt a GYK oldalán kezdődik, amikor a tapasztalatszerzés helyett arra biztatnak, hogy elégedjél meg félinformációkkal te is, mint más, a forrásaira igénytelen ember. Persze a nagyon szomjas ember a pocsolyából is iszik, de a pocsolya vizétől sokan megbetegedhetnek, mivel tele van szennyel és kórokozókkal. Kb. a pocsolya vizével ér fel az internetről szerzett információ, egy ilyen vagy hasonló oldalról.

2016. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
45%
Látom, van itt pár szerencsétlen, akik nem nagyon tudják, hogy mit beszélnek. Nincs mód arra, hogy a Gyülekezet megtudja, hogy ki fizet tizedet, és ki nem. A tizedet zárt borítékban dobják be a kosárba, név nélkül. Egy kosárba még a vidéki gyülekezetekben is sok, jellemzően százon felüli ember dob egy-egy alkalom során különféle összegeket, illetve borítékokat. Ráadásul az üres borítékok újra felhasználásra kerülnek, legalábbis a mi Gyülekezetünkben, azaz egy tartó ládikából bárki elveheti, aki nem hozott magával. Ezekre a borítékokra már kézzel, de más kézírásával rá van írva, hogy tized. Azaz még a kézírás sem ad támpontot arra, hogy kié volt a boríték, mert lehet, hogy már sokadszorra használták fel ugyanazt a borítékot. Arra sincs lehetőség, hogy a kosarat körbevivő tesó megfigyelje, hogy ki mennyit tesz bele. 1992 óta egyetlen alkalommal sem láttam olyat, hogy mielőtt valaki bármekkora összeget tett volna a kosárba, vagy előtte a borítékba, azt jól látható módon meglóbálta volna, hogy mások is tudják. Inkább az a gyakorlat, hogy az emberek a szemek elől elrejtve dobják az adományaikat a kosárba, illetve teszik a tizedet a borítékba. Csak annyi látható kívülről, hogy valaki a kezét zárt marokkal a kosár fölé teszi, majd laza csuklómozdulat kíséretében kinyitja a tenyerét. Nem is lehet látni, hogy egyáltalán beleesett-e valami a kosárba. Extrém esetben az is elképzelhető, hogy valaki semmit nem tesz a kosárba, csak úgy csinál, mintha tenne. Soha senki nem venné észre a csalást. Az vicc, hogy a hiteseknek mást kell a kívülállók számára mutatni, mint a valóság. Sokkal inkább a kritikusoknak kell a tények ellenére is tovább darálniuk a pártállam idejéből származó sztereotípiákat a Hit Gyülekezetével kapcsolatban: társadalom-ellenes, család-ellenes, egyház-ellenes, destruktív, elveszik az emberek pénzét, lekapcsolják a villanyt - bármit is értsenek ezalatt -, öntudatlan, akarat nélküli zombivá változtatnak, stb. Szerintem Goebbels Apátok büszke lenne rátok, ha még elérhető lenne. Jó tanítványai vagytok!
2016. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%

Valasz Kis Eva Juditnak !


Ezek után is hitből és őrömmel teli szívvel fogom a tizedet bedobni a kosárba és hálás vagyok Istennek hogy az Ujszovetsegben letezhet a tized és az adakozas,

továbbra is buzgón fogok Isten munkájába vetni !!!

A gyulekezet es en mint szemely tapasztalhatom szellemi és fizikális aldasait ennek a két dolognak a tizednek és az adakozásnak ha te kiestel ebből akkor nem lejárató kampányt kellene folytatni hanem önvizsgálatot tartanod hol siklottal ki !!!

2016. máj. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Andilány válasza:
32%
Semmi veszélyes nincs benne. Bemész. Meghallgatod a dicséretet. Meghallgatod a prédikációt. Nem manipulálnak csak elmondják hogy szerintük mit mond Isten a bibliában. Ha nem tetszik akkor pedig bármikor eljöhetsz.
2016. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
68%

# 18


Én ugyan nem voltam személyesen.De a tévében nézem néha a vidám vasárnapot.Abban Németh Sándor bizony manipulálja a hívek világnézetét ,politikai nézetét.

2016. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha az manipuláció, akkor te is manipulálsz, mivel befolyást igyekszel gyakorolni az emberekre. De manipulálnak a szülők is, amikor a gyerekeiket nevelik, manipulálnak a tanárok, amikor tanítanak. Nem volna jobb kicsapni a gyereket az utcára, minthogy beleszólnak abba, hogy mit csináljon, és mit ne, miről, hogyan gondolkodjon? Nem kéne elégetni az összes írott adattömeget, ami semmi másra nem alkalmas, minthogy befolyást gyakoroljon az emberekre? Nem volna sokkal boldogabb a világ, ha mindenki mehetne a saját esze után, és senki nem ütné az orrát mások dolgába?
2016. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!