Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből jöhet rá egy homoszexuál...

Miből jöhet rá egy homoszexuális ember, hogy rossz úton jár?

Figyelt kérdés
A bibliában szereplő tiltások létjogosultságát emberi ésszel is fel lehet ismerni, kivéve ezt az egyet. Például, ha állandóan hazudozom, egy idő után azt vehetem észre, hogy már senkivel sem tudok egy jót beszélgetni, mert a kutya sem hisz nekem. Ha lopok, kivet és megvet a közösség. Tehát még ha nincs is hitem még akkor is rá jövök, hogy ezek a dolgok rosszak. Ha nem is azonnal de sok év alatt biztosan. Ezek alapján gondolom hogy ha valaki homoszexuális kapcsolatban van, annak is találkoznia kell ilyen és hasonló jelekkel. Mik ezek a jelek?
2016. máj. 30. 00:21
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
36%

# 18


"Tehát szerinted minden ateista önző és minden keresztény nem önző? Szépen felosztottad magadban az embereket, le a kalappal előtted. Te nem ismered véletlenül a "ne ítélj hogy meg ne ítéltess" sort a Bibliából?"


A 3. válaszoló nem azt írta, amit te kritizálni akarsz benne. Csak szólok.

2016. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek, Nem a "fajtalan" szót akartam írni.


A lényeg, hogy ezek nem megengedett dolgok egy keresztény számára.

2016. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
44%

#22:


Akkor mi a különbség ez:


"Persze ha ateista vagy, akkor mindez nem gond, hiszen a létezésed középpontjában az önzés áll. De ha keresztény vagy, akkor már magasabb szempontok is érvénybe lépnek."


valamint ez között:


"Tehát szerinted minden ateista önző és minden keresztény nem önző?


Mert én nem nagyon látok különbséget, de te biztosan rá tudsz mutatni ilyenre. Hátha okosodok én is egy kicsit.

2016. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

# 21

"Akkor az orális szex, az anális szex, egyáltalán minden szex, amiből nem lesz gyerek, szintén rossz, és bűnös dolog az úr szemében."


Keresztényi szempontból tulajdonképpen igen. A merevebb álláspont szerint szexelni csak "hagyományosan" lehet. Nem mintha a többi módszer nem lenne szintúgy hagyományos :)


A megengedőbb álláspont szerint házastársak között a kölcsönös örömszerzés céljából mindent szabad, amennyiben ezzel párhuzamosan az utódvállalás is megoldott. Ezt a kérdéskört a 20. válaszomban érintettem.


"A gond csak az, hogy elértünk egy olyan életszínvonalat, itt, nyugaton, ahol már nem hal meg minden 2. ember ötéves kora előtt. Tehát, ha követnénk a te logikádat, akkor teleszülnénk a Földet pár éven belül."


Igen, ez így van, amikor a Biblia könyveit írták, akkor az emberiség létszáma hosszantartóan konstans volt (bár az eleje nincs a grafikonon):

[link]

Akkoriban senki nem gondolt egy akkora népességrobbanásra, ami az elmúlt évtizedek óta zajlik. Bár egyes próféciákba akár még ezt is bele lehet magyarázni.


De ezt leszámítva ezzel nincsen gond. A keresztény válasz erre az, hogy tökmindegy, hogy hányan leszünk, de LESZÜNK, Krisztus második eljöveteléig.


A cinikus válasz meg az, hogy majd a küszöbön álló globális ökológiai katasztrófa úgyis megoldja a túlnépesedés problémáját. Természet Ősanyánknak mindig van válasza mindenre.


Elvi lehetőségként az is fennáll, hogy az emberiségnek végre megjön az esze, és tudni fogja kezelni a problémát, de erre azért nem fogadnék. :)


"Mik egyébként a társadalom kollektív érdekei?"


Jó kérdés, és keresztény szemszögből erre tök egyszerű a válasz: az emberiség végső érdeke az üdvösség, így minden evilági folyamat ennek a célnak rendelődik alá.


Nem vallásos szemszögből meg nem tudom hogy mi a válasz. Nem rémlik, hogy valaha valaki is válaszolt volna rá. De ha szétnézek a világban, mintha az emberek túlnyomó többsége azt gondolná, hogy az ő személyes hedonizmusa az össztársadalmi érdek :)

2016. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

# 24


"Mert én nem nagyon látok különbséget, de te biztosan rá tudsz mutatni ilyenre. Hátha okosodok én is egy kicsit."


Például én vagyok a különbség. Az idézett fórumtársunk rólad, a te személyedről beszélt, és az nem én vagyok.


Te viszont minden ateistáról és minden keresztényről beszélsz, és jelen esetben ebbe a halmazba már én is beletartozom.

2016. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

#26 A "Ha te ateista vagy" kezdetű feltételezést lehet egy személyre is érteni, meg lehet kollektíven is, ebben nem tesz különbséget jelen kifejezésmód esetén a magyar nyelvtan. A szövegkörnyezethez pedig szerintem inkább passzol a kollektívára történő utalás a feltételezéssel, semmint egy kiemelt személyre.

De oké, azt aláírom, úgy is lehet értelmezni a dolgot, mintha egy konkrét személyre értené a megfogalmazás írója.

2016. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
72%

"a melegek nem szaporodnak, mégis vannak melegek"

De szaporodhatnak.

Régebben még jellemzőbb volt, hogy álcázásként házasodtak is, és gyerekük is született.

Milyen meglepő: az a gyerek bizony 90%-nál hetero lett.

A homoszexuálisok aránya 10% az embernél már nagyon régen - és következetesen annyi. Nem változik - legalábbis pár ezer éve.

Más állatoknál más % van, de ott sem változik ennyi idő alatt.

2016. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
27%

# 28


"A homoszexuálisok aránya 10% az embernél már nagyon régen - és következetesen annyi."


Én eddig csak 2 % és 4 % közötti értékeket olvastam a szakirodalomban.


Egyébiránt pedig a homoszexualitás (biszexualitás) kultúrafüggő IS, ami jelentősen módosíthat az értékeken.


Az amerikai tizenévesek szexuális felvilágosítása ma körülbelül arról szól, hogy próbálják ki a szexet azonos neművel és ellenkező neművel is, aztán majd ráérnek dönteni. De ha nem döntenek, az sem baj. Ezek után nem csoda, hogy Amerikában a fiatalabb generációban magasabb a homo- és biszexuálisok aránya, mint az idősebb generációkban, amikor még nem ez volt a divat.

2016. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
57%

Úgy tudom, a % csak azért változik, mert bizonyos társadalmakban titkolni kell(ett).

És nem 2%, hanem 10.

2016. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
27%

# 30


"És nem 2%, hanem 10."


Kár győzködnöd, jól ismerem az idevágó szakirodalmat.

2-4 %-ról van szó, országonként változóan, Ausztráliában például egy három évvel ezelőtti reprezentatív felmérés szerint még a 2%-ot sem érik el.

A többi ország adatait most nem gépelném be :)

2016. máj. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!