Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből jöhet rá egy homoszexuál...

Miből jöhet rá egy homoszexuális ember, hogy rossz úton jár?

Figyelt kérdés
A bibliában szereplő tiltások létjogosultságát emberi ésszel is fel lehet ismerni, kivéve ezt az egyet. Például, ha állandóan hazudozom, egy idő után azt vehetem észre, hogy már senkivel sem tudok egy jót beszélgetni, mert a kutya sem hisz nekem. Ha lopok, kivet és megvet a közösség. Tehát még ha nincs is hitem még akkor is rá jövök, hogy ezek a dolgok rosszak. Ha nem is azonnal de sok év alatt biztosan. Ezek alapján gondolom hogy ha valaki homoszexuális kapcsolatban van, annak is találkoznia kell ilyen és hasonló jelekkel. Mik ezek a jelek?
2016. máj. 30. 00:21
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
34%

A következő válaszom elfogadásának legalább két alapfeltétele van, amelyben az olvasójának hinnie kell:

1. A Biblia Isten szava. 2. Az ember test, lélek és szellem egysége, amelyből a szelleme örök életű, és mindenkinek a szellemi teste fog feltámadni az utolsó napon.


Namármost a Jakab levele 1:23-24 úgy mutatja be a Bibliát, mint egy szellemi tükröt, amely rámutat a szellemünk hibáira, és ha megtesszük, amit mond, akkor kijavíthatjuk azokat.

Sajnos (?) a szellemünk láthatatlan. Vannak olyan bűnök, amelyeknek vannak látható, a testre visszaható következményeik, amint a kérdező megjegyezte. Más bűnöknek csak szellemi kihatásaik vannak.

A homoszexualitást és a többi, hivők által elfogadhatatlan szexuális gyakorlatot (szexuális erkölcstelenségek), pl. az önkielégítést, a házasság előtti szexet stb. Isten, a lelkek (szellem) atyja nem véletlenül tiltotta meg, hanem azért, mert ezek a bűnök a szellemi testet fertőzik meg, amely örökké élni fog.

Zakariás 14:12 így szól:

"Ilyen csapással fog az ÚR sújtani minden népet, amely Jeruzsálem ellen vonul: megrothad a húsuk még életükben, szemük is megrothad gödrében, nyelvük is megrothad szájukban."

Nyilván nem a fizikai testről beszél itt, hanem a szellemiről. A hús megrothadása a szexuális erkölcstelenségeket hatását jelképezi a szellemi testre, (a szem megrothadása a materializmusét, a száj megrothadása pedig a kérkedését).

El kell fogadnunk, hogy Isten látja helyesen a szellemi dolgokat, mint a lelkek (szellem) Atyja, mi pedig nem látunk annyira tisztán. Ez a hit. Ő nem akarja, hogy egy olyan testben támadjunk fel, amely örök gyötrelemre van ítélve! A szellemi testünk állapota kellene legyen a legfőbb gondunk!


Mindnyájan megrontottuk a szellemi testünket valami módon, mivel mindnyájan vétkeztünk. Ha valaki úgy gondolja, hogy ő nem, akkor fontolja meg a Jakab levele 4:17-et: "Aki tehát tudna jót tenni, de nem teszi: bűne az annak." Szerintem ebbe a bűnbe mindenki beleesett többször is.

Csak arra szeretnék ezzel rámutatni, hogy senki sem nézhet le valakit, aki homoszexuális bűnöket követett el.

"Mert nincs különbség, mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének." (Róm 3:22b-23)

A nincs különbség azt jelenti, hogy nincs különbség!


Tehát összefoglalva a választ a kérdezőnek: a homoszexualitás jele a szellemi test megrothadása. Viszont ez láthatatlan és csak akkor fog kiderülni, amikor az ember feltámad. Nincs semmi különleges a homoszexualitásban, nem jobb vagy rosszabb mint más bűnök.

Jézusnak van ereje, hogy megszabadítson belőle!

2016. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
18%
A szexuális kultúrának a karikatúrája, nem pedig a csúcsa, amikor heteroszexuális emberek úgy élik a nemi életüket, mint a homokosok. Vagyis az orális és anális szex akkor is fajtalanság, ha nem homokosok művelik, az elbírálása sem különb.
2016. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
25%

Ami pedig a "fajtalan" szó jelentését illeti. Mint más magyar szavak többsége, már határozott jelentéssel bírt, mielőtt bármelyikünk megszületett volna itt ezen a fórumon. Ez a jelentés pedig egyáltalán nem a szodómiára utal, bár tartalmazza azt is. A jelentése elkorcsosodás. Olyasmi, ami méltatlan az emberi fajhoz. Bár pár évvel ezelőtt kivették a BTK.-ból, de korábban jogi fogalom is volt, így nem nehéz utánanézni a jelentésének. Egy tizenkilencedik századi meghatározás szerint a fajtalanság jelentése: "1)Bujaság; a nemző ösztönnek tiltott, és mértéken túli kielégitése, mely gyakran a nemző erő tehetlenségét vonja maga után. 2) Mind az olyanféle szók, beszédek, cselekvések, melyek bujaságra ingerelnek." Az a tény, hogy ez így kissé régiesen cseng, egyáltalán nem jelenti azt, hogy mára elvesztette volna ez a szó a korábbi jelentéstartalmát.


Úgyhogy én nem kérek bocsánatot, a szó használatáért, mert teljesen odaillő, és találó a témánkra is, és arra is amire használtam. De ha nem tetszik ez a szó, akkor mondjuk helyette, hogy emberhez méltatlan.

2016. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
14%
Hét főbűn? Harmadik a bujaság, vagy ha jobban tetszik fajtalanság.
2016. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
83%

Nekem meg melegként szimplán az a véleményem, hogy aki a 21. században, 2016-ban azt hiszi, hogy egy szexuális orientáció választás kérdése, az menthetetlenül ostoba.


De ennyire állítják itt egyesek, hogy választás kérdése, akkor válaszoljanak már erre a 3 kérdésre őszintén:


- Te mikor döntötted el, hogy a veled ellenkező neműeket fogod szeretni?


- Ha a homoszexualitás választás kérdése, miért választaná valaki a kisebbségi, kirekesztett életet, ahol a párodat is titkolni kell, nehogy megszóljanak?


- Ha a homoszexualitás választás kérdése, akkor meg tudnád te is csinálni, hogy csupán csak 1 hétig a veled azonos neműekhez vonzódsz és a veled azonos nemű emberekkel létesítesz szexuális kapcsolatot?



Mélyvallásosokkal meg kár vitatkozni. Ez a legkönnyebb, mindent elhinni, ami egy több ezer éves, foszladozó könyvben van, amit ráadásul a különböző zsinatokon az ott lévő vallási vezetők a kedvük szerint alakítgattak. Szent Ágoston volt az, aki elindította azt a nézetet, miszerint minden szexuális vágy vagy tevékenység, ami nem gyereknemzés céljából, házasság után történik, az rossz és bűn. Szent Ágoston viszont 30 évig kicsapongó életet élt, kiélte magát. Kiégett szexuális vágyakkal könnyű arról papolni, hogy az emberek nyomják el magukban a vágyakat! Innen látszik, hogy az egyház is micsoda képmutató.

2016. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
44%

#35: Asperrimusról vagy jót - vagy semmit.

Aki még a bujaságot és a fajtalanságot sem tudja megkülönböztetni...

2016. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
25%

Nekem pedig hívőként szimplán az a véleményem, hogy aki a XXI. században nem tudja felfogni, hogy mit jelent az, hogy "vallási" topik és miben különbözik a "valláskritikaitól", annak a véleménye nem vehető a témában komolyan.


Saját értékítéleted szerint mi mással lehetne még meghatározni az ittléted eszenciáját, mint a provokációban és trollkodásban? Nagy betűkkel ki van írva az ajtóban, hogy "vallás". Még véletlenül sem a "ki mit gondol bármiről, amikor a hasára üt" című topikban vagy. A vallás pedig kötött műfaj. Itt szabad többezer éves mesekönyvben hinni. Itt szabad felszólalni a hit védelmében. Ettől az a topik, ami a nevében van: "vallási".


Számomra az az elképesztő, hogy akikről már messziről érezni szagról, hogy kizárólag azért tolták ide a képüket, hogy a lábaikat beletöröljék az anakronisztikus vallási fanatikusokba, fel vannak háborodva, amikor azzal találkoznak, hogy nem mindenki hajlandó az általuk kiosztott szerepbe belebújni a hamis alázat és békesség kedvéért. Nincs békesség. Más a te urad, és más az enyém, és ők soha nem fognak kiegyezni, tehát mi sem, amíg a jelenlegi status quo fennáll. Te állhatsz Jézus oldalára, és soha nem fog elutasítani. De Ő nem fog a te oldaladra állni. Az Övéi pedig ehhez hasonlóan viselkednek. Te jöhetsz hozzánk, ha betartod az Egyházba való jövetel szabályait. Mi azonban nem megyünk hozzád, legfeljebb az utcán, vagy így az interneten szólítunk meg. Az a javadra írható, hogy intelligensen felismerted, hogy az ellenséged vagyok bizonyos szempontból. Igen, de ennyire én is intelligens vagyok, hogy felismerem az ellenségeimet. Ja, és a provokátorokat is fel szoktam ismerni.


Egyébként nem az az Egyház üzenete, hogy nyomd el magadban a vágyaidat, hanem térj meg Jézushoz, és Ő megszabadít azoktól a vágyaidtól, amelyek egyébként feltétlenül a halálodat okozzák előbb-utóbb. Azt gondoltam, ez azért már leesett. Tévedtem.

2016. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
25%

Kedves harminchatodik, tartsd be a békés társadalmi együttélés szabályait, ne trollkodj, ne provokálj, kerüld a személyeskedést, ha már itt vagy, érvelj a vallási topikhoz méltó érvekkel, és nincs az a kritika, amit nem fogalmazhatnál meg akár velem szemben, akár a vallással szemben.


Arról pedig nem fogok vitatkozni veled, hogy egy szónak mi az etimológiája, és milyen jelentésekben használták, illetve használják. Keress, kutass, és ne a saját individuumod kalapjából húzd elő a véleményedet olyan dologról, ami nem filozófiai, hanem nyelvészeti ténykérdés.

2016. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
74%

Ez a baj veletek, mélyvallásosokkal: nem lehet veletek érdemben vitatkozni, mert ha egy logikai hibához érünk, akkor megsértődtök, és jön az, hogy "ha nem tetszik, akkor ne higgy benne". Olyanok vagytok, mint az iszlám fanatikusok, akiknek mindenre az a válaszuk, hogy "allah akbar".



A 37. válasz csodálatos példája annak, hogy hogyan lehet a vallási dogmákra vagy esetleg a helytelen topikválasztásra hivatkozva kikerülni egy teljesen egyértelmű és egyenes kérdést. Lefordítom Asperger-kór válaszát: "Nem tudom, hogy hogy változtathatna valaki a saját nemi identitásán, nem értek hozzá, ezért inkább tűnk el a topikból, és egyébként se szólj hozzám, mivel másban hiszünk." Kb. ez. És most lehet majd erre is megsértődni, de akkor is igazam lesz. Most, hogy elmondtad a hegyibeszédet, és mindnyájan megtudtuk, hogy a pokolban fogunk égni, és egyébként is a fogyókúrás topikban a helyünk, ESETLEG megpróbálhatnál válaszolni arra az igen egyszerű kérdésre, hogy miért választaná bárki a homoszexualitást, ha az választás kérdése lenne. Ez ugyanis nem vallási dogma, nem vallási beállítottságtól függ, ez tény. Akár Jézusban hiszel, akár ateista vagy, akár muzulmán vagy, nem te döntöd el, hogy meleg leszel, vagy sem. Továbbra is várjuk a választ, a bibliaidézeteket meg a polémiát meg nyugodtan spórold ki, senkit nem érdekel.


Egyébként, mivel tudom, hogy megint nyavajogni fogsz, megválaszolom a költői kérdést: A válasz az, hogy nem lehet megválasztani, ezért nem tekinthető bűnnek a homoszexualitás, és ezt te is tudod, csak nincsenek érveid és rájöttél, hogy ebből már nem jössz ki jól, ezért marad a nyifinyafi, hogy de amúgy menjünk a francba, nem is vagyunk vallásosak. Elég okos embernek tűnsz, így szerintem pontosan tudod, hogy ebben a vitapontban nekünk van igazunk. Az, hogy mire gerjed az ember, a legkevésbé sem tudatos folyamat, akárcsak mondjuk egy fóbia, és brahiból senki nem vállalná a homoszexualitással járó társadalmi kirekesztettséget és megbélyegzést. Ennyit erről. Semmi szükség, hogy Jézussal gyere. Ugyan honnan az ördögből tudhatnád te, hogy egy mitikus, 2000 éve élt reformrabbi milyen állást foglalna ebben a kérdésben? Miért releváns egyáltalán? Sose értettem, hogy a vallásos embereknek miért van annyira szükségük többezer évvel ezelőtt rögzített, merev szabályokra. Nem azt mondom, hogy mindenki dugjon orrba-szájba, de miért nem lehet rajtuk egy kicsit lazítani, amikor elmondhatatlanul sokat változott a világ, pl. feltalálták a fogamzásgátlást?

2016. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
74%

"Egyébként nem az az Egyház üzenete, hogy nyomd el magadban a vágyaidat, hanem térj meg Jézushoz, és Ő megszabadít azoktól a vágyaidtól, amelyek egyébként feltétlenül a halálodat okozzák előbb-utóbb."



A nemi vágy miért okozza a halálomat? A nemi vágy az életet okozza, csókolom. Az az egyház üzenete, hogy szabaduljunk meg a nemi vágytól? Az egyház szerint az emberiségnek ki kéne pusztulnia? Vagy mi az egyház üzenete akkor pontosan? És miért okozzák ezek a vágyak a halálomat? A halálomat azt hittem, az öregedésem, a szervezetem alkotóelemeinek elhasználódása okozza. Aki nem vágyakozik, az szerinted nem hal meg?


És te megszabadultál a vágyaidtól? Neked már ilyen nincs? Te feloldódtál már a Nirvanában? Eljutottál a mennyországba?



"Számomra az az elképesztő, hogy akikről már messziről érezni szagról, hogy kizárólag azért tolták ide a képüket, hogy a lábaikat beletöröljék az anakronisztikus vallási fanatikusokba, fel vannak háborodva, amikor azzal találkoznak, hogy nem mindenki hajlandó az általuk kiosztott szerepbe belebújni a hamis alázat és békesség kedvéért."



Nem biztos, hogy azért tolták ide a képüket, hogy beléd töröljék a lábukat. Talán csak érdekli őket a vallás véleménye az adott kérdésről. Másrészt viszont a te szempontodból rohadt kényelmes egyből ezzel vádolni valakit, hogy elküldhesd a fenébe a kérdés megválaszolása helyett. Ahelyett, hogy a mondanivalójával törődnél, ragasztasz rá egy címkét, és közlöd, hogy szalonképtelen.



"Nincs békesség. Más a te urad, és más az enyém, és ők soha nem fognak kiegyezni,"


Ki a mi urunk? Nem tudok róla, hogy nekem lenne. Különben is, ha én hinnék egy istenben, az biztos, hogy androgün lenne, és nem az "uram" szóval szólítanám meg. A vallás hímsoviniszta.


"Te állhatsz Jézus oldalára, és soha nem fog elutasítani. De Ő nem fog a te oldaladra állni. "



Azt hittem, Jézus egyformán szeret mindenkit.

2016. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!