Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A balkezesekről miért ír úgy...

A balkezesekről miért ír úgy a Biblia?

Figyelt kérdés
Mert szerintem az a tény,hogy valaki bal kezes attól még nem "bűnös" ember...
2008. szept. 28. 00:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ír róluk? Melyik részre gondolsz?

Kérlek írd le, hogy értsem mire gondolsz.

2008. szept. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most olvasok a témáról könyvet. De a kérdésed én sem értem. Mire gondolsz az alatt,hogy "úgy"
2008. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Mivel e pillanatban nem lehetséges és nem is szükséges eldönteni, hogy ez a rendellenesség genetikus eredetű-e vagy csupán az ismétlődő bűnös gondolatok folyománya, egyik esetben sem hivatkozhatunk arra, hogy a balkezesség kényszerítő erejű és ennélfogva megbocsátható volna."

Nem tudom, hogy Biblia-e, de azt tudom, hogy valami egyházas izé és tudod eléggé felháborított.Mert azért elég sok bal kezes zseni volt és van is, mellesleg én is az vagyok ...

2008. szept. 28. 10:05
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Ez bizotsan nem a Bibliában van, abban nem ilyen stílusban és ilyen nyelvezettel íródtak a dolgok. Legalább nézz utána, mielőtt ilyet mondasz. Amúgy abban igazad van, hogy felháborító, ha valaki a balkezeseket echte bűnösnek tartja, de szerinted ki az a marha, aki ezt elhiszi? Ilyet csak nagyon ostoba emberek hisznek el, ne foglalkozz vele.
2008. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Erősen kétlem, hogy 2000 évvel ezelőtt már ismerték volna a tudósok a genetikát, így biztos, hogy ez az idézet nem a Bibliából való!
2008. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Ma van a Szentírás vasárnapja, illetve idén a Biblia éve.

Atya mondott egy nagyon jót a szentbeszédben nálunk, hogy a Bibliát azzal a korral együtt kell vizsgálni, amikor azok az írások születtek. Tehát azt a korszakot is figyelembe kell venni, hogy akkor milyen történelmi körülmények voltak, mi volt a megszokott dolog, mi számított rendkívülinek, milyen ismereteik voltak az akkor élt embereknek, mit tudtak felfogni a számukra ismeretlenből, és hogyan magyarázták, és nem utolsó sorban, milyen módon kaphattak magyarázatot máshonnan. Ez nagyon fontos. Nem tudom, melyik részben lehet erre utalás, lehet, hogy van.

A lényeg, hogy abba is gondolj bele, hogy pl. anyukám korosztályát még átszoktatták jobbkezes írásra, ha balkezes volt, engem már nem, anyu balkezes, és én is. Vajon annak mennyi értelme volt? És ez igazán nem volt régen.

2008. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kzs ***** válasza:
74%
Sehogy sem ír a Biblia a balkezesekről. Isten nem személyválogató, Ő a szíveket vizsgálja.
2008. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom az idézeted miből való, de inkább tűnik inkvizíciósnak mint bibliainak. Ha érdekel a téma ajánlok egy érdekes könyvet. Én is azért kezdtem el olvasni,mert balkezes vagyok és ezt egy balkezes írta. Nem említ az író sem ilyet,hogy elítélné a Biblia a balkezességet, csak éppen inkább a jobb kézről ír többet.

A könyv: Diane Paul Balkezesek kézikönyve.

jó szórakozást hozzá!

2008. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

„Isten nem részrehajló” — így természetesen a balkezesek iránt sem tanúsít részrehajlást (Cselekedetek 10:34, NW). Amikor a Biblia a jobb kezet a kegy kinyilvánításaként használja, ez úgy tűnik abból a tényből ered, hogy az emberek nagy többsége jobbkezes. A jobb kéz így találó jelképe a hatalom vagy a kegy gyakorlásának. A bal kéz logikusan az ellenkezőjére utal. De ez csak képletes értelemben van így, és nem az a célja, hogy a balkezeseket lealacsonyítsa.


A bibliai időkben a balkezes és a jobbkezes emberek egyaránt végrehajtottak Isten által elismert hőstetteket. Ennek szemléltető példája az Ehud bíróról szóló beszámoló.


Az izraelita Benjámin törzsének is volt egy 700 harcosból álló elit csapata, akik mind balkezesek voltak, és halálos pontossággal bántak a parittyával (Bírák 20:16). Később Dávid király hadseregében is voltak olyan vitézek, akik egyforma ügyességgel tudták használni a bal és a jobb kezüket is (1Krónika 12:2). Aki tehát előítélettel viseltetik a balkezesek iránt, ezzel a tudatlanságát árulja el.

2008. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
37%
Ez ezer százalék, hogy nem a Bibliából van.
2008. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!