Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta lett bevett szokás...

Mióta lett bevett szokás Mihály arkangyal nevében imádkozni Istenhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az elmúlt napokban kutattam a témában, mert ez igazán felkeltette az érdeklődésemet, hiszen én eddig úgy tudtam, hogy az imáinkat Jézus Krisztus nevében kell feltenni, viszont, mint megtudtam állítólag Ő és Mihály arkangyal.


A Jehova Tanú válasza amellyel megerősíti az állításomat.


"O altala kerjuk hogy hallgassa meg az imankat."


Szóval ha jól értem, akkor helyesen úgy kell imádkozni, hogy mondjuk Mindenható Isten kérlek, hogy segíts.... Mihály Arkangyal nevében?


2016. aug. 21. 20:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
47%
Ezt csak az ördögtornya kéri a híveitől.
2016. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
58%
Katolikus vagyok, de erről soha nem hallottam. A Jehováknak sok furcsa szokásuk van, és a Bibliájuk is hamisított.
2016. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
0%
Az adventisták is ezt vallják.
2016. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
65%
Most írtál 2 bekezdést a semmiről előző...kit érdekel, hogy te miben hiszel? Legalább bizonyítsd az állításod, ne csak durcáskodj, mint egy kisgyerek. Ha mondasz valami érdemit azt majd talán megcáfolom, de ez eddig szánalmas. Csak egy hülyeségre hívnám fel elöljáróban, az a katolikus (vagy egyáltalán keresztény), aki nem ismeri a Bibliát, az nem hívő katolikus. Tehát minden hívő katolikus ismeri a Bibliát (nyilván egy bizonyos szinten).
2016. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
14%
Hülye gyerek, nem nekem kell bebizonyítanom az állításomat! Én tényeket írtam le a két vallásról! Nektek hívőknek kellene bebizonyítani azt, hogy Isten létezik-e egyáltalán vagy nem! Nem is kell, hogy érdekeljen, hogy én miben hiszek, hiszen nem hiszek semmiben sem. Ellenben - annak ellenére, hogy ateista vagyok - elolvastam töviről-hegyire a Bibliát, sok mélyen vallásos hívővel (és pappal) ellentétben. Az egész nem több egy kitalált "tanmesénél", ráadásul tele van ellentmondásokkal kőkeményen.
2016. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 Andizsuzsi ***** válasza:
66%

"És a legnagyobb vicc az, amikor misén a katolikus papok hurcolják magukkal a Bibliát, de soha sem nyitják ki. "

Te sem voltál még katolikus misén.


És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban."

Mi ezt valljuk.

2016. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
46%

Nincs benne ellentmondás :)

Viszont ez úgy szokott történni, hogy egy ateista bemásol egy blogról egy állítólagos ellentmondást. Ezt egy hívő elmagyarázza, hogy miért nem ez, mire mindegyik másoló nekiesik a hívőknek, hogy nem kell kimagyarázni, ez ellentmondás és kész, mert ő azt mondja. :)))

2016. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Andizsuzsi ***** válasza:
39%

"Nektek hívőknek kellene bebizonyítani azt, hogy Isten létezik-e egyáltalán vagy nem! "


Nekünk semmit sem kell bizonyítanunk. Attól, hogy te nem hiszed, én tudom. Az én hitemet a te hitetlenséged semmilyen formában sem befolyásolja.

2016. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim válasza:
27%

Most nem azért a húszért, de amit a 61%-os ateista kolléga írt a két említett vallásról, az tényleg igaz, úgy ahogy van. Mondom én, aki valamelyest vallásos is.


Amúgy a másik dolog, ha már vallástörténet és valláskritika. Olyan nincs, hogy Jézus Krisztus. Csak simán Jézus. A Krisztus nevet, a középkori egyház papjai biggyesztették oda. Egyébként pedig nem kell sem Jézus, sem Mihály arkangyal nevében imádkozni.


Ugyan is a "Miatyánk"-ban sincsenek megemlítve. A Biblia sehol sem írja, hogy Arkangyalok nevében kell helyesen imádkozni. Ez megint csak valami elfajzott liturgiában lévő szokás, hogy el tudjanak különülni valamiben a többi vallástól, hogy egyedinek mondják magukat.

2016. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta, hogy az ő nevében kérjünk az Atyától. Benne van a Bibliában.

Mivel a jehovista és az adventista tanítás szerint Jézus, a Krisztus egyenlő Mihály arkangyallal, ezért adja magát a dolog, hogy akkor szerintük szabad Mihály nevében is kérni. :)

2016. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!