Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
 541/1387 anonim ***** válasza:

# 540


Kezd már nagyon elegem lenni belőtek! Írjad lefelé, hogy hány Uratok van, aztán ha meg mered lépni azt az Istenkáromlást, hogy csak egy, mert az Atya nem Úr, na akkor majd lesz jogalapod kifogásolni a Szentháromság harom személyű egy Isten tanítasát! Addig viszont nincs. Addig nekünk van jogalapunk titeket lepoliteistázni.


"Ès a háromság szò numerikusan nem háromságot nevez?"


Jezus mondja, hogy a férj és feleség eggyé válik, s többé már nem ketten lesznek, hanem egy test. Ezt mért nem kifogásolod? Ha a férj és feleség, vagyis a két személy nevezhető egynek, mert szeretik egymást, akkor mennyivel inkább a Szentháromság egy Isten, aki minden egység forrása, aki maga a szeretet!


"Logikai èrtelemben a minden azt jelenti,hogy az Atyának nem maradt Sammie."


Miért akarsz te mindent megérteni Istenről? A saját gőgös eszedet teszed meg mércének, és amit te nem tudsz fölfogni Istenről, akkor ott hazudik a Biblia?


Világosan benne van több helyen, hogy az Atya mindent odaad a Fiúnak. Ha szerinted ebből az következik, hogy az Atyának nem marad semmilye, akkor hadd világosítsalak fel, hogy Istent nem kötik az idő és a logika szabályai. Ő mindent oda tud adni a Fiának úgy is, hogy egyszesmind Ő is birtokolja ugyanazt a mindenséget, ugyanazt az isteni lényeget. Mint ahogy a sziámi ikrek is ketten birtokolják ugyanazt az egy testet. Persze Istent nem lehet ehhez hasonlítani, ez csak egy nagyon egyszerű példa volt, hogy megértsd. De persze úgysem fogod. Neked az a lényeg, hogy hogy igazítsd a Biblia tanítását az Őrtorony hazug dogmáihoz, ezt már az elején megmondtam. Nam azért jössz ide vitázni, hogy ismeretet szerezzél, hanem hogy az Őrtorony igazát bizonygasd! Ez rám nem igaz, mert én már számos nézetváltozáson átmentem, s számos vitában győztek már meg a vitapartnerem érvei.

2016. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 542/1387 anonim ***** válasza:

Na tessék, új kérdést is kreáltam belőle, hogy a tanú tesóid is lássák és válaszolhassanak: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


Szóval jöhetnek azok a válaszok!

2016. dec. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 543/1387 anonim ***** válasza:

#540

Most attól, hogy már megint olyan mondatokat állítasz, amelyeket én sosem mondtam, még nem lesz igazad...


Csak nézzük mi is a helyzet! Csak egyetlen Isten van, és az Atya Isten, ahogy ezt a másik kérdés alatt vagy egy tucat igével alátámasztottad.

Csakhogy a Biblia Jézust is Istennek nevezi:

János 1:1, János 20:28, Róma 9:5

Sőt, számtalan esetben a Biblia párhuzamot állít közöttük azzal, hogy ugyanazon kifejezéseket használja egyszer az Atyára, máskor Jézusra. Például:

"És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen." (Jelenések 21:6)

Mondja ezt Istenről.

"Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó."

Mondja ezt Jézusról.

Vagy tessék egy másik példa:

"Én, én vagyok az Úr, és rajtam kivül nincsen szabadító!

Én hirdettem, és megtartottam, és megjelentettem, és nem volt idegen isten köztetek, és ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr, hogy én Isten vagyok" (Ézsaiás 43:11-12)

Tehát Isten kijelenti, hogy egyedül ő a szabadító, rajta kívül senki más nem lehet az. Mégis ezt látjuk a Bibliában:

"Ennek magvából támasztott Isten, ígérete szerint, Izráelnek szabadítót, Jézust" (Cselekedetek 13:23)

És rengeteg ilyen utalás van még, amikor Istent, az Atyát és Jézust gyakorlatilag szinonimaként használja a Biblia.


Szóval a Biblia kijelenti hogy egy Isten van, és Istennek nevezi az Atyát is, Jézust is. Ezt hogy magyarázza a Szentháromság? Hogy Jézus is pont ugyanúgy Istennek része, mint az Atya.


Erre jöttök ti, akik úgy próbálják ezt feloldani, hogy nemes egyszerűséggel elveszítek Jézustól az Istenségét, és még azon se zavartatjátok magatokat, hogy az ÚVF-ben minden egyes igét jól láthatóan át kellett írnotok, ami Jézus Istenségét igazolná. A párhuzamokat, amikből pedig az imént felvetettem kettőt, csak a szőnyeg alá söpritek.


Nos, lehet hogy a végén kiderül hogy nekem sem volt igazam, de hogy annak biztosan nincs, akinek szándékosan át kell írnia azokat a részeket a Bibliából, amik nyíltan ellene szólnak, az viszont kétségtelen!

2016. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 544/1387 anonim ***** válasza:
66%

543 Gabriel ès István,azèrt Jò volna az erösitèst összehozzátok,mert mèg ujjat nem mondtatok.

Azt mièrt mondod,hogy mi megfosztottuk Jèzust,amikor azt mondjuk Istentöl született ès Isten Fia ,Jèzusnak azèrt van kezdete mert Ö az elsöszülött,mert kezdet nèlkül nincs elsöszülött.

Továbbá Jèzust mondod Isten, a szentszellemet kihagyod,tudod mièrt,mert meg gyengèbb talajon áll az istensègit illetöen.Ès mivel a biblia nem emliti az istensègèt igy szègyeled emliteni.

Jèzust az Isten eredetisègèn,születèse vègett a biblia kètèrtelmüen megemliti,hogy isten de ez azèrt van,hogy Isten nevèben jött el,ès mindent ugy mutatott be mint amit az Atyánál látot.Ès ezèrt van"aki engemet látott látta az atyát"mert ebben is igazolodik az hogy Jèzus az Atyát bemutatta mint kisebb alárendeltsègben.Ha Isten Volga,azt monta volna *magamat bemutatom *ami minden iránybol rosszul csengett volna.

Es meg hol van az a 30 vers ami nektek lett irva ès az egydüli igaz Istent erösiti meg.

Na ezèrt nem jò nektek egy biblia sem mert azok a biblia versek benne vannak, amelyek kiálnak*egy Isten* lètezèsèben.

Sajnos engemet Isten káromlonak tituláltok, azok akik a 30drb. nagyonfontos biblia vers mellett behunyt szemmel elmentek.

2016. dec. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 545/1387 anonim ***** válasza:

Az, hogy ráfogod hogy az apostolok kétértelműe tartották Istennek, még nem vonja kétségbe, hogy Istennek tartották...


Jézus kezdetéről pedig annyit, hogy Istennel kapcsolatban is pontosan ugyanezt írta a Biblia, hogy ő a kezdet és a vég. Szóval ez is csak azt bizonyítja hogy Jézus Isten.


A Szent Lélekről valóban azért nem beszéltem mert vele kapcsolatban már nem olyan egyértelmű a Biblia, és feleslegesnek tartom abba belemenni, ha már azt sem vagy képes értelmezni hogy Jézusról a szó szoros értelmében leírja a Biblia, hogy Isten...

2016. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 546/1387 anonim ***** válasza:
66%
Azt nem èrtem ha olyan gerincesnek èrzed magad azt a 30 igèt mièrt nem kommentálod ami már kètszer be volt jegyeve ès figyelmen kivül hagytok ès ami az egyedüli igaz Isten mellett szol.
2016. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 547/1387 anonim ***** válasza:

Kommentáltam, és le is írtam már nem is egyszer, hogy tökéletesen egyetértek az igékkel, és a Szentháromságnak sem mondanak ellent, hiszen nekünk is egy Istenünk van! Soha sem állítottunk olyasmit, hogy ennek az egy Istennek a Bibliában leírt három formája/személye három különálló isten lenne. Pont erről van szó, hogy az egy Istenben valósul meg az Ő tökéletes egységük.

De ezt is leírtam ám már nem is egyszer.

2016. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 548/1387 anonim ***** válasza:

Nem kell 30 ige, elég egyetlen egy is, ami igazolja, hogy a Fiú nem Isten. Tudsz ilyet mutatni? A harminc igédet romba dönti egyetlen egy is:


"Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt." (1János 18)


A szülöttség ne kavarjon meg, az semmit nem von le Jézus Istenségének értékéből. Ez csak annyit jelent: Ő a szülött és nem a szülő, Ő a Fiúisten és nem az Atyaisten. Ennyi a különbség, hogy a Fiú mindent kapott, és nem eredendően birtokol. Viszont valóban mindent megkapott, mert az Atya nem tartott vissza tőle semmit. Ő az Atya tökéletes Fia, örököse, képmása és visszatükröződése.


Szóval a harminc igéd semmit nem cáfol meg, mert ahogy az Atya egyedüli szabadító volta nem jelenti, hogy a Fiú nem szabadító, ugyanígy az Ő egyedüli Istensége sem jelenti azt, hogy a Fiú nem Isten.

2016. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 549/1387 anonim ***** válasza:
Az 507-es kommentemben számos igét hoztam, ami a Szentlélek Istenségét igazolja. De valóban, amíg egy olyan egyszerű kérdésbe is belebuktok, hogy nektek hány tulajdonképpen hány uratok van, addig nincs értelme más témát feszegetnetek...
2016. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 550/1387 anonim ***** válasza:
10%

548."a harminc igéd semmit sem cáfol"

A tiéd a három kétértelmü pedig bizonyít?

A harmincbol még egy is megdöntötte a három Istenséget,csak tégedet sem Isten sem ember nem érdeke,az igazadat véghez akarod vinni ami ellent mond a Bibliában.Amikor Jézus Krisztus mondja az Atyára *egyedüli igaz Isten*és ezt a Krisztusi szot,hazugságnak veszed,a megváltot hazugnak mondod,igy felforgatva a mennyei kormányzatot,durván beavatkozva abba ,a megbocsáthatatlan bünk követsz el és ezért többet nem társalgok veled .

Aki megtagadja a következőket a saját hazugságáért.

1Kor.8:4

Roma.3:30

János.17:3

János.5:20

Júdás.25

Lukács.1:47

2Mozes.20:3

2Kir.17:35

Jeremiás.25:6

2Mozes 20:4

Ézsaiás.40:25

Ilyen igazolás száz meg száz van és te mint egy bibliai kalandor számba sem veszed.A szentszellemről ne is beszéljünk,az már abszurdum amit rolla irsz ,mert beavatkozol a menyei kormányzati rendben.Mindenek és Mindenkinek megvan az Isten adta rendje ami neked nem tetszik.

Ilyen személyeket kerülni kell aki az Isten szavát kiforgatja.

2016. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!