Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
 531/1387 anonim ***** válasza:

"Mert ezzel a hangnemmel be is mutatkoztál,azzal,hogy ha nem fogunk fegyvert azért is gyalázol,"

Na ez meg egyszerűen hazugság. Hol gyaláztam én bárkit is, mert nem fog fegyvert?


Pont az a gyalázat, hogy így viselkedsz, valótlanságokat állítasz, olyan mondatokat adsz a számba amelyeket sosem mondtam!

2016. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 532/1387 anonim ***** válasza:
71%

Gabriel szály le a magass lórol,nem igy irtál mostanig de ugylátszik,hogy csalánra pisiltál.

A másik mondja a Tanuk mit tettek ès mit nem tettek.Te ,hogy a tanukat kivègeztèk a táborba erre te NE MÁRTIRKODJ mást is vègeztek ki.Mondja FEGYVERT NEM FOGNAK erre te, mèg vannak embercsoportok akik nem fognak fegyvert.

A kèrdèsem az, a tèmát te most gyülöletből tusolod , vagy azèrt terelsz mert nemtudod a tèmát kezelni ès nem azèrt mert nem volna eszed hozzá,mert van,de a gyülölet felülkerekedett ,mert a tanuk jot tettek mindkèt esetben.

Ebben a tèmában èvfèny-i távolságra vagy az igaz keresztènyi megitèlèstől,következès kèppen a keresztènyi èlettől,de benne vagy a gyülölet fertőjèben.

Ha valaki Tanu az már előtted nem számit,de ha valaki azt mondja,hogy a prèdikátor, pèldabeszèdeket kikène venni a bibliábol mert elmebeteg(depreszios)irta,az már számitt.

Ès hogy Isván ezt irta kifogom keresni ès az oldalon addig firtatom amig mindenki megismeri őt is amit mondott azt is.

Odakerültünk,hogy a bibliákbol az a jó nektek amivel a saját gondolataitokat tudjátok igazolni.

2016. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 533/1387 anonim ***** válasza:

"hogy a tanukat kivègeztèk a táborba erre te NE MÁRTIRKODJ mást is vègeztek ki."

Igen, szörnyű és sajnálatos, hogy így történt, de igen, ne mártírkodj, mintha ez a Tanúk szavait igazolná!


"Mondja FEGYVERT NEM FOGNAK erre te, mèg vannak embercsoportok akik nem fognak fegyvert"

Ilyet meg nem is mondtam.


"Ha valaki Tanu az már előtted nem számit,de ha valaki azt mondja,hogy a prèdikátor, pèldabeszèdeket kikène venni a bibliábol mert elmebeteg(depreszios)irta,az már számitt."

Ezt se én mondtam, de még csak nem is helyeseltem, sőt, hozzá se szóltam. Nem éreztem magam elég tájékozottnak a témában hogy állást foglaljak, szomorú hogy még ezt is állasfoglalásként próbálod beállítani, csak hogy újfent beszólhass valamiért...

2016. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 534/1387 anonim ***** válasza:

# 523


Ja akkor most már a kevés százalék hirtelen pozitív érv lett, mihelyst megtudtad, hogy ezt főképp a ti nézeteitek propagálasa végett kaptam :) Még szerencse, hogy nem politizáltok, mert amúgy kiváló politikusok lennétek :)


"Ha megnèzzük Jt.a föld vègsö határáig vannak ès hirdetik a jò hirt,miközben mindenütt üldözik öket"


Ez ugye tudod, hogy távolról sem így van? Na ez az a mártírkodás, amivel még ki tudjátok csapni a biztosítékot nálam. Senki nem üldöz titeket, de ti már a lepontozásotokat is üldözésként élitek meg! Tudod kiket üldöztek igazán? Az elsőszázadokban élt keresztény mártírokat, akiknek a hitét ti semmibe veszitek, mindenféle hitehagyóknak elhordva őket.


"Ès mi a legföbb ok?Nem fogják meg a gyilkos fegyvert ès nem mennen a háboruba legyilkolni embertársukat. (...) hagyták magukat kivègeztetni, ugy sem fogtak fegyvert."


Na ilyen valóban volt, s ez tényleg dícséretes. De ne gondold már, hogy csak ti nem fognátok fegyvert, ha most lenne egy besorolás, hogy támadjuk meg mondjuk Romániát!

2016. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 535/1387 anonim ***** válasza:
66%

530.Te tudod hány neves diplomás ember dolgozott az UVF-ál?

Azt tudod,miért irja az első lapon HÉBER ÉS GÖRÖG?

Azt tudod,hogy milyen kiadói ellenőrzésen megy keresztül?

Azt tudod ha kétségbe vonod a kiadói kontrolt,kell rá felelni?


De nem,igy"hogy tudják ezt forditásnak nevezni"?"valójában öncélú hamisítvány,ezt a gyalázatot bárki is komolyan vené.".


Azt nem értem akkor mégis a Károli ahol irja Jehova nevét miért mondjátok ,hogy nem jó,a Prédikátor,Példabeszéd,Teremtés,nem jok.

Ti a forditásoknak is urai vagytok,húzd össze magad emberi és keresztényi méretbe,ez nem Monika Sow.

Utána érdeklődök egy könyvkiadonál,hogy ki és milyen joggal kritizálhat egy kiadást és Ennyire aljason.Majd visszatérek,

2016. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 536/1387 anonim ***** válasza:

"Te tudod hány neves diplomás ember dolgozott az UVF-ál?"

Nyilván nem, mivel még a nevüket sem merték egy ilyen fordításhoz adni...

2016. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 537/1387 anonim ***** válasza:

"Ès hogy Isván ezt irta kifogom keresni ès az oldalon addig firtatom amig mindenki megismeri őt is amit mondott azt is."


Rajta, ne habozz! Tényleg érdekelnének a válaszok. Persze csak ha korrekt vagy és mellé teszed a bizonyító verseket is, amiket idéztem ehhez az állításhoz.


"Odakerültünk,hogy a bibliákbol az a jó nektek amivel a saját gondolataitokat tudjátok igazolni."


Ez éppen hogy rátok igaz :) Mi eddig minden vershez adtunk magyarázatot, ti viszont a Jézus Istenségét igazoló verseket abszolút figyelmen kívül hagytátok. Mondtam már, ami a ti saratok, azt ne dobáld ránk!

2016. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 538/1387 anonim ***** válasza:
10%

István a másik oldalon 30drb. Biblia verset irtam ami az egyedüli igaz Istent igazolja még Köztük Jézus is.

Azokat meg sem említetted.Jöttél 3 kétértelmű silány igazolással ami nem elfogadható a tökéletes pontisitásra.

Ugy ,hogy komolytalannak bizonyítom a kavart össze/vissza kapkodó semmitmondó zavaros filozofiádat.

Te anyira szereted az alaptalan vitádat,hogy ez már csak hobi,lehet már irtam hsonlitasz F Castróhoz.

Azt gondolod az igazság nálad van, amikor még a Károli fordítást is ujrairnád mert helyenkén nemtetszik a hobbidnak,a fantáziád igazolására.

2016. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 539/1387 anonim ***** válasza:

"István a másik oldalon 30drb. Biblia verset irtam ami az egyedüli igaz Istent igazolja még Köztük Jézus is.

Azokat meg sem említetted."


Most komolyan? Hány kérdés alatt kell neked külön kiemelni, hogy a Szentháromság is egyetlen Istenről (és annak a három Bibliai megnyilvánulásáról) tanít, ennélfogva sehány olyan ige nem cáfolat, ami ugyanezt mondja hogy egy Isten van?

2016. dec. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 540/1387 anonim ***** válasza:
58%

539.Èrtetlenül állok a tablett elött,mert azt mondod a háromság egy Istenröl beszèl ,ennek örülök.De amikor Jèzus is Istennek,ès a szentszellemet is nyomba istennek kiáltjátok ki ,akkor mègis hányrol beszèltek?Azt gondolod,hogy az egyet a háromtol nem tudom megkülömböztetni?

Ha azt mondom mièrt három,akkor azt mondod egy van.

Ha azt mondom egy van,akkor hármat csinálsz belöle.

Ès a háromság szò numerikusan nem háromságot nevez?

Egyiket teszitek a másikban a másikat az egyikben a szentszellemet már ki is felejtitek a nagy lázban,rakogatás közben,ami nem is baj.

Èn mondok egyet,te mondasz ketöt ès amikor ketöt mondok te egyet,már a harmadik sehol sincs.

Jösz azèrt kettö , mert a második mindent megkapott,ezek szerint a harmadik nem kapott semmit,mert mindent a másodiknak adott,mègis egyenlöek.De azèrt nem egyenlöek,mert az Atya nagyobb.Az atya Azeri egyelö a Fiuval mert a Fiu mindent megkapott az Atyátol.Logikai èrtelemben a minden azt jelenti,hogy az Atyának nem maradt Sammie.Na most kijukadtál oda az István barátoddal együtt,hogy az Atye kisebb lett a Fiunál ès a Fiu nagyobb mert az Atya mindent neki adott.

A szentszellem szegèny már fèlre is állt hisz látja,hogy a másik kettö mindent maguk között elosztott,de nefeledd ö is isten mert ti azt mondjátok.Na azèrt a kèrdezö már egy gubancban van ès mászik ki belöle ès kèrdi ,akkor most hány isten van,Ti ketten azt mondjátok,már mint az oldalon,hogy egy.A kèrdezö már annyiszor halotta,hogy három de majd egy, van a harmadi de arrol nem is beszèlünk,a kèrdezö már vissza megy a gubancba ès halgat mert annyira összezavarodott,hogy már depreszioba esett,ezt Istvá jobban tudja,mert ö mondta,hogy a pèldabeszèdek iroja is közben depreszioba esett.

De hald meg GYAKORI egy van de három,három van de egy.

De azt is hald meg,ha ti egyet mondotok,mi ugy is kettöt mondunkn,nèha meg hármat is.Azt is tudd meg, mi vagyun az oldal lovagjai ès azt teszünk hüjèvè akit akarunk.

Mert ezzel a koddal bevagyunk ijekciozva,közben a kod elromlott ès összezavarodott ès ez lett belöle.

De nebusuljato mert a kod müködik meg akkor is ha összezavarodott.Ami meg hátra van mivel minden bibliaforditás hibás,igy ahold kell kihuzzuk a rossz rèszt ès átjavitjuk a mi szuper ès tökèletes elkèpzelèsünkre ès igy a rosszkod jollehet hibás de legalább a biblia rá lessz javitva.


Mindenki fefoghatja mi ez a gubanc.

2016. dec. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!