Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
 521/1387 anonim ***** válasza:
58%

519.

. Én már neked nem jövök bibliai idézettel mivel ebben a bejegyzésben is két biblia írót nem ismersz el azaz kiforgatod,hogy lánynak lett irva.Hol tisztán éthetően le van irva.A multor még egyszer azt mondtad,hogy a példabeszédek írója elmebeteg.

Ki hiszen már neked?Tölem tagadhatod a bibliát csak éppen ne nekem ird.

Vagy mondhatod azt,hogy amikor a szöveged úgy kívánja,Jézus egyenlő Istennel.Amikor pedig ugy kívánod akkor Isten nagyobb Jézusnál és máskor Jézus kisebb.

Én a háromságnak utánna néztem,hgy miért van 40% külömbség a magyarázatotakban és Rájöttem arra,hogy te vagy egyedül aki filozófus módszerrel mindent betegesen egy külön irányzatra viszed a tantételt,tul radikálizálod ,emberi értelemmel feltöltve,erőszakkal,hogy még a háromságban lévőket magadután vond,legalább is egy részét.Ha az inditékod tisztességes volna akkor Jézus miért nem erőlttete hamis tanítással az embereket maga után?

Megmondom:Azért mert az inditékja tisztességes volt.

Nem mint te, atgázalsz árkon bokron ,biblián emberen,hogy magadnak igazet adj.

Lehet sokan nem veszik észre de a figyelmesek igen.

A Tanukra mondod toboroznak,holott elmondják a jövetelmük célját és tovább mennek.A döntés a házigazdáé.

Ha már kiközösített vagy a tanuktol miért nem becsülöd az új gyuülekezetedet.

Azért van kevessebb százalékos Gabriellel szembe mert a táborotók pontoz és látják a tisztességtelen eltérést,radikalizálást a biblia téves használatát.

Biblia verseket tagatsz és ha tetszi oda teszed ahová az érdeked kiványa.

Miért nem maradsz egy tisztességes háromságosnak,ne félj nem lop el senki,meg csak azért sem mert nem vagy stabil.

Még a bűnözők is megfelelnek egymásnak,hát akkor egy keresztény.

2016. dec. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 522/1387 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kiközösített! Szerencsére odáig nem tudtatok elrángatni!


"két biblia írót nem ismersz el azaz kiforgatod,hogy lánynak lett irva.Hol tisztán éthetően le van irva."


A megszemélyesített Bölcsesség egy nő, a nővérünk (Péld 7,4). Ez látszik a héber szöveg névmásain. Az angyalok és pláne a Fiú mindig hímnemű, és a rájuk vonatkozó névmások is mindig hímneműek. De ahogy mondtam, lehet a Fiúra vonatkoztatni ezen verseket, de akkor figyelmen kívül kell hagynunk a nőnemet, és a létrehozást is cselélhetjük szülésre.


"A multor még egyszer azt mondtad,hogy a példabeszédek írója elmebeteg."


Azt írtam, hogy depressziós, hiszen szerinte minden hiábavalóság. Hiábavaló az élet, a bölcsesség, a szenvedés, a jóság. Szinte már öngyilkosságra bátorít:


"Meggyűlöltem az életet, mert bosszantónak találtam azt a fáradozást, ami a nap alatt folyik. Igen, minden hiábavalóság és szélkergetés!" (Préd 2,17)


"Másfelől láttam a sok elnyomást a nap alatt: az elnyomottak könnyeit, és hogy nincs, aki vigasztalná őket; elnyomóik részéről az erőszakot, és hogy nincs, aki vigasztalná őket. Ezért boldogabbnak mondom a holtakat, akik már rég meghaltak, mint az élőket, akik még élnek. De mindkettőnél jobban (dicsérem) azt, aki meg sem született, aki meg sem látta azt a (sok) rosszat, ami a nap alatt végbemegy." (Préd 4,1-3)


Szóval ha szerinted ez az isteni kinyilatkozás és igazság, akkor te ezzel evangélizálsz? A Prédikátor még azt sem tudja megindokolni, hogy miért érdemes jónak lenni:


"Mert hiszen mindenkire egy és ugyanaz a sors vár, az igazra és a gonoszra, a tisztára és a tisztátalanra; arra, aki áldozatot mutat be, és arra, aki nem mutat be áldozatot; a jóra és a bűnösre, arra, aki esküszik és arra, aki fél az esküvéstől. Az a baj abban, ami a nap alatt történik, hogy mindenkire egy és ugyanaz a sors vár, s hogy az ember szíve tele van gonoszsággal, és esztelenségeket eszel ki az ember – míg él, az élők számára, aztán a holtak számára. Igen, míg valaki az élők közé tartozik, addig még van reménye. Mert jobb az élő kutya, mint a holt oroszlán. Az élők ugyanis tudják, hogy meg fognak halni, de a holtak nem tudnak semmit, és jutalmuk sincs már; hisz még nevük is feledésbe merül, amelyet szereztek maguknak. Szeretetük, gyűlöletük és igyekezetük is mind odavan. Soha többé nem lesz részük abban, ami a nap alatt végbemegy." (Préd 9,2-6)


Az egyetlen dolog, amiért Jehova tanúi előszeretettel idézgetnek belőle, mert az ő depressziós írásai támasztják alá a pokolról szóló tanításukat, hogy ott nem lehet érezni fájdalmat, sem semmi mást. Nem Jézusnak hisznek, aki világosan megmondta, hogy a gonoszokra ott szenvedés vár (Gazdag és Lázár példázat).


"Vagy mondhatod azt,hogy amikor a szöveged úgy kívánja,Jézus egyenlő Istennel.Amikor pedig ugy kívánod akkor Isten nagyobb Jézusnál és máskor Jézus kisebb."


Hatalomban, tudásban teljesen egyenlőek. Az Atya csak az atyaságával nagyobb. A Szentháromság vallja, a személyek közti valóságos különbségeket. Lényegi és nem leljes egyenlőséget, egylényegűséget tanít. Az egylényegűségük nem azt jelenti, hogy mindenben egyenlőek, hanem csak lényegükben. Mi a lényeg? Ez is sokszor le lett már írva. Nem egyenlőek sem személyükben sem származásukban, hanem minden másban, s ezt a minden mást nevezzük lényegnek.


Ez a Szentháromság. Aki nem ezt mondja, az nem a Szentháromságról beszél, hanem amit a helyébe képzel. Az a 40 százalék különbség is, amiről beszélsz, bizonyára azért alakult ki nálad, mert nem hiteles forrásokból tájékozódsz, hanem mondjuk a jw.org-ról, ahol olyanokat állítanak a Szentháromság hívőkről, hogy a Szentháromság szerintünk csak egy szerepjáték. Hogy ugyanaz a személy játszik három különféle szerepet, mert egyébként az Atya és a Fiú ugyanaz a személy...


"Azért van kevessebb százalékos Gabriellel szembe mert a táborotók pontoz és látják a tisztességtelen eltérést,radikalizálást a biblia téves használatát."


Azért van inkább, mert régen amikor még osztottam a nézeteteket, sokan lepontoztak, persze jogosan. Aztán számos evolúció-tagadó vitában is részt vettem itt, ahol szintén sokan lepontoztak, és szintén jogosan. Egyébként voltam én már 18 százalékos is úgy máfél éve, de mióta nem osztom a nézeteteket, azóta 10 százalékot emelkedtem :)

2016. dec. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 523/1387 anonim ***** válasza:
0%

522."A százalèkod azèrt volt kicsi mert a Tanukkal osztottad a nèzetedet"

Ez nem mondja naked azt,hogy"Gyülöletesek lesztek minden nèp elött az èn nevemèrt"

Ne felelj mert tudom a feleletedet.

De el lehet gondolkodni,hogy Jèzust ès az apostolokat semi kimèltèk azemberek ès a nemzetèk,mert az akkori MIS világban mindenki üldözte.

Ha megnèzzük Jt.a föld vègsö határáig vannak ès hirdetik a jò hirt,miközben mindenütt üldözik öket.Ès mi a legföbb ok?Nem fogják meg a gyilkos fegyvert ès nem mennen a háboruba legyilkolni embertársukat.

Tègedet ugy látlak,amit helytelenittek,hogy embereknek akarsz tetszeni mivel ha mar a Tanuk ellen vagy javult a százalèkod.

Mindenki ugy dont ahogy akar.Èn vállalom a kevès százalèkot mint,hogy felkèszüljek embertársam legyilkolására.Mert remèllem ennèl nagyobb szeretet nom kill.

Jèzus azt mondta az a legnagyobb szeretet ha valaki èletèt adja embertársáèrt.Ezt a Tank megtettèk a koncentrácios táborokban,hagyták magukat kivègeztetni ,ugy sem fogtak fegyvert.

2016. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 524/1387 anonim ***** válasza:
58%
Elnèzèst az 523-as bejegyzèsèrt a tablet erössen hibásan küldte át.
2016. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 525/1387 anonim ***** válasza:

#523

Ne álltasd magad, senkinek nem azért vagytok ellenszenvesek mert nem fogtok fegyvert, pláne nem azért mert Jézus és az apostolok nyomdokaiban lennétek. Épp elenkezőleg, pont azért mert szégyent hoztok a tévtanaitokkal Jézusra, mind tanításaitokkal, mind a hamis Új világ fordításotokkal, mind a viselkedésetekkel (oké, ez utóbbit illetően azért akadnak kivételek)

Na meg ezzel a hamis mártírkodással, amit most művelsz, se csodálkozz ha senki szívébe nem fogod belopni magad...

2016. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 526/1387 anonim ***** válasza:
58%

525.Nem szeretnénk senki szívébe belopni magunkat,főleg azokéba akik ugy beszélnek mint te.

De vannak még emberek akik nyuktázzák azt ha valaki nem fog fegyvert, mint Jézus is az apostolok is.És neharagudj azokra az emberekre akik nem fognak fegyvert embertársuk ellen.Ugyan is pld.a szíriai szenvedést az érintettek érzik a bőrükön.Mert amikor hat tagú családból egyedűl maradt és nézi a sztbombázott othonát,nem mennél a helyébe.

Ami pedig a mártirkodást illeti,ha valaki igy hal meg mint a Tanuk Ausvejzben az anélkül,hogy véleményezd mártír.Ugy mint az inkviziciokor az aki a bibliát a kezébe vette és aztán a máglyára vitték.Sem Jézus sem az apostolok a johiren kívül egyebet nem fogtak a kzükben mégis nagyrészét kivégezték.

Ha te fegyvert fogsz nem itéllek meg,mert van aki helyettünk megtegye.

2016. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 527/1387 anonim ***** válasza:

Ki mondta hogy fegyvert akarok fogni? Eleve ne ítélkezz, pláne nem tudatlanul!

Másrészről elég sok embercsoport, különböző hitű emberek rengeteg férfija és nője áldozata volt a holokausztnak. A logikád szerint ez akkor mindannyiuk különböző hitét igazolja? Na ne már...

2016. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 528/1387 anonim ***** válasza:
58%

525.Ami a UVF.illeti vegyél fáradtságot és olvasd el a Héber és a Görög fordítást és hasonlítsd össze az UVF-ál és utánna beszélhenénk de akkor azt mondanád a régi Héber,Görög iratok is hibásak.

Ugy mint István barátod írta,hogy a példabeszédeket egy depressziós írta nem is szabadott volna a bibliája megjelenjen.Ugyan azt mondta a teremtésre is.

Külámben van egy Baptista barátom és két tölem egy UVF és örül neki és a többivel használja.

2016. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 529/1387 anonim ***** válasza:
58%

527.De ki ismer tégedet,azon kivül,hogy amiket irsz itt az oldalon.Ami még nem is érdekel.

Mert ezzel a hangnemmel be is mutatkoztál,azzal,hogy ha nem fogunk fegyvert azért is gyalázol,inkább keresztény módon azt mondanád, nem fogsz vagy fogsz már ha érdekelne.

De amikor nem érzed a nemkeresztényi viselkedésedet,akkor ki vagy?

2016. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 530/1387 anonim ***** válasza:

#528

Éppen az a baj az Új világ fordítással, hogy jól láthatóan nem a szöveghűségre törekedtek, hanem arra hogy a saját előzetes igényeikhez szabják a Bibliát.


Pont a minap került elő valamelyik kérdésnél Róma 9:5 is, ahol ugye Pál konkrétan Istennek nevezi Jézust. Az illető Tanú külön kérte is az eredeti görög szöveget, ami amúgy egy jól láthatóan egységes szöveg volt, semmi nem indokolta a szétválasztását. Na de az ÚVF fordítói mégis kettészedték a mondatot, de pont úgy, hogy az Isten szó már ne vonatkozhasson Jézusra. Pedig mondom, ott volt mellette az eredeti szöveg, amiben semmi törés vagy hasonló nem indokolta volna az elválasztást.

Az egyetlen indok ugye az lehet hogy a Tanúk tagadni próbálják Jézus Isteni mivoltát, és hát nem pont azokon a részeken eszközölnek ilyen változàsokat, amik a szavaikkal ellentétben ezt jelentenék ki? Azt a mindenit, micsoda véletlen...


Komolyan nem értem, hogy tudja ezt a fordításnak nevezett, valójában öncélú hamisítással operáló gyalázatot bàrki is komolyan venni, aki más fordításokat is olvasott már...

2016. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!