Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha elfogadnánk, hogy a Jelenés...

Ha elfogadnánk, hogy a Jelenések könyve 9. fejezetében az iszlám terjeszkedését szemlélte János apostol, hogyan magyarázzuk a mostani,21. századi helyzetet?

Figyelt kérdés

A középkorban a Szentírásnak ezt a szakaszát az iszlámra magyarázták tudomásom szerint.


Ez egyébként a Jelenések könyvének a histroikus értelmezése, amit ma már csak a hetednapi adventisták képviselnek, akik sokat építenek a reformációs mozgalmak tanítására, viszont a modern katolikus és protestáns kommentárokban már nem találjuk meg ezt a magyarázatot.


Az adventista magyarázat szerint ez a látomás végigkísérte az iszlám középkori terjeszkedését, majd annak lezárulását. Úgy emlékszem, azt hallottam, hogy ez azt jelenti, ma már nem kell félnünk az iszlámtól, mert a világhatalmi ideje lejárt.


Ha azonban mostani történelmi helyzetet nézem, akkor ez a magyarázat számomra megkérdőjelezhető.


Hogy is van ez akkor?


Jehova tanúi válaszait nem kérem. Másoknak előre is köszönöm


Dante


2016. szept. 22. 15:52
1 2
 1/16 Tamás321 ***** válasza:
Igen, én is úgy tudom, hogy az adventisták az iszlámra értelmezik ezt a fejezetet, de úgy, mint ami már a történelemben lezajlott. Egyébként pedig a mostani időkben látszik, hogy az Eufrátesz környékén tényleg baj van. A mélységbe zárt lelkek, melyek elszánt gyűlölettel gyűlölik Istent, most szabadon lettek bocsátva az emberek közé, akik nem engednek Istennek. Maga az egész társadalom hitvánnyá vált, megvetve az Isten törvényeit. Az emberek olyan erőkkel paráználkodnak a lelkükben, melyek az istenellenes kívánságokat táplálják bennük. Ezért van a rengeteg trágárság minden felé, mert iszonyatosan megromlottak és fertőzötté váltak az emberek. A tisztátalanságot dicsőítik beszédstílusukkal, ami hihetetlen lelki elfajzottságra utal. Maga a hatalom is, a fenevad arról nevezetes, hogy „teljes vala a káromlásnak neveivel” Az emberek az élet tisztaságát káromolják a trágárságaikkal, és iszonyatos, utálatos lelkeket fogadnak magukba ezáltal. Ez az emberiség veszte, ezért bocsátotta rá a földre Isten a Vesztőt. Mert ezeket a gonosz erőket azért tartotta fenn, hogy büntessen általuk.
2016. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A sáskák az arabok, a későbbi szakaszban leírt népség pedig a török, a tűzokádó lovak pedig ágyúk. Az iszlám betöltheti még valamelyik későbbi hatalom szerepét is, például lehet az a hatalom, ami meghódítja a keresztény országokat.
2016. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Előző válaszoló:


"például lehet az a hatalom, ami meghódítja a keresztény országokat."


->Tudnál erre igehelyet mondani, hogy véleményed szerint hol olvashatunk erről a hatalomról?

2016. szept. 22. 23:28
 4/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Talán azért nem szerencsések ezek az értelmezések, mert az ember nem elég konzekvens. A sáskák, skorpiók szavakat behelyettesíti bizonyos rasszokra, nemzetekre, de ugyanezt nem teszi meg a föld, stb szavakkal.


Tamás!


Nem tudom, hogy milyen közegben mozogsz, de elég lesúlytó a véleményed a világról. Magam nem ezt látom az embereken. Mindenkiben van valami hiba, de, ahogy székelyföldön mondják: a legszebb fának ia van száraz ága. Mindazonáltal messze nem ilyen borzalmas az emberiség, legfeljebb Te látod ilyen rossz színben.

2016. szept. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Tamás321 ***** válasza:

Pietrosol:


Te eleve nem fogadod el a Bibliát. Nekem sem kell elfogadnom a te álláspontodat.

2016. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Pietrosol ***** válasza:

Tamás!


O.k., csak magam Neked írtam, nem a Bibliának.

2016. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

@Pietrosol:


Érdekelne a véleményed. Te mit gondolsz a Jel. 9. fejezetéről, kiket jelentenek a sáskák?

2016. szept. 23. 10:39
 8/16 Tamás321 ***** válasza:

Pietrosol:


Nekem írtál, és én gondolkodom. Én válaszolok, de a gondolkodásomban vezérlőelv a bibliai nézőpont. Ezt én magasabb értékrendűnek tartom, mint a világ tudományát és lelkületét. Hallottál már olyan esetről, hogy a beteg meg van győződve arról, hogy ő egészséges, és ezért nem hívja magához az orvost? A világ is ilyen. Mindaddig, amíg pátyolgatjuk a világ sötétségét, hogy az nem is sötétség, elismerjük azt, amit a világ, hogy nincs szüksége változásra, már ha tudna változni. Tehát minden jó úgy, ahogy van, és ezáltal még inkább elfogadottá tesszük a rosszat, mint ahogyan az a világban van is, azaz a rossz elfogadása.

2016. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Pietrosol ***** válasza:

Dante!


Szerintem ez János személyes élménye, az éntől való szabadulás átélése. A sáskák talán az elme nyüzsgő objektumai, kínzó gondolatok.

2016. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pietrosol ***** válasza:

Tamás!


Nyilvánvaló, hogy a világban vannak rossz dolgok is, mindezek ellenére erős túlzás, hogy a világot homogén pokolként látod, mint valami fertőt.


Utalva a Bibliára, Neked nem a jó hírt kellene hirdetned? Persze, ha csak a rosszra fókuszálsz, akkor tényleg rossz minden, de csak a Te világodban. Keresd és tedd a jót!

2016. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!