Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, szerint...

Tisztelt Jehova Tanúi, szerintetek a Vezető Testület tagjai tejesen tökéletes és tévedhetetlen személyekből áll?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 13:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Én már kértem, hogy mutassanak valami bizonyítékot fel, hogy szoktak NEM tanúknak segíteni, ahogy párszor mondták, de semmi nyoma. Csak annak van írásos bizonyítéka, hogy a tanúknak segítenek, ezt nem szégyellik szétkürtölni. Tehát ha igaz lenne az, hogy teljesítik Jézus parancsát a többi emberre vonatkozóan, akkor annak is kellene bárminemű nyomnak lennie.
2017. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
28%
(Máté 6:1, 2) . . .. 2 Ezért amikor irgalmas adományokat adsz, ne kürtölj magad előtt, mint ahogy a képmutatók teszik a zsinagógákban és az utcákon, hogy dicsőítsék őket az emberek.Bizony mondom nektek, megkapták már teljes jutalmukat. 3 Te pedig, amikor irgalmas adományokat adsz, ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobbod, 4 hogy irgalmas adományaid titokban legyenek; akkor a te Atyád, aki titokban néz, megfizet neked.
2017. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
28%

(1János 3:17) . . .és látja, hogy a testvére szükségben van,. . .

(Máté 12:48–50) 48 Ő így válaszolt annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét tanítványai felé, ezt mondta: „Íme! Az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én fivérem, nővérem és anyám.”

2017. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
45%
Bizonyítékot pedig nem mutatok,(mutatunk) mert az Istenre tartozik, és nem emberekre, hogy dicsérjenek, milyen kedves és aranyos vagyok....(vagyunk)
2017. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
45%

Kérdezőnek:


Nem, nem lehet akárki, a Bibliában le van írva hogy kik lehetnek azok akik erre képesítettek.

Én meg különösen nem, mert Nőnek születtem, s ez a Férfiak asztala,


"családokat tesznek tönkre"


Ez is olyan mint a vérkérdés. Néha előfordul hogy egy beteg meghal, és máris ráfogják, hogy gyilkosok vagyunk, miközben a naponta elvégzett hasonló műtétek ezreivel pedig nincs probléma.


Ha egy családban csak az egyik nem alkalmazza Jézus tanításait, sajnos nehézségek történnek, és ezt maga Jézus is megmondta, hogy sajnos ez lesz.


(Máté 10:34–38) 34 Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét hozzak a földre; nem békét hozni jöttem, hanem kardot. 35 Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és apja között, a leány és anyja között, a fiatal feleség és anyósa között. 36 Az embernek bizony a saját háznépéhez tartozók lesznek ellenségei. 37 Aki jobban vonzódik apjához vagy anyjához, mint énhozzám, nem méltó hozzám; és aki jobban vonzódik fiához vagy leányához, mint énhozzám, nem méltó hozzám. 38 És aki nem fogadja el kínoszlopát, és nem követ engem, nem méltó hozzám.


Ha ebben a világban Jézus követőinek probléma mentes életük van, ott valami nem stimmel, mert Jézus pont az ellenkezőjét mondta.

Jézus követői folyamatosan kell hogy szembe nézzenek innen onnan jövő támadásokkal.


Így az a család tag, aki a családi békének a végét, rá fogja a hit életre, miközben máshol ugyanabban nincsenek problémák, akkor ott az személlyel van baj.

2017. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Én már kértem, hogy mutassanak valami bizonyítékot fel, hogy szoktak NEM tanúknak segíteni, ahogy párszor mondták, de semmi nyoma."


Mennyire kézenfekvő még sem jutott eszembe hogy megkérdezzem hogy tudna-e ezzel kapcsolatban valamit mutatni. Azt hogy segítenek más embereken is a katasztrófa idején és nem csak a tanúknak. Az érthető hogy az elsők között a saját egyházuk tagjainak segítenek. Ebben nincs is semmi rendkívüli és logikus is. De igen segítenek e olyanoknak akik nem Jehova tanúi és erre van e bizonyíték. Mert ugye hangoztatva van a dolog.


Living witness!


" Ezért amikor irgalmas adományokat adsz, ne kürtölj magad előtt, mint ahogy a képmutatók teszik a zsinagógákban és az utcákon, hogy dicsőítsék őket az emberek."


[link]

[link]

"Tartalmaz egy világtérképet is, mely jól mutatja, hogy az egész földre kiterjednek a segélyakcióink."

S mindezt a szervezet által fenntartott weboldalon ami bárki számára NYILVÁNOSAN hozzáférhető! "ne kürtölj magad előtt, mint ahogy a képmutatók teszik"


S megjegyzem egyetlen olyan dolgot sem találtam ahol egyértelmű lenne hogy épp NEM Jehova tanúi segítenek hanem más bajbajutottakon.


"Bizonyítékot pedig nem mutatok,..."


Nem is tudsz és nem is tudnál! Kerestem és nem találtam. De legközelebb ne is említsd meg hogy mit csináltok vagy mit nem csináltok katasztrófák idején.


"Nem, nem lehet akárki, a Bibliában le van írva hogy kik lehetnek azok akik erre képesítettek.

Én meg különösen nem, mert Nőnek születtem, s ez a Férfiak asztala,"


Akkor hogyan is írhatsz ilyesmit? - "...hanem igyekszem azonosítani a próféciát."


"Ha egy családban csak az egyik nem alkalmazza Jézus tanításait, sajnos nehézségek történnek, és ezt maga Jézus is megmondta, hogy sajnos ez lesz."


Ezt megerősítem!

2017. jan. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!