Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bűn-e a házasság előtti szex?

Bűn-e a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ha mondjuk húszonévesen lefekszem valakivel, úgy hogy nem házasodtam még vele össze, akkor ez így bűn?

Ha igen, akkor pedig összekell vele házasodnom csak azért, hogy együtt lehessünk?

Fogamzásgátlás is bűn?


Előre köszönöm a válaszokat!


2008. dec. 9. 19:18
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
48%
Attol fugg, hogy milyen vallasu vagy, es egyaltalan elsz e a vallasod szerint. De, mivel megkerdezted, gondolom nem vagy vallasos, hiszen akkor tudnad.
2008. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
58%
Nem bünteti a törvény. Amúgy meg mivel egynél több vallás mondja azt, hogy ha nem hozzájuk tartozol, akkor a pokolra jutsz, ezért ergo mindenki a pokolra jut. Szóval nem mind1? :)
2008. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
24%
te milyen korból jottél?fiú vagy ,vagy lány?most ezt komolyan kérdezed?amikor mindenhonnan folyik a szex és /már elnézést/ a papok is szexelnek!milyen vallású vagy?én katolikus , de nem veszik ma már olyan szigorúan.nálunk még a papnak is gyereke lett, mármint az élettársának.szerintem sokkal nagyobb bunok is vannak.
2008. dec. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván a vallás törvényei szerint kérded. A római katolikus hit szerint az. Méghozzá, tudtom szerint, elég kemény szabályok vonatkoznak rá. Mindenképpen csak a házastársaddal folytathatsz szexuális tevékenységet, és azt is pusztán az utódnemzés céljából. Ergo: a fogamzásgátlás is bűn, hiszen a paráznaság gyakorlását szolgalálja.


A többi vallás szerintem lazább, lásd papok is házasodhatnak. Persze, az más kérdés, hogy ez a szabály mennyire tartható.:)

2008. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Nekem ez tényleg számít. És olyan életet szeretnék élni, ami Istennek tetszik. Igaz nem írtam ki, de ezt a kérdést egy hívő értené, most az, hogy vannak hívők akik mégis megszegik a szövetséget, az az ő bajuk. Egyébként én szabadkeresztyén vagyok.
2008. dec. 13. 13:59
 6/51 anonim ***** válasza:
mi az a szabadkeresztény ? az egy szekta?mert én római katolikus vagyok és ilyenrol nem tudok.református,baptista , evangélikus, gorog katolikus?
2008. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Olyan, mint a Baptista. Kicsit amerikai beütésű.
2008. dec. 14. 14:06
 8/51 anonim ***** válasza:
légy szíves írd már meg pontosan a nevét, akkor jobban tudok segíteni.
2008. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Figyelj, ezt a Szabad Keresztény-t nem én találtam ki, ez a neve. Mivel nem ismered, így nem is tudsz segíteni.

Én a Golgota gyülekezetbe (www.golgotabudapest.hu) járok. Ha jobban érdekel, bele is hallgathatsz a tanításba.

2008. dec. 15. 18:05
 10/51 anonim ***** válasza:
36%
akkor pedig nem is nagyon tud neked senki segíteni, mert az ilyen újkeletu egyházak rendjét csak azok tudják akik a tagjai .talán kérdezd oket.már bocsánat, de nekem ezekrol nincs jó véleményem, mert amerikai mintát "majmolnak" .szerintem az embereknek a saját kultúrájukhoz kellene ragaszkodiuk és vannak ebben a kárpát medencében osrégi egyházak amelyek kozul választhattál volna, ha mindenáron vallási irányban akarsz tovább élni.de mi féle szabad keresztény az az egyház amely a házasság elotti szexet bunnek tartja ?nem jehovista? mert azt egy egyház sem ismeri el!
2008. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!