Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bűn-e a házasság előtti szex?

Bűn-e a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ha mondjuk húszonévesen lefekszem valakivel, úgy hogy nem házasodtam még vele össze, akkor ez így bűn?

Ha igen, akkor pedig összekell vele házasodnom csak azért, hogy együtt lehessünk?

Fogamzásgátlás is bűn?


Előre köszönöm a válaszokat!


2008. dec. 9. 19:18
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
29%
Majd még változik a véleményed, egyszer nyalsz bele a mézes bödönbe... 15 évesen ne hozz elhamarkodott döntést. :)
2008. dec. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim válasza:
79%

08:37: Ezért nem szabad egyszer sem bele esni ebbe a bűnbe, mert utána sokkal nehezebb megállni a dolgot.


Ne úgy fogd fel mint tiltást, hanem inkább mint egy óvást.

God loves you! ;)

2008. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez nem bun. Ennel sokkal de sokkal nagyobb bunok is vannak a mindennapi eletben is!
2008. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
51%
igen a katolikusaknál is vannak zenés misék, általában fiatalok kíséretében.én azért tiltakozom ezek ellen az amerikai "egyházak "ellen, mert némelyik szinte rákényszeríti "tanait" a fiatalokra és túlzásokba esnek.én katolikus vagyok a férjem is az.a fiunkat megkereszteltettuk, de az áldozást, bérmálkozást késobb tartottuk amikor már o akarta és templomba is akkor megyen amikor akar.22 éves és azt csinál amit akar, soha nem tiltottunk neki semmit /csak azt a bizonyos mondatot mondom el neki :és óvszer van nálad?/.szerintem mindnyájan esendo emberek vagyunk nem istenek és az a pillanatnyi orom talán a legkisebb "bunokhoz" tartozhat, ha egyáltalán az.jól írták itt tobben is, hogy sokkal nagyobb bunok vannak : pl. az egymás iránti kozony, utálat, gyulolet, pénzimádat stb.a kérdés kiírójának azt ajánlom , hogy éljen úgy mint a tobbi fiatal, élvezze az életet és szeresse, tisztelje embertársait.ha kedve tartja akár szexeljen is a házasság elott, nem kovet el nagyobb bunt mint mással.
2008. dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
30%

Így van, ez nem nagy bűn. Én pl. meg sem gyóntam (már amikor nem tudtam kibújni a gyónás alól), úgy gondolom, a papnak kb. annyi köze van az én magánéletemhez, mint a körzeti postásnak vagy a sarki butikosnak.


Egyébként jó fej anyuka lehetsz, ha ilyen közvetlen a kapcsolatod a fiaddal!:)) Az én szüleimmel sajnos nem volt ilyen "haveri" a kapcsolatunk, bár így utólag ez inkább rajtam múlt. De vigyáztam én magamra enélkül is, nem voltam olyan rossz gyerek.:)

2008. dec. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
27%
Jah, én szüleim föl akartak (engem) jelenteni, amikor összejöttem az első bnőmmel. :)
2008. dec. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
45%
Ez jó!:)))
2008. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
60%

"Amúgy legtöbb (nem elvakult) egyház már nem fogja föl olyan nagy bűnnek a házasság előtti szexet." -Elég szomorú hogy nem fogja fel olyan nagy bűnnek a házasság előtti szexet a legtöbb egyház.Régebben még tartották magukat a bibliai törvényekhez. Isten pedig nem változott meg. Elítéli a "paráznaságot".1 Kor 6:9 "Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.  Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével."

"Paráznaság és bármiféle tisztátalanság vagy kapzsiság még csak ne is említtessék közöttetek, mint ahogy szent emberekhez illik."Efézus 5:3 "Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a nemi vágyakozás, a káros kívánság és a mohóság dolgában, ami bálványimádás." Kol 3:5 A „paráznaságnak” fordított görög szó minden olyan szexuális tevékenységre utal, amely két olyan ember között van, akik nem házastársak. Magában foglalja a nemi szervek használatát, például az orális közösülést is. Akkor mit tanácsol a Biblia? "ámde a paráznaság elterjedtsége miatt mindenkinek legyen meg a maga felesége, és minden asszonynak legyen meg a maga férje.Azoknak pedig, akiknek nincsen házastársuk, és az özvegyeknek azt mondom, hogy jó nekik, ha úgy maradnak, ahogy én is vagyok."(azaz független volt, s megtudta tartóztatni magét a paráznaságtól ) "De ha nincs önuralmuk, kössenek házasságot, mert jobb házasságot kötni, mint szenvedélytől lángolni." 1 Kor 7:2,8,9 A Biblia szirint akkor helytelenül járnak el az egyházak amelyek némelyike engedékeny Isten erkölcsre vonatkozó törvényeivel? BIZONY!

2008. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Srapnel ***** válasza:
71%

Én csak egyet kérdezek a kérdezőtől: "TE MAGAD mit gondolsz?" És most felejtsd el a vallási tanításokat egy kicsit. Csak ülj le és józan paraszti ésszel gondold át. Még pedig azért, mert szemmel láthatóan nem válaszolta meg ezeket a kérdéseket senki a gyülekezetedből. Miért nem kérdezted meg a gyülekezet vezetőjét erről? Mert én csak ateista szekuláris humanista választ tudok neked adni:

- Nem bűn lefeküdni valakivel házasság előtt. Felnőtt ember vagy, szavazhatsz, vállalkozhatsz, adóbevallhatsz, stb. A törvény, a pszichológia és mindenféle humán eszmerendszer elfogadja (kivéve néhány vallást).

- Ne házasodj össze valakivel más indokból, minthogy csakis azt szeretnéd, szabad akaratodból.

- A fogamzásgátlás és a bűn kapcsolatba hozását abszurdnak tartom. Ha feleségem van és én fáradtságra hivatkozva visszautasítom a szexuális közeledését, az is fogamzásgátlás. Tehát bűn?


Sajnos a vallások többsége logikailag inkonzisztens és következetlen, nem szabad nagyon mélyen belegondolni. Ez van. Összefoglalva: én nem tekintem bűnnek. Mindenki mást fog mondani, úgyhogy kérdezd meg a gyülekezet vezetőjét, prédikátorát, tanítóját, stb.

2008. dec. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Ha a Biblia válasza érdekel,nem pedig emberi vélemények, az ezt irja az 1Korintusz6:9-10 :

Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.

2008. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!