Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bűn-e a házasság előtti szex?

Bűn-e a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ha mondjuk húszonévesen lefekszem valakivel, úgy hogy nem házasodtam még vele össze, akkor ez így bűn?

Ha igen, akkor pedig összekell vele házasodnom csak azért, hogy együtt lehessünk?

Fogamzásgátlás is bűn?


Előre köszönöm a válaszokat!


2008. dec. 9. 19:18
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy legtöbb (nem elvakult) egyház már nem fogja föl olyan nagy bűnnek a házasság előtti szexet.
2008. dec. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:

Tegnapi 19:36-os válaszolónak. Annak, hogy nem az elterjedt "ősi" egyházakat választotta, feltehetőleg oka van, és nem is biztos, hogy rossz az, amihez tartozik. Miért rohanod így le, amíg nem is tudod, milyen?


Amerikai minta. Szerinted Amerikának a rossz vallásai miatt van negatív híre? Kártékony szekták mindenhol vannak a világon, ahhoz nem kell amerikai mintát követni.


Szerintem el kellene gondolkodni azon, hogy az egymási iránti tiszteletnek és toleranciának fölötte kéne állni minden vallási álláspontnak.

2008. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
20%
A Biblia szerint bűn,de hát mint tudjuk (remélem) nem meghatározó néhány ember falfirkája,nem tiltott,teljesen mindegy,azzal fekszel le akivel akarsz,ha összeházasodtál vele,ha nem.
2008. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
29%

a 13:13-nak.már bocsánat én csak a saját véleményemet írtam és nem rohantam le senkit . más vallását is tisztelem, kulonosen, ha az illeto is tudja hogy hova, melyik egyházhoz tartozik .én a római katolikus egyházhoz tartozom és volt szerencsém református, evangélikus , baptista tanításokkal ezért kérdeztem, hogy o hova tartozik, mert az volt az érzésem, hogy saját maga sem tudja biztosan azért tette fel ezt a házasság elotti sex kérdést.olyan ,hogy szabadkeresztény nem is létezik, a golgota keresztény gyulekezet amerikai eredetu calvary chapel magyarországi gyulekezete 1991 óta mukodo protestáns felekezet a magyar evangéliumi szovetség tagja.amint látod tiszteletbol megnéztem a wikipédián és ajánlom a kérdezonek is, hogy legalább tudja milyen irányzatot képvisel.a saját véleményemet pedig elmondhatom.én nem vagyok fanatikus vallásos, csak nem szeretem ,ha a fiatalokat belerángassák olyan gyulekezetekbe amelyekkel saját maguk sincsenek tisztában./lásd a wikipédián/.én ezt anyaként írtam és féltésbol, nehogy rossz társaságba keruljon, volt már ilyesmire is példa.

továbbra is az a véleményem, hogy van európában elég egyház amihez tartozhatunk, szép magyar kultúránk, halottak napja /a halovénre, idegen kultúrára nincs szukségunk.vannak jó magyar ételeink sokkal jobbak mint a hot-dog, macdonalds.az amerikai ragaszkodik a saját kialakított kultúrájához o nem vesz át európából semmit, akkor mi miért ne ragaszkodhatnánk a saját kultúránkhoz ,vallásunkhoz.vagy neked az tetszik amikor látsz ilyen amerikai egyházi kozvetítést és ott tapsolnak , mint a vígszinházban?mert nekem nem.de ez az én véleményem.a kérdezo felolem azt csinál amit akar, de ha már belépett egy gyulekezettbe tudja legalább hol van és milyen értékeket képvisel.

2008. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

Létezik:

[link]


Wikipédián is ott vannak.


Azt megértem, ha anyaként aggódsz. Tulajdonképpen sokmindenben igazad is van. Így nem is vitázom, mert ugyan rosszat nem tudok mondani róla, de jót sem. De felmerült bennem, hogy esetleg a szüleitöl is kaphatta a vallást. Akkor meg azt is értem, miért itt kérdi.:) Amerikáért én sem rajongok, söt! Viszont azt az éneklös-tapsolós dolgot nagyon hangulatosnak tartom.:)


Érdekességképpen a katolikusoknál is vannak zenekaros-énekes ifjúsági szentmisék.

2008. dec. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
34%
Nekem egyáltalán minden vallásos dologtól borsódzik a hátam. Nem szeretem, ha mások akarják megmondani, hogy mi az egyetlen jó út és a megoldás mindenre az alázat és a főhajtás...
2008. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim válasza:
100%

A házasságon kívüli szex bűn. (lásd: Mózes 22, 22-28; Mt 15, 11-22; Lk 15, 30; 1kor 6, 8-20 ;1kor 7, 1- ;Gal 5; 16-25... )


Az más kérdés, hogy ezt még egyes keresztény felekezetek sem veszik komolyan (lásd katolikusok), de a neoprotestáns gyülikben (Pl: golgota) illetve a protestáns felekezeteknél, ahol a biblián alapul a tanítás, ott erre nagy hangsúlyt szoktak fektetni (a baptistáknál és a szabkereseknél legalábbis jellemző, hogy nem csak prédikálnak erről a témáról, a többi felekezetet inkább csak hallomásból ismerem).


Az alap dolog, hogy szeressük embertársunkat,tehát jót akarjunk neki és nem a saját önző vágyaink alapján alakítsuk vele a dolgainkat.

A fogamzás gátlást ugyan nem tiltja a biblia, de kizárni sehogy sem lehet egy nem kívánt terhességet. (1kor 7, 5 szerint házasságon belül nem hogy tiltaná a szexet, hanem még fel is szólít rá; 1Tim 5, 8-ban pedig, bár nem pont férj feleség viszonyban, de arra szólít fel, hogy a hozzátartozóinkról (tehát a gyermekeinkről is) gondoskodnunk kell. Ez tízen akárhány gyereknél a mai viszonyok mellett aligha tartható, ráadásul én nem tudok olyan igehelyről, ami a fogamzásgátlást tiltaná.)

Ha történik egy ilyen" baleset" akkor:

a)elvetethetitek a gyereket (ami gyilkosságnak számít, és a lányt is rendesen meg tudja viselni lelkileg/fizikailag egyaránt)

b)összeházasodhattok (de nem feltétlen szerencsés, ha úgy indul egy házasság, hogy "kényszerből" kerültök össze, legalábbis szerintem)

Ez persze csak az én véleményem, nem feltétlen kell vele egyet érteni, de az tény, hogy a paráznaság bűn.


Ha szereted az illető hölgyet és keresztény, akkor meg kell hogy értse ezt.

Azt pedig, hogy elveszed-e, vagy sem neked kell mérlegelned, de csak a szexért nem érdemes életre szóló kapcsolatot kötni egymással.

2008. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az atyatol kerdezd meg, ott ahova jarsz templomba. Nyugodtan beszelgessel el vele errol is, es minden kerdesedrol. Akkor megnyugszol, mert itt mindenki leirja amit tud, most te tudod a valaszt? Nem.

Kerdezd meg a templomodban amikor talalkozol az atyaval.

2008. dec. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Én 15 éves fiú vagyok. Apukám református volt, Anyukám katolikus. Én szinte az egész életemben Baptista egyházba jártam. Aztán megfordultunk még több félében is. Azok is a Baptistához hasonlítottak a legjobban. Utána találtuk meg a Golgotát, ahova már közel 5 éve járunk.

Bevallom, hogy pontosan nem tudom, hogy a Golgota milyen felekezet. Egy barátom jár az Agapé-ba, ami nagyon hasonlít a Golgotára és tőle kérdeztem meg, hogy ők hogyan hívják magukat, és mondta, hogy Szabad Keresztény-nek, így hát gondoltam ezt is lehet így hívni. Mivel mi csak úgy hívtuk, hogy Golgota Keresztény Gyülekezet. Azt elmondhatom, hogy ez nem egy ilyen képmutató vallás, mint a Katolikus, időnként a Református.

Ha valakit érdekel-ne egy tanítás, akkor meg hallgathatja a gyülekezet honlapján: www.golgotabudapest.hu

2008. dec. 20. 19:50
 20/51 A kérdező kommentje:
Egyébként már beláttam, hogy jobb ha hallgatok a lelkiismeretemre, ami azt mondja, hogy Bűn a házasság előtti szex.
2008. dec. 20. 19:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!