Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az első hazugság a Bibliában...

Godaime kérdése:

Az első hazugság a Bibliában Istené. Miért hallgatnál egy hazudós istenre?

Figyelt kérdés

"De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert amely napon ejéndel arról, bizony meghalsz."


Mint tudjuk a sztori szerint Ádám és Éva evett a fáról, mégsem haltak meg azon a napon. Miért hazudna egy mindenható és mindentudó Isten?


2021. okt. 13. 18:51
 91/139 anonim ***** válasza:
95%

#87


Nos, én feleslegesnek tartom Kreattival a vitát. Egyébként is csak azért válaszoltam, mert felvetette, hogy az evolúcióra nincs bizonyíték. Szerintem összeszedtem mellette egy pár bizonyítékot az előbbi kommentjeimben. Hogy ez őt nem győzi meg, már nem érdekel.


Ami pedig Mitokondriális Évát illeti: ő feltehetően nem 6000 éve élt, de ha akkor is élt volna, az sem bizonyítana semmit.


"Az anatómiailag modern ember 315 ezer évvel ezelőtt jelent meg Afrikában,[8][9][10] és 50 ezer évvel ezelőttről találták meg a modern viselkedés első nyomait."


Forrás itt: [link]


Tehát Mitokondriális Évának is volt anyja, meg apja, nem oldalbordából teremtették.

2021. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/139 anonim ***** válasza:
11%
Az emberi genom az idő múlásával egyre tökéletlenebb, és a mutációk valószínűsége egyre több. Az érdekessége az, hogy a mutációk mind életképtelenek! Tehát NEM fejlődik, hanem hanyatlik! Megegyezve a Termodinamika első főtételében kijelentettekkel!
2021. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/139 anonim ***** válasza:
12%

"Az emberi genom az idő múlásával egyre tökéletlenebb, és a mutációk valószínűsége egyre több. Az érdekessége az, hogy a mutációk mind életképtelenek! Tehát NEM fejlődik, hanem hanyatlik! Megegyezve a Termodinamika első főtételében kijelentettekkel!"

Köszönöm, kolléga:)

És milyen érdekes, hogy a mutáció ellen mennyire fel van vértezve a génállomány. Kissé ellenmondásos a természet, nem igazán segíti a törzsfejlődést

2021. okt. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/139 anonim ***** válasza:
3%

Az jhve volt, nem isten.

Nem hazudott, spirituálisan tényleg meghaltak.

2021. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/139 anonim ***** válasza:
6%

"Tehát Mitokondriális Évának is volt anyja, meg apja, nem oldalbordából teremtették."

És ki volt az apja és az anyja? Két hal?:)

2021. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/139 anonim ***** válasza:
15%

A 92. bejegyzés, tudományos tény!

Aki ezt lepontozza az vét a tudomány ellen!

Itt úgy látom sok ostoba, okoskodó ember van. Meglátszik hogy csak idáig jutottatok...

2021. okt. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/139 Tevenyereggyarto ***** válasza:
89%

Nem tudom miféle felekezethez tartozhatsz Kreatti, de úgy tudom keresztényeknél általában hazudni bűn. Vegyük az egyszerűség kedvéért a “mitokondriális Évát”. Bárki aki utána olvas az első infók között lesz ,hogy:

-a nevén kívül semmi köze a bibliai Évához

-nem ő volt akkoriban az egyetlen nő

-sokkal régebb élt mint 6-10 ezer év

Ugyan ezek igazak az “Y kromoszómás Ádámra” is. Évának egyszerűen csak született lánya/ lányai, tőlük lány unoka, majd tőlük lány dédunoka és így tovább ezért nem szakadt meg az anyai vérvonal. Akkoriban ugyan úgy éltek más nők is csak nekik valahol vagy kihalt a vérvonaluk vagy megszakadt az anyai vérvonal (az egyik generációban csak fiúk születtek). S ezt bárki megtudhatja aki utánanéz de neked muszáj belemagyaráznod egy ~6.000 éve élt bibliai Évát majd kitalálni ,hogy természetesen ez volt előbb s csak utólag a gonosz evotudósok hazudoznak … De abban igazad van ,hogy felesleges vitázni. Kb 10 év alatt akár naponta többször is megmutatták neked ,hogy hol miben hazudsz de neked ez nem is számít. A viták max az olvasóknak lehetnek hasznosak, de nem miattad az biztos. Aztán persze csodálkozunk ,hogy egyre inkább kiveszik a vallás s még kultúrális lenyomatként is alig marad meg amikor a világ tele van hozzád hasonló hazug, manipulatív alakokkal. Hát így persze ,hogy a kereszténység is idővel ugyan úgy eltűnik mint többezer másik vallás a maga isteneivel, de legalább te örülhetsz mert ha máshoz nem is ehhez biztos hozzásegítettél.

2021. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/139 anonim ***** válasza:
83%

Attól, hogy kreacionista körökben nem jellemző a tájékozottság tudományos témákban, még a tévtanaik ugyanúgy cáfoltak a tudományos eredmények által:

[link]

2021. okt. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/139 anonim ***** válasza:
0%

"a nevén kívül semmi köze a bibliai Évához"

Mivel a Bibliát igazolták, ezért nevezték el Évának. Jogosan


"nem ő volt akkoriban az egyetlen nő"

Halld hát a hasonló szintű ellenérvet: de


"sokkal régebb élt mint 6-10 ezer év"

Nem


"Nem tudom miféle felekezethez tartozhatsz Kreatti, de úgy tudom keresztényeknél általában hazudni bűn"

És nálatok? Erény? Akkor mindketten hithűek vagyunk. Te hazudsz, én igazat mondok. Hol itt a baj?


"Kb 10 év alatt akár naponta többször is megmutatták neked ,hogy hol miben hazudsz de neked ez nem is számít"

Az max. 2-3 év lehetett. Megmutatták volna, de mindet ugyanilyen gyakran, 100%-osan cáfoltam


"A viták max az olvasóknak lehetnek hasznosak, de nem miattad az biztos"

Remélem is. Tételesen rámutattam a szakmai (biológiai, genetikai) és az érvelési hibáitokra. ÉS tényleg örülök, hogy ehhez hozzásegítettetek, bár nem vagytok túl nagy falat, ez tény

2021. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/139 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem azért nevezték el, Évának azt a nőt, mert igazolta volna a Bibliát. Tudomásom szerint ezt egyetlen hivatalos tudományos forrás sem álltja. Ott ban a Science hivatkozás egy korábbi kommentben, amely egy elismert tudományos-folyóirat, hogy mi a helyzet. Ennél jobban nem lehet elmagyarázni, hogy a zsidó teremtésmítosznak semmi köze nincs tudományhoz.


A Szaturnusz bolygót sem azért nevezték el "Szaturnusznak", mert Szaturnusz istenhez valami köze van. Az Apophis aszteroida sem azért kapta ezt a nevet mert az egyiptomi hitvilág tudományosan bizonyítva (onnan ered a név).


Mitokondriális Éva egy kreatív elnevezés, tekintve, hogy ő az ősünk volt, akárcsak Lucy. De semmi köze nincs a bibliai Évához.

2021. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!