Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az első hazugság a Bibliában...

Godaime kérdése:

Az első hazugság a Bibliában Istené. Miért hallgatnál egy hazudós istenre?

Figyelt kérdés

"De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert amely napon ejéndel arról, bizony meghalsz."


Mint tudjuk a sztori szerint Ádám és Éva evett a fáról, mégsem haltak meg azon a napon. Miért hazudna egy mindenható és mindentudó Isten?


2021. okt. 13. 18:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/139 anonim ***** válasza:
100%

"NEm voltak ilyen körülmények"

A fa megteremtése a körülmény.


"hibás példa"

Miért?

Analógia: X egy igazságtalan próbatétel során eléri, hogy Y kárt tegyen magában, és X erre még súlyosan meg is bünteti Y-t.

2021. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/139 anonim ***** válasza:
5%

"A fa megteremtése a körülmény."

Nem az


"Miért?"

Mert nem gyerekről és nem tűzről volt szó.


"Analógia: X egy igazságtalan próbatétel során eléri, hogy Y kárt tegyen magában, és X erre még súlyosan meg is bünteti Y-t."

Hibás analógia, hibás érvelés. Eleve az a vita, hogy a próbatétel igazságtalan-e, így nem hivatkozhatsz rá eldöntött tényként! A másik vitapont, hogy súlyos, vagy jogos volt-e a büntetés, így et sem jelentheted ki.


Vagy összeszeded magad és érvelsz rendesen, vagy zárjuk a vitát!

2021. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/139 anonim ***** válasza:
94%

"Nem az"

Miért is? Csak mert buktatja az érvelésed?


"Hibás analógia"

Miért is? Csak mert buktatja az érvelésed?


"Eleve az a vita, hogy a próbatétel igazságtalan-e, így nem hivatkozhatsz rá eldöntött tényként!"

És pont ezt bizonyírottam az analogiával. Mivel ha egy ember viselkedik hasonlóképp, mint isten a bűnbeesés sztoriban, akkor a társadalom egyértelműen felelősnek tartja őt a történtekért. Vagyis ugyanezen logika alapján isten is felelős a saját igazságtalanságáért.

2021. okt. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/139 anonim ***** válasza:
26%

"Miért is? Csak mert buktatja az érvelésed?"

NEm, csak hasonló szinten érveltem, mint te. Bizonyítsd be az állításod, addig semmit nem ér!


"És pont ezt bizonyírottam az analogiával."

Én meg rámutattam, hogy hibás. Azt pedig nem cáfoltad, így egyenlőre ott tartunk, hogy hibás az érvelésed

2021. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/139 A kérdező kommentje:
Miért lenne hibás az analógia? Ugyan azt a helyzetet vázolta fel más karakterekkel. Elhiszem, hogy vallásos emberként fáj neked az igazság, de legalább ne hazudj és ne terelj, mert az bűn.
2021. okt. 15. 11:43
 66/139 anonim ***** válasza:
3%

"Miért lenne hibás az analógia?"

Leírtam már. Pontosan melyik része nem érthető?


" Elhiszem, hogy vallásos emberként fáj neked az igazság, de legalább ne hazudj és ne terelj, mert az bűn."

Juj, juj, micsoda moralizálás:) Ha nem tudjátok védeni az álláspontotokat, ne álljatok le vitatkozni

2021. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/139 anonim ***** válasza:
95%

"NEm, csak hasonló szinten érveltem, mint te. Bizonyítsd be az állításod, addig semmit nem ér!"

Nem gondoltam, hogy neked még a körülmény szó jelentése is ekkora fejtörést okoz, de akkor tessék:

[link]


"Én meg rámutattam, hogy hibás."

Ráfogtad hogy hibás. Megindokolnod nem sikerült (oké, egy harmatgyenge próbálkozásod volt hogy más szereplők voltak, de egy analógiának pont ez a lényege, szóval ettől nem lesz hibás), miért lenne az. Ezért kérdezem, miért hibás az analógia?

2021. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/139 anonim ***** válasza:
3%

"Megindokolnod nem sikerült"

De sikerült, hisz te is írtad:)


"Ezért kérdezem, miért hibás az analógia?"

Már írtam és te is

2021. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/139 anonim ***** válasza:
92%

"De sikerült, hisz te is írtad"

Leírtam, hogy egy próbálkozásod volt indoklásra, és még az is hibás.

Tehát tudsz bármilyen értelmes indokot felmutatni, vagy elfogadhatjuk hogy felsültél az analógiával?

2021. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/139 Darkmoon80 ***** válasza:
96%

Ne etessétek már a trollt!


Kreattinak semmi más célja sincs mint értetlen kötözködéssel növelni a hozzászólások számát.

SOHA semmit sem fog elismerni, hiába bizonyítod százszor egy óvodás számára is teljesen érthetően.

2021. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!