Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ha valóban a kereszt...

Ateisták! Ha valóban a keresztény szerető, tökéletes Isten teremtette volna ezt a világot, akkor milyen lenne?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 18:00
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
31%

Meg lett válaszolva. Ha csak a keresztény magyarázatot nézed ott van Jézus aki mondta a kivégzése előtt az én Királyságom nem ebben a világban van. Márpedig ez a világ így működik. Jézus az emberi testbe született Isten maga. Őneki is meg kellett szenvednie a földi poklot. Őneki is voltak fájdalmai lemondásai. Megkínozták átverték elarulták és egyéb szenvedesei voltak.

És amikor jön ez a kérdés újra és újra ugyanaz az értetlenség van itt mint a farizeusban aki azt mondta a kereszten szenvedő Jézusnak hogyha valóban te vagy Isten fia miért nem jössz le a keresztről? Ez ugyanaz mert nem értitek az egész üzenetet ahogy akkor azok a farizeusok sem értették. Pont a megváltás lényegét. Hogy a Messias nem arról szól, hogy eljön és lehozza Isten országát a földre. Hogy elpusztitja a gonoszt és a szenvedés a betegségeket és trónra ül és dicsőségben uralkodik.

Jézus feltámadt földi szenvedései után és azt ígérte mi is feltámadhatunk földi szenvedesei után. Ez a kereszténység leges legnagyobb alapja. Amiben te nem hiszel és ez oké, de akkor ne kérdőjelezd meg ezt amiben mi hiszünk, mert ez alapján Isten igenis tökéletes szerető és ezt úgy bizonyította, hogy eljött közénk szenvedni, hogy megvaltson minket és olyan helyre kerüljünk ahol nincs többé a sok nyomorúság és ártatlanok szenvedése.

2022. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
86%

"mert ez alapján Isten igenis tökéletes szerető és ezt úgy bizonyította, hogy eljött közénk szenvedni"

Ami szükségtelen volt. Tekintve Isten mindenhatóságát.

2022. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
86%

"Ha valóban a keresztény szerető, tökéletes Isten teremtette volna ezt a világot, akkor milyen lenne?"


Akkor mindenkit egy mennyország szerű helyre teremtet volna vagy konkrétan a mennyországba. Ha szeretne és létezne akkor nem ítélt volna se itt se a túl oldalon senkit sem szenvedésre vagy megsemmisülésre (vagy amit még gondoltok hogy mi lesz a rosszakkal a túl oldalon).

2022. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
10%

De milyen irónikus így, hogy a földre születtünk mennyi minden megtudunk az emberi lényről ami a mennyországba nem derült volna ki. Milyen jónak lenni a gonoszságban, milyen hálásnak lenni és megtapasztalni a hit erejét. Ezeket én nem hagynám ki ahogy Isten sem vonta meg tőled.

Ezen felül milyen sok egyéb dolog kiderül. A gyengeseged és a bűneid. Meg minden ami az emberi egyszerűségből adódik. Például lám milyen sokaknak akkora hatalmas az egója, hogy semmi hittel igazi utánajárás nélkül a korlátozott elméjével bírálja sőt megítéli a Teremtő mindent tudó mindenható örök Isten rendszerének működési módját. Egy porszem a teremtés végtelenjében azt hiszi átlát a szitán és tudja mi létezik és mi nem.

Ezt az önteltséget csak itt tudod megtapasztalni és megbánni egy szép napon.Isten országában ilyen nincs. Itt tudod megélni igazán mi van ha nem csak az van amit mi emberek látunk és a tudósok bizonyítják. Mi van ha valami nagyobb van nálunk. Mi van ha tévedtem és tényleg létezik Isten? Mi van ha tényleg szól hozzám és szeret.

Én ezen túlmentem, átéltem és kiszorítottam az egot magamból és hálával töltöttem be a helyét. Hálával a csodálatos szép világért amit Isten teremtett nem gyűlölettel a szenvedés miatt. És reménnyel, hogy egyszer én is ott lehetek abban a tökéletességben amit az Isten nekünk tart fent.

2022. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
86%

Ezekről nagyon szép és jó ilyen elméleti szinteken beszélgetni, miszerint éld végig az életedet, higgyél, aztán majd a Mennyben minden nagyon szép és minden nagyon jó lesz, csak ezt fogadd el. Addig is azért van a Földön bűn, mert ugye az ember evett a fáról, stb., ezt ismerjük mind.


Viszont durván próbára tevődik a hited, mikor sorra látsz olyat, hogy gyerekek halnak meg és kínoznak meg brutális módon, hogy a gyilkosok, csalók, rablók, nemi erőszaktevők élnek vígan, míg más 20 évet se él és jó ember volt (tudom, tudom, sokak szerint ha nem volt hívő akkor eleve nem lehet jó ember, de aki egész életében igenis rendes, segítőkész volt, akkor azt hadd tartsuk már jó embernek), mikor a pap az elvált nőt b.szogatja aki merészelte nem tűrni tovább a férje ütlegeléseit, mikor ugyanez a pap az erőszakos férfit védi, mikor kiderül, hogy még a pszichopata sem tehet az állapotáról, mivel az agya mostanra kimutathatóan másként működik, mint az átlagemberé (ergo nem ő határozott az állapotáról), mikor a gyerekre vágyó már a hatodikkal vetél el, lesz méhen kívül terhes, bezzeg aki meg bántalmaz és gyűlöli a saját gyerekét annak simán összejön sokadjára, stb., na, akkor azért tud veled fordulni ez az egész. Nem, egy szint után nem hat ez a "majd a Mennyben" legyintés a dolgokra.

2022. júl. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
37%

"De milyen irónikus így, hogy a földre születtünk mennyi minden megtudunk az emberi lényről ami a mennyországba nem derült volna ki."

Meg teremthetne a mennyországba ezzel és ennél több tudással.


"Isten országában ilyen nincs. "

Milyen sokaknak akkora hatalmas az egója, hogy igazi utánajárás nélkül a korlátozott elméjével bírálja sőt megítéli a Teremtő mindent tudó mindenható örök Isten rendszerének működési módját. Egy porszem a teremtés végtelenjében azt hiszi átlát a szitán és tudja mi létezik Isten országában és mi nem.


"Mi van ha tévedtem és tényleg létezik Isten? Mi van ha tényleg szól hozzám és szeret."

Akkor szintén isten nem mindent tudó és mindenható mert egy mindent tudó és minden ható valami nem lenne ennyire béna hogy nem tudd hozzám szólni.

Ha létezik akkor ő teremtett olyanra hogy a bizonyítékokat fogadjam és stb. Ha ezek alapján arra jutok hogy ő nem létezik annak ellenére hogy azt akarja hogy arra jussak hogy létezik akkor ez az ő bénasága.

Ha létezik majd meg magyarázhatja miért volt béna.

2022. júl. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
15%

Ok ti arról beszéltek arra jutottatok meg erre jutottatok. Miközben egyet értünk az emberi tudat korlátok közé van szorítva két nagyon okos ember másra tud jutni. Én meg hitről beszélek abban való hitről, hogy Isten bizony jóságos és kinyilatkoztatta magát és az Ő birodalmát, nem az egó mondatja velem a mennyország tökéletes hanem a hitem.

"Viszont durván próbára tevődik a hited, mikor sorra látsz olyat, hogy gyerekek halnak meg és kínoznak meg brutális módon, hogy a gyilkosok, csalók, rablók, nemi erőszaktevők élnek vígan, míg más 20 évet se él és jó ember volt"

Én 30 vagyok most és találkoztam ennél rosszabb sorsú emberrel is. Pl egy fekete kisgyerek akit az anglikán egyház közép-afrikabol menekitett ki mert a boko haram kiírtotta a családját.

De amugy ha nincs Isten akkor nem tökmindegy? Éld végig az életed hiszen az élet értelmetlen csak materialis minden dolgok és a testi élvezetek hajszolása a lényeg meg az ösztönök kiélése mint utodnemzés meg túlvilágba vetett hit ami egyidős az emberiséggel.

2022. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
83%

47.: Jaj hagyjuk már ezt a süket terelést... Nem, én nem állítom, hogy nincs Isten, nem vagyok ateista sem, a materializmus meg olyan messze áll tőlem, mint Makó Jeruzsálemtől. Meg még hogy élvezetek hajszolása, nálam nagyobb introvertáltat nehezen találsz. Bírom, mikor az ilyen kis ítélkező átlag hívő csak ostoba sztereotípiákat dobál mindenkire, aki belekérdez a törékeny kis világába. Benézted ezt durván. Viszont nem tagadom, a Biblia tele van ellentmondással és aki kérdezni merészel, esetlen kritikusan, logikusan gondolkodni, azt ne legyintgessétek le csak annyival, hogy jaj, hát "materialista vagy / kételkedő vagy / Sátáné vagy, stb. marhaságokkal.


Én 30 vagyok most és találkoztam ennél rosszabb sorsú emberrel is. Pl egy fekete kisgyerek akit az anglikán egyház közép-afrikabol menekitett ki mert a boko haram kiírtotta a családját. --> Ezt hívják úgy, hogy relativizálás és whataboutism. A nemi erőszak, a kínzás hol lenne enyhébb, mint akinek a családját kiirtják? Ritka sz.r tragédia az összes, ilyennek senkivel nem szabadba megtörténnie, pláne nem kisgyerekkel! Ne, ne relativizálgass... Istennek elvileg a gyerekek a legkedvesebbek tudtommal.

2022. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
73%

"Miközben egyet értünk az emberi tudat korlátok közé van szorítva két nagyon okos ember másra tud jutni."


A különbség hogy a te esetedben isten annyira szerencsétlen hogy enm tudott olyan megoldást találni amikor nincs ennyi szenvedés.

De tudom. Ha ebbe bele gondolnál az a hitedet bántaná. Csukd csak be a szemed ha neked jobb úgy.


Csak egy tipp. Ha nem akarsz ilyeneket látni mert rá kéne jönnöd hogy nem létezik az istened akkor ne nyisd meg az olyan kérdéseket amik úgy kezdődnek hogy

"Ateisták".

2022. júl. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
96%

Isten mindent tud, mindenre képes, jóságos és még szereti is az embereket.


Sokat akar a szarka de nem bírja a farka.


Ha isten szereti az embereket akkor olyan világot teremtett volna ahol nem szenvednének.


Mivel mindent tudd és mindenre képes ezért képes lett volna olyan világot teremteni ahol nincsen szenvedés de

"mennyi minden megtudunk az emberi lényről ami a mennyországba nem derült volna ki" az ilyen és hasonló dolgok kiderülhetnek.

Ez nem okozhatnak neki gondot.


Ha létezik és az emberek szenvednek akkor azt azért teszik mert ő azt akarja. Ha az emberek szenvedését akarja akkor azonban nem szereti őket (még ha azért is tenné hogy elérjen vele valamit akkor elérhetné azt az emberek szenvedése nélkül is (mivel MINDENTUDÓ és MINDENHATÓ)).


Így valami feltétlen kiesik a képből. Vagy a szeretet vagy a mindenhatósága (és mindentudósága).

2022. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!