Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Ha valóban a kereszt...

Ateisták! Ha valóban a keresztény szerető, tökéletes Isten teremtette volna ezt a világot, akkor milyen lenne?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 18:00
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
18%

Viszont nem tagadom, a Biblia tele van ellentmondással és aki kérdezni merészel, esetlen kritikusan, logikusan gondolkodni, azt ne legyintgessétek le csak annyival, hogy jaj, hát "materialista vagy / kételkedő vagy / Sátáné vagy, stb. marhaságokkal.

- Ha teljesen laikus vagy, hogyan mondhatod, hogy a Biblia tele van ellentmondással!? Ez nem olyan megállapítás a részedről, amely azt mutatja, hogy intelligens vagy, hanem egy magát komolynak kiadó komolytalan ember. Mit mond a Biblia? - Akiben csak a régi, emberi természet él, az nem tudja felfogni az Isten Szellemétől származó dolgokat. Számára mindez csak bolondság. Egyszerűen képtelen megérteni, mivel ezeket csak a Szent Szellem segítségével lehet megismerni. - Ez mit jelent? Ha testi ember vagy, azt mondod, csak téglát látok meg maltert meg vakolatot, ami alkotja a házat, akkor testi ember vagy. De ha ésszel fel tudod fogni, hogy minden téglát az emberi szellem helyezett oda, ahol van, akkor az egész ház szellemi alkotássá válik, amihez az anyag csak fel lett használva. Ugyanez van a Bibliánál is, de azt a szellemi vakok sosem fogják felfogni, mert hogy szellemileg vakok - de az ő hibájukból! Ennyi...

2022. júl. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
62%

51.: Laikus a k. édesanyád, 13 évig jártam kő keményen egyházi suliba, rendszeres istentisztelettel, áhítattal, konfirmációval, nyertes csoportos Bibliaversennyel, úgyhogy benézted. Olyan teológiai vitát tudnék veled csinálni, hogy összef.snád magad. Mellesleg gratulálok, hogy a saját idézetemet bizonyítottad egy ugyanazon kommentben. 😅


Lóf.sz érved nincs, jössz itt a sötét fundi fejed előítéleteivel, sehol nem azt mondtam, hogy bolondság, és benézted, introvertáltként kifejezetten testinek se mondanám magam alapvető szükségleteket leszámítva (ami még egy növénynek is van). Jóval nagyobb hitem van, mint azt álmodni is képes lennél, csak nem bírod feldolgozni, hogy vannak hívek, akiket nem lehet bekussoltatni és nyomasztani ilyen agybajos kitalációkkal (mint amiket most is kitaláltál - naná, hogy hamisan), és van olyan hívő, aki rühelli a magadfajta fundi szégyeneket.

2022. júl. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként azt hiszem, pont egy másik kérdés alatt is a hazug agybajaiddal mosom fel a padlót fundimundika. 😅
2022. júl. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 qkker1 ***** válasza:
95%

"hazug agybajaiddal mosom fel a padlót fundimundika. "


Nem az ő agybaja, nem lehetnek saját gondolatai, csak amit az ördögtorony ír!

2022. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
94%
54.: Igazad van! 🤣 Ez az ördögtorony hatalmas! 🤣
2022. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
0%

52es.


Most kspcsolodok ide. Az én gyerekem is egyházi iskolában végzett és sokkal cifrábban káromkodik. Pedig senki sem tanította arra.


Büszke vagy a tudásodra. Krisztus szerint aki felmagasztalja nmagát mi is lesz avval? Megalázzák?


Ki is lesz méltó az Ítéletre, aki azt mondja a másiknak ráka?


Ha megkaptad a Szentlélek ajándékát ami nem végzettség dolga, akkor nem beszélnél ìgy.


Ki is az utunk, Krisztus? Káromkodott Krisztus? Hogyan kell éreznünk ellenségeink felé? Mi is a krisztusi főtanács? Nem szabály vagy törvény...parancs!


Lépj a krisztusi next levelre.

2022. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
95%
56.: Sehol nem magasztaltam fel magam, pusztán közöltem egy hazudozó, vaktában marhaságokat állító fundamentalistával, hogy fantáziája ellenére marhára nem vagyok "laikus", és szívesen kihívom egy teológiai vitára. Ezek tények. Hogy ebbe te mit látsz bele, már nem az én felelősségem.
2022. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
94%
Itt aki pedig leginkább ítélkezik az a fundika, és nem én...
2022. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!