Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen vallású legyek, ha...

Milyen vallású legyek, ha aggályaim vannak a katolikus vallással kapcsolatban? Többi lent.

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok papíron, meg voltak fellángolások mikor gyakoroltam. A történelmi szerepét is elismerem, kult téren is, oktatásilag.


Azonban úgy látom, hogy csak egy klubb lett a katolikus egyház, ilyen neolibsi pápával, mint ez.

(Mellesleg bele lehetne menni, hogy kb. a megválasztásától kezdve elég komoly média hátszelet kapott h egy cukimukipápa és szeretni kell.)


A zárójeles részhez még annyit fűznék hozzá, hogy természetesen Ő a pápa, meg katolikusként ezt el kell fogadni, és pont. De amiket művel, azt azzal tudnám leírni, amit itt írtak gyakorin róla; "olyan alapvető dolgokat nem tart be, ami miatt egy paptanoncot már kivágnának." kb. Meg a gyűrű csókolást sem hagyja, sőt, üt. :D


A protestáns felekezeteket meg ignorálom. Luthert végtelenül tisztelem, mert javító szándékkal lépett fel. Viszont végeredményben vallásháborúk lettek az eredmények, sok milla halottal. Feladva az akkori világ egységes keresztény identitásképét, tudatát.


Muszlim nem lennék.

Zsidó pláne.


Ortodox kereszténység talán.


Ja igen, ilyen szektás meg pláne nem lennék, mint a gyüli meg a jehovás bolondok. Utóbbiak ne is probálkozzanak.



2022. aug. 10. 00:03
1 2 3 4
 1/39 Prókátor ***** válasza:
58%

Tisztázzuk! CSAK a pápa személye miatt akarod otthagyni a katolikus egyházat?


Mert ez esetben, vagy ateista legyél, vagy sehova se menj. Ez olyan, mint a gyónás elhagyása csak azért, mert egy hülye a pap. Viszont Istennek kell gyónni, nem a papnak!

2022. aug. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Nem.


A katolikus egyház szétrohadásának (aminek ellenált sokáig, mint szervezett egység) az ilyen pápák felbukkanása .. tünet szó jut eszembe, de ez már inkább végjáték.


A Vatikán nem képvisel már semmit, és nincs súlya. Én azt nem tagadom, hogy ez mindenkire igaz, mert vannak nagyon sok helyi plébániák, kis, nagyobb papok, akik életképes, helyi gyülekezeteket vezetnek. Meg ismertem papot, aki 2(!) idős embernek ment el egy faluba odébb misét tartani, de ezen személyek, gyülekezetek nem az Egyház gerince.


Bár az elmúlt időszakban mutatott a Vatikáni adminisztráció olyan jeleket (nevezett meg romboló személyeket egy illetékes. - Nagy vonalakban), ami elgondolkodtatott.. de ez meg így nekem kétkulacsosság.

2022. aug. 10. 00:59
 3/39 anonim válasza:
65%
Igazából nem kötelező semmilyen felekezethez tartozni.. ha hiszel Istenben azt teheted bárhogy, a magad módján is.
2022. aug. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Ja igen, azt felejtettem ki, hogy a kereszténység, mint belső érték, nem szünt meg és a hit, vallás nem ugyanaz. De ha nincsen normális keret (egyházi szerveződés), ami a kereszténységet képviseli, akkor nincs ereje, kerete.


Remélem érthető voltam.

2022. aug. 10. 01:02
 5/39 anonim ***** válasza:
66%

Szia,

Teljesen érthető vagy, csak az a gond, hogy minden keresztény felekezetet kizártál. Innentől vagy te változol, vagy közösség nélkül maradsz. Sajnos ez ennyire egyszerű. Pont olyan ez mint a párválasztásnál, mint a mesebeli királylány a Rigócsőr királyban… tanulságos mese, pont illik a te élethelyzetedhez… ha esetleg nem ismernéd: [link]

Üdv. Péter

2022. aug. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
55%

Előrebocsátom hogy egy keleti spirituális utat követek már sok éve, de szerintem a Jézusi út hiteles, nem érdemes másikat keresned helyette -bár vannak- inkább csak az egyháztól függetlenítsd magad, és a tiszta Jézusi tanítások megértésére és követésére törekedj.

Egy nagyhatalmú, hatalmas vagyonokat felhalmozó, szigorú hierarchikus felépítésű szervezet eleve paradoxon Jézussal a zászlaján.

2022. aug. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
36%

Milyen érdekesek az emberek!

Itt az a probléma, hogy a "Vatikánnak nincsen súlya", egy kérdéssel lejjebb meg az, hogy az Egyház korrupt és sötét befolyása van. :))


"Azonban úgy látom, hogy csak egy klubb lett a katolikus egyház, ilyen neolibsi pápával, mint ez."

Érdekesen gondolkodsz. Egyrészt nehezen neveznék "klubnak" egy olyan vallást, ami több mint egymilliárd tagot számlál. Másrészt a pápa személye egy dolog. Voltak és lesznek is kevésbé alkalmas személyek Szent Péer székében. Ez mondhatni természetes, hiszen emberek ők is. Most nem akarok belemenni, hogy szerintem miért nem neoliberális a pápa (sőt, autokratább sokmindenben mint elődei), de nála voltak már sokkal alkalmatlanabb egyházfők is, mégsem tűnt el az Egyház.

Katolikusként úgy érzed probléma van az egyházzal? Te (is) vagy az Egyház, hát tegyél érte! Az Egyház nem egy szolgáltatás, hanem egy közösség. Illetve a hitünk nem olyan, mint a fehérnemű, hogy naponta cserélgessük: ma katolikus vagyok, holnap leszek zsidó, utána meg ortodox, mert az tetszik jobban.

2022. aug. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
30%
Értem az aggodalmaidat, tekintve hogy én is így látom, ugyanakkor fontos hogy csak ebben az egyházban van meg az a keresztény tanítás, amit Jézus apostolai ránk hagytak, ezért ha katolikus vagy, nem hagyhatod el. Fontos látni a mai folyamatoknál, hogy a tanítás nem sérült, ugyanakkor olyan dolgokat rúgnak föl, ami az egyház hanyatlásához vezet. Erre azonban nem az a megoldás, hogy kilépünk belőle: pont ellenkezőleg. Benne képzünk egy ellenpólust, ami a hagyományokhoz hűen szervezi a közösséget, és ha igazunk van, ezek a közösségek virágozni fognak és ha nem csapunj át szélsőségekbe, idővel kénytelenek lesznek belátni, hogy ez az egyház jövője és megerősödnek a konzervatív püspökeink. Valamint (és ez a legfontosabb) Jézus Krisztus a katolikus anyaszentegyház feje, és nem hagyja elveszni azt! Voltak már parázna, de még nyíltan ateista pápáink is a múltban, nem is kevés, és bár sötét korszakai voltak ezek az Egyháznak, itt vagyunk. Tehát ne kilépj, hanem harcolj érte, kezdve a saját életeddel példát mutatva. Én például próbálom visszahozni az életembe az olyan dolgokat, mint a pénteki böjt, az Úrangyala, és a szentmisén odafigyelek, hogy sose felejtsem el, hogy maga az Úr Jézus teljes valójával van jelen. Van egy olyan érzésem hogy ma ez nincs eléggé tudatosítva az emberekben. De rámírhatsz ha erről lenne kedved bővebben beszélni.
2022. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
19%
Gondold újra a reformátusokkal kapcsolatos kérdést és legyél inkább protestáns!
2022. aug. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
38%

Miért érzem úgy kérdező, hogy csak egy ócska troll vagy, aki a sokadik katolikusellenes kérdést teszi fel?

Megválaszolom, azért érzem úgy, mert az vagy.


Egyébként a katolikusok tudják, hogy a pápát nem is igazán a bíborosok, hanem a Szentlélek választja. Nyilván nem olyan esetekben, mint VI. Sándor, aki fenyegetéssel és megvesztegetéssel jutott trónra, de az utóbbi évszázadokban ilyen nem volt.

2022. aug. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!