Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlimok szerint miért is...

A muszlimok szerint miért is 3 Istent hisznek a keresztények?

Figyelt kérdés
Ha több Istent és bálványokat imádunk, akkor miért van az a Koránban, hogy muszlim férfi elvehet egyistenhívő vallású nőt (zsidó, keresztény). Akkor miért vallják többistenhívőknek a keresztényeknek?

2023. márc. 27. 17:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/299 anonim ***** válasza:
2%

De ha itt emberként volt Jézus, akkor mégis honnan veszed hogy Isten? :)

Egyébként senki nem is nézte Jézust Istennek, pedig ezrek látták személyesen. Alig volt néhány tanítványa.

Ti konkrétan abban hisztek hogy Isten eljött személyesen a földre de senkit nem tudott meggyőzni. Ráadásul a Bibliában egyetlen egy olyan vers sincs amiben Jézus azt mondja "Isten vagyok".

2023. márc. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/299 anonim ***** válasza:

"De ha itt emberként volt Jézus, akkor mégis honnan veszed hogy Isten"

A Bibliából, mivel az szó szerint leírja hogy Istenségét hagyta maga mögött amíg eljött emberként. Vagyis értelemszerűen amúgy maga Isten volt.

Filippi2, 5-8

2023. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/299 anonim ***** válasza:
3%
A Bibliában nincs olyan vers amiben Jézus azt mondaná hogy ő Isten. A Filippi2-őt Pál írta aki sosem látta Jézust személyesen, szóval olyan ember állítja hogy Jézus Isten aki nem is látta Jézust. Aki meg látta Jézust, az nem nézte Istennek. Szóval világos hogy Jézus istensége egy későbbi hamisítás. Jézus sosem állított ilyet.
2023. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/299 anonim ***** válasza:

"A Bibliában nincs olyan vers amiben Jézus azt mondaná hogy ő Isten"

És? A Biblia egésze A Szentírás.

2023. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/299 anonim ***** válasza:
3%
Szóval téged nem zavar hogy Jézus sosem állította hogy ő Isten. Elfogadod egy olyan ember szavait aki sosem látta Jézust. Ez nem egy okos dolog. Sőt, Jézus istensége még ellentétes is a Bibliával mert számos versből kiderül hogy Jézus nem Isten, illetve a Tízparancsolat is kimondja, ne imádj semmit ami a földön jár, ti viszont a földön járó Jézust imádjátok. Szóval ez egy nagyon súlyos bűn. Javaslom gondoljátok át, már ha nem akartok bálványimádás bűnével Isten elé állni az Ítélet napján.
2023. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/299 anonim ***** válasza:
Ha megmutatod azt a keresztény tanítást, ami kijelenti hogy semmi más senki szájából nem hiteles ami nem szó szerinti Jézus idézet, akkor majd zavarni fog. Addig ez egy elég ostoba elvárás.
2023. márc. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/299 anonim ***** válasza:
3%
Azért mégiscsak Jézus szájából kellene hogy elhangozzon egy ilyen nagyon fontos információ, nem? Ilyen alapon a szomszéd Pista bácsira is hallgathatnál mert ő sem látta Jézust :) Az is gyanús kellene hogy legyen, Jézus Istensége egy rakás Bibliai verssel ellentétes. Nem ártana ezeken elgondolkodni, tekintve hogy a túlvilági életed múlik rajta.
2023. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/299 anonim ***** válasza:

Nem, miért kéne? Isten szájából bőven elég ha elhangzik.

Zsidók1, 6

És csak addig nem volt Isten, amíg emberként eljött. Szóval semmi nem mond ellent neki.

2023. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/299 anonim ***** válasza:
89%

"A Bibliában nincs olyan vers amiben Jézus azt mondaná hogy ő Isten"


Pedig az egyik legtöbbet idézett rész a Bibliából, csak egy picit tovább kéne olvasni. Csodálkozom, hogy valaki aki ennyit tud a kereszténységről, még nem botlott bele, de tessék:


"Jézus így válaszolt: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csak énáltalam. Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt. Fülöp így szólt hozzá: Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk. Jézus erre ezt mondta: Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod: Mutasd meg nekünk az Atyát? Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya, aki énbennem van, ő viszi végbe a maga cselekedeteit. Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek!"

János 14:6‭-‬11 RÚF

2023. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/299 anonim ***** válasza:
4%

"Nem, miért kéne? Isten szájából bőven elég ha elhangzik.

Zsidók1, 6

És csak addig nem volt Isten, amíg emberként eljött. Szóval semmi nem mond ellent neki."



A zsidókhoz írt levél szerzőjét a keresztények úgy tartják hogy Pál, és ahogy mondtam Pál sosem látta Jézust. Ráadásul tudjuk hogy a zsidókhoz írt levél szerzője valójában még csak nem is Pál. Ismeretlen a szerzője. Szóval egy ismeretlen ember állítja hogy Jézus Isten te pedig erre teszed fel a túlvilági életed? Okos dolog ez szerinted?

2023. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!