Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlimok szerint miért is...

A muszlimok szerint miért is 3 Istent hisznek a keresztények?

Figyelt kérdés
Ha több Istent és bálványokat imádunk, akkor miért van az a Koránban, hogy muszlim férfi elvehet egyistenhívő vallású nőt (zsidó, keresztény). Akkor miért vallják többistenhívőknek a keresztényeknek?

2023. márc. 27. 17:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/299 anonim ***** válasza:

"A zsidókhoz írt levél szerzőjét a keresztények úgy tartják hogy Pál, és ahogy mondtam Pál sosem látta Jézust. Ráadásul tudjuk hogy a zsidókhoz írt levél szerzője valójában még csak nem is Pál. Ismeretlen a szerzője. Szóval egy ismeretlen ember állítja hogy Jézus Isten te pedig erre teszed fel a túlvilági életed? Okos dolog ez szerinted?"

Olvasd újra a 16. választ!

2023. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/299 anonim ***** válasza:

Kedves muszlim felebarátom!

A Bibliában nem létezik hitelesebb és kevésbé hiteles író! A Szentírás minden szava egyenlő, hisz az mind Istentől ihletett, nincs jelentősége az író személyének!

2023. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/299 anonim ***** válasza:
4%

"Pedig az egyik legtöbbet idézett rész a Bibliából, csak egy picit tovább kéne olvasni. Csodálkozom, hogy valaki aki ennyit tud a kereszténységről, még nem botlott bele, de tessék"


Ezt a verset már ezerszer láttam keresztényektől. Viszont itt sehol nem jelenti ki Jézus hogy "Isten vagyok". Azt hogy ": Én vagyok az út, az igazság" stb Egy próféta is mondhatja ezeket.

2023. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/299 anonim ***** válasza:
3%

"Olvasd újra a 16. választ!"


Elolvastam. Tehát te egy ismeretlen személy állításaira teszed fel a túlvilági életed. Mi van ha a Sátán diktálta ezeket? Nem gond számodra?

2023. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/299 anonim ***** válasza:
18%

"A Bibliában nem létezik hitelesebb és kevésbé hiteles író! A Szentírás minden szava egyenlő, hisz az mind Istentől ihletett, nincs jelentősége az író személyének!"


Ez amit leírtál a keresztény hagyomány. Ezzel csak az a gond hogy köze nincs a valósághoz. Valójában az Újszövetség könyveinek szerzői nagyrészt ismeretlenek. Nem tudjuk kik írták, mikor és milyen körülmények között. Honnan tudod hogy Istentől ihletett, ha azt sem tudod ki írta és mikor? :) Ezért mondom hogy ti keresztények ismeretlen emberek írásaira teszitek fel a túlvilági életeteket.

2023. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/299 anonim ***** válasza:
91%

-->Én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van<--


Ennél nem lehet egyértelműbb

2023. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/299 anonim ***** válasza:

"Ez amit leírtál a keresztény hagyomány."

Így van, ami a keresztény hiten alapul. Amit lehet hogy te nem fogadsz el muszlimként, de ez nem cáfolja a keresztények hitét. Nekünk ez valós, akkor is, ha neked nem tetszik.

2023. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/299 anonim ***** válasza:

"Tehát te egy ismeretlen személy állításaira teszed fel a túlvilági életed."

Nem, Istenére.

2023. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/299 anonim ***** válasza:
4%

"Ennél nem lehet egyértelműbb"


Dehogynem. Mutass olyan verset amiben Jézus kijelenti hogy "Isten vagyok". Nincs ilyen.

"Én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van" sok mindent jelenthet. Lehet hogy az üzenetre vonatkozik mert a próféták szó szerint Isten üzenetét adták át.

2023. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/299 anonim ***** válasza:
2%

"Így van, ami a keresztény hiten alapul. Amit lehet hogy te nem fogadsz el muszlimként, de ez nem cáfolja a keresztények hitét. Nekünk ez valós, akkor is, ha neked nem tetszik."


Ez nem tetszés kérdése hanem tudományos tény. Tudományos tény hogy a Bibliát nem azok írták akiket a keresztények feltételeznek. Ha te továbbra is ragaszkodsz a keresztény elképzeléshez annak ellenére hogy a tudomány cáfolta az nem más mint vak hit és nagyon veszélyes. A saját túlvilági életed teszed ezzel tönkre.

2023. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!