Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a muzulmánok is hisznek...

Ha a muzulmánok is hisznek Jézusban, miért nem követik őt?

Figyelt kérdés
Az iszlám vallás szerint Jézus nem volt Isten fia, nem halt meg a kereszten, és nem támadt fel, de Allah prófétája volt és a Messiás, és csodákat is tett. De ezt mind hiába hiszik a muzulmánok Jézusról, ha nem követik őt.

2023. ápr. 17. 11:40
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/163 A kérdező kommentje:

"Válasszuk ketté kérdést. Egy elméleti és egy gyakorlati részre. Nézzük az elméletet. Szerinted melyik a logikusabb egy igazságos Istentől. Hogy minden néphez küld prófétákat vagy hogy csak a zsidó néphez küld és nem foglalkozik az emberiség 99,9%-ával? Erre egyértelműen az a válasz hogy az iszlám szerinti."


Elvéted a lényeget.


"A gyakorlati részt pedig eddig tárgyaltuk. Sok világvallásban egyértelmű bizonyítékok vannak arra hogy eredetileg Isten prófétája érkezett hozzájuk is ugyanazzal a tanítással."


Nem azt kérdeztem, hogy a többi nagy világvallás prófétáit miért nem követitek, én konkrétan Jézust kérdeztem.


"Nem, mivel a világon az összes próféta ugyanazt az alapüzenetet tanította."


Jézus és Mohamed nagyon mást tanítottak. Nem lehet azt mondani rá, hogy ugyan azt hirdették, csak azért az egyik is meg a másik is monoteizmust hirdetett. Ennyi erővel Nának guru is monoteizmust hirdetett, akkor rá is lehetne mondani, hogy ugyanazt az alapüzenetet tanította mint Mohamed.


"A mohamedán egy téves megnevezés"


Ahogy a mormon is egy téves megnevezés az utolsó napi szentek Jézus Krisztus egyháza tagjaira, a jehovás is egy téves megnevezés a Jehova tanúira, a kálvinista is egy téves megnevezés a reformátusokra, de mivel ezeken soha senki sem szokott fent akadani, akkor a mohamedán kifejezésen se akadjunk fent, ha kérhetem.

2023. ápr. 18. 12:43
 52/163 anonim ***** válasza:
93%

"A mohamedán egy téves megnevezés. Egyetlen normális muszlim szem használja. Értelmesebb keresztények és ateisták sem használják. Ha látom hogy ezt használja valaki az garantált hogy az illető értelmileg visszamaradott. Olyan mintha úgy neveznék a keresztényeket hogy jézusisták."


Angolul krisztiánusoknak, krisztusistáknak nevezik a keresztényeket.

[link]

2023. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/163 anonim ***** válasza:
0%

"Miért jelentené azt, mikor egyetlen egy sincs a pontjaid között, ami ne egy általános jellegű kijelentés lenne?"


Szerintem nem vagy tisztában a szavak jelentésével. Én konkrét azonosságokat mutattam.



"Semmit nem tudtál felmutatni ami arra utalna hogy bármelyik is közös forrásból származna."


Az a tény a bizonyíték hogy sok azonosság szerepel sok vallásban.



"Pont ezt cáfolja Jézus példája, mivel egy egyedi karakterről van szó, aki kapasból két vallásban is szerepel."


És te erre mit mondasz? Hogy az iszlám csak másolta Jézus személyét. Bármit is mutatok mindenre rávágod hogy csak másolták mint valami értelmi fogyatékos.



"Nem éppen, mivel létező, hivatalos fogalomról van szó. Legfeljebb annyit mondhatsz, hogy neked nem tetszik. De elég értelmileg visszamaradott dolog tagadni egy bizonyítottan létező fogalom létezését, csak mert neked nem tetszik... "


Létezik de semmiképpen sem hivatalos. Ha a muszlimok innentől jézusitának neveznék a keresztyéneket, létező szó lenne de nem hivatalos illetve semmi köze nem lenne a keresztényekhez. Tehát aki ilyen szavakat használ az értelmileg visszamaradott.

2023. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/163 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát végső soron te csak vakon elhiszed, amit mondott, holott gyakorlarilag minden az ellenkezőjére utal."


Mond te tényleg ennyire féleszű vagy? :) Pont arról beszélünk hogy minden arra utal hogy az iszlám igaz. Akár elméletben akár gyakorlatban vizsgáljuk. Akkor újból:


Válasszuk ketté kérdést. Egy elméleti és egy gyakorlati részre. Nézzük az elméletet. Szerinted melyik a logikusabb egy igazságos Istentől. Hogy minden néphez küld prófétákat vagy hogy csak a zsidó néphez küld és nem foglalkozik az emberiség 99,9%-ával? Erre egyértelműen az a válasz hogy az iszlám szerinti.


A gyakorlati részt pedig eddig tárgyaltuk. Sok világvallásban egyértelmű bizonyítékok vannak arra hogy eredetileg Isten prófétája érkezett hozzájuk is ugyanazzal a tanítással.

2023. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/163 anonim ***** válasza:
100%
A jezsuiták (józsuiták) magyarul kb. jézusisták, a Jézus rend tagjai.
2023. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/163 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nem vagy tisztában a szavak jelentésével. Én konkrét azonosságokat mutattam."

Azonosságokat pont nem mutattál, hisz az azonosság teljes egyezést jelentene, ez pedig az egyes vallások közt nagyon nem áll fent. Hasonlóságokat találtál, de ezek egyikéről sem tudtad bizonyítani, hogy közös forrásból származnának.


"És te erre mit mondasz?"

Pont azt, amit leírtam. Hogy hamis az állításod, hogy az egyedi azt jelentené, hogy csak egy vallásban létezik.


"Létezik de semmiképpen sem hivatalos"

Dehogynem, mivel pont ez tesz egy szót hivatalossá, hogy elfogadott szótári jelentést kap.


"Pont arról beszélünk hogy minden arra utal hogy az iszlám igaz. "

Mármint te mindenre mutogatsz, de bizonyítani eddig egyetlen egy esetben sem sikerült. Pontosan ezt jelenti, hogy semmi sem utal rá.

2023. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/163 anonim ***** válasza:
0%

"Elvéted a lényeget."


Na hát akkor mesélj, mi a lényeg? :) Az nem lényeg szerinted hogy keresztény tanítás szerint Isten rasszista és nem foglalkozott az emberiség 99,9%-ával?



"Nem azt kérdeztem, hogy a többi nagy világvallás prófétáit miért nem követitek, én konkrétan Jézust kérdeztem."


A keresztény Jézust? Azért nem követjük mert az bálványimádás lenne. A keresztény istenség Jézus egy pogány hamisítás. Tiszta egyistenhívők soha az életbe nem követnének ilyesmit.



"Jézus és Mohamed nagyon mást tanítottak. Nem lehet azt mondani rá, hogy ugyan azt hirdették, csak azért az egyik is meg a másik is monoteizmust hirdetett. Ennyi erővel Nának guru is monoteizmust hirdetett, akkor rá is lehetne mondani, hogy ugyanazt az alapüzenetet tanította mint Mohamed."


Akkor nem érted. Nem azt mondjuk hogy a keresztény Jézus és az iszlám szerinti Jézus tanítása teljesen ugyanaz. Azt mondjuk hogy annyi sok azonoság van köztük hogy ugyanabból a forrásból származik.



"Ahogy a mormon is egy téves megnevezés az utolsó napi szentek Jézus Krisztus egyháza tagjaira, a jehovás is egy téves megnevezés a Jehova tanúira, a kálvinista is egy téves megnevezés a reformátusokra, de mivel ezeken soha senki sem szokott fent akadani, akkor a mohamedán kifejezésen se akadjunk fent, ha kérhetem."


De, a muszlimok fennakadnak ezen. Azt meg kétlem hogy egy mormon úgy mutatkozik be hogy az utolsó napi szentek Jézus Krisztus egyháza tagja. Azt sem hiszem hogy egy Jehova tanúja, ne akadna fenn ha jehovásnak nevezik.

2023. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/163 anonim ***** válasza:
0%

"Angolul krisztiánusoknak, krisztusistáknak nevezik a keresztényeket."


Az nem ugyanaz mint a Jézusista.

2023. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/163 anonim ***** válasza:
95%

"Azt mondjuk hogy annyi sok azonoság van köztük hogy ugyanabból a forrásból származik."

De ezt bizonyítani is kéne, nem csak mondani...

2023. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/163 A kérdező kommentje:

“Na hát akkor mesélj, mi a lényeg? :) Az nem lényeg szerinted hogy keresztény tanítás szerint Isten rasszista és nem foglalkozott az emberiség 99,9%-ával?”


Ha erről akarsz vitatkozni, akkor írj ki egy külön kérdést róla.


“A keresztény Jézust? Azért nem követjük mert az bálványimádás lenne. A keresztény istenség Jézus egy pogány hamisítás. Tiszta egyistenhívők soha az életbe nem követnének ilyesmit.”


Hagyjuk most a szentháromságot. Miért nem követitek Jézus erkölcsi tanításait?


“Akkor nem érted. Nem azt mondjuk hogy a keresztény Jézus és az iszlám szerinti Jézus tanítása teljesen ugyanaz. Azt mondjuk hogy annyi sok azonoság van köztük hogy ugyanabból a forrásból származik.”


De ennyi erővel Nának guru tanításaira is azt lehet mondani, hogy annyi sok hasonlóságot tartalmaz a többi monoteista valláshoz, hogy ugyan abból a forrásból származik.

2023. ápr. 18. 15:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!