Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A "gyermekvédelmi" törvény...

X0 kérdése:

A "gyermekvédelmi" törvény mintájára a gyerekek vallásgyakorlását is tiltani kellene?

Figyelt kérdés
Hogy a szülők meg az állam ne tudja olyan könnyen ráerőltetni a vallást a gyerekekre, a "gyermekvédelmi" törvény mintájára a gyerekek vallásgyakorlását is tiltani kellene. Nagy szükség lenne rá, hogy 4 általános elvégzése előtt ne járhassanak templomba, hittan órára, egyházi bölcsődébe, óvodába, iskolába, le lehessen egyházi árvaházban, rehabilitációs intézetben elhelyezni őket, ne lehessen őket megkeresztelni, körülmetélni, 12 éves kor alatt népszámláláskor ne nyilatkozhassanak a vallásukról, ne konfirmálhassanak, bérmálhassanak. Hiszen addig úgyse nagyon tudják mi az. Ti hány osztály elvégzéséhez kötnétek a vallásgyakorlást?

2023. jún. 25. 14:26
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

11-es: pont nem. Csonkítást, árt, és az nem engedhető meg. Akkor se ha kevesebbet árt mint más. Más vallásnak se engedném meg, más ártást se, tehát pont nem zsidóellenes. Az a zsidóellenes, ha azért tiltja be valaki, mert zsidóknál az a szokás, így mondjuk ha zsidóknál nem lenne az a szokás, de katolikusoknál igen, akkor nem tiltaná be. A mindenkire ugyanaz a szabály nem zsidóellenes, pláne hogy nem is zsidógyűlölet miatt akarja valaki, hanem mert a csecsemő nem egyezett bele.


A kérdésben se lehet javítani: "le lehessen" helyett "ne lehessen" lenne helyesen.

2023. jún. 25. 16:12
 12/51 anonim ***** válasza:
10%

Értem, hogy annyira antiszemita vagy, hogy már hazudsz is a körülmetélésről, de bárki utána tud olvasni a neten, hogy előnyei is vannak és hátránya lényegében nem nagyon.


"A mindenkire ugyanaz a szabály nem zsidóellenes"

Kipát zsidók hordanak, ha betiltod azok számára is, akik nem hordanak, attól még ugyanúgy antiszemita törvényt hoztál.


Tudtommal a vallási célból történő körülmetélés egyedül a zsidóknál előírás. Te hiába akarod ezt betiltani mindenki számára, ha amúgy a zsidókon kívül sehol sincs ilyen előírás.


Amúgy mi bajod van a vallásos zsidókkal, hogy ennyire ellenük szeretnél törvényeket hozni?


Arról nem is beszélve, hogy a 8 naposan történő beavatkozásnak semmi nyoma nem marad, komplikáció se fordul elő, ha 18 évesen kellene ezt a műtétet elvégeztetnie a zsidó férfiaknak, az sokkal fájdalmasabb, károsabb procedúra lenne.


Ez egyértelműen zsidógyűlölő (és kereszténygyűlölő a korábbiak alapján) hozzáállás, amit te hirdetsz.

2023. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
71%

#13 A kérdező minden vallásra azonos szabályként javasolja, hogy az emberek akkor választhassanak vallást, amikor ők erre már érettek.

Te pedig folyamatosan antiszemitának nevezed.

De ilyen erővel ő antikeresztény, antimohamedán, ...

2023. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
14%

Szóval már a hozzászólásokat is jelentgeted kérdező :)


Nem csak a szabad vallásgyakorlást tiltanád, de a szólásszabadságot is ;)


Éljenek a diktatúrák és a hozzád hasonló despoták!

2023. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

A hozzászólásokat nem jelentgetem, ezek szerint más igen? Örülök neki ha a rágalmazásodat jelentik. Amik antiszemitának hazudnak, azokat nem hasznosnak jelölöm be. A hazudás tiltása egyébként nem lenne a szólásszabadság tiltása.


Ritkán egyébként előfordul komplikáció körülmetélésnél is, de én nem ezt értem hátránynak, hanem hogy felnőttként körülmetélt lesz, pedig nem akar az lenni. Kidörzsölődnek az idegvégződések, nem élvezi annyira a szexet, meg egyébként is, neki kell eldöntenie hogy körülmetélt legyen-e vagy nem, nem a szüleinek. Tudom hogy meg lehet nyújtani a bőrt, de egy csomó idő, pénz, és az idegszálak addigra kidörzsölődtek.


Természetesen nem zsidógyűlölő és nem kereszténygyűlölő az ártást meg a gyerekek befolyásolását nem engedni, mivel a gyerekek könnyen befolyásolhatók. Világos, hogy az ilyen szabály csak a zsidókat korlátozná. A pirézek vallásában meg legyen a szertartás része zsidót enni. Ha ezt nem tűrjük, ahogy másnál se tűrnénk meg, akkor csak a pirézeket korlátozzuk, tehát pirézellenesek vagyunk, piézgyűlölők. De mivel ezt tilos, el kell tűrni a zsidóevést, hiszen nem korlátozhatunk valakit a vallása gyakorlásában. Ez egy példa. Semmilyen ártást se szabad engedni, se kicsit, se nagyot, se közepeset. Az meg egyén függő, hogy a körülmetélést valaki mekkora ártásnak tartja. Képzeld el hogy a körülmetéld túltesz rajtam...


"Éljenek a diktatúrák és a hozzád hasonló despoták!"


Köszi szépen.

2023. jún. 25. 17:10
 16/51 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
13%

10-es.

Felfogtam hogy miről beszélsz, nem ez volt a kérdésem. Hanem hogy ez milyen baromság már?


És a körülmetélés egy orvosi eljárás, nem csonkitás. Max annyira mint a köröm vágás.

2023. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim válasza:
36%

Érdekes felvetés a kérdés annak fényében,hogy még az ENSZ is elismeri a szülőknek joguk van meghatározni gyermekük vallását.És ezzel nem sértik meg a vallásszabadságot.


"12 éves kor alatt népszámláláskor ne nyilatkozhassanak a vallásukról, ne konfirmálhassanak, bérmálhassanak. Hiszen addig úgyse nagyon tudják mi az"


Ennyire azért ne nézd hülyének a gyerekeket még ha kicsik is.

2023. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

16-os: 15-ben leírtam miért csonkítás, mindössze az utolsó hozzászólást kellett volna elolvasni. Tény hogy csonkítás, nem az számít hogy te vagy a többség nem tartja annak. Amit írtam az neked tényleg baromság, nekem nem, meg sok istentagadónak se.


17-es: dehogynem sértik vele, csak ők ezt nem ismerik el. Legfőképp a gyerekek jogait sértik vele, hiszen van hogy a gyerek meg nem akar olyan vallású lenni.


Még csecsemőre is bemondják hogy ilyen-olyan vallású, mert annak szánták, és/vagy annak keresztelték. Hogy 12 éves kor alatt, az azért van, mert sok vallásnál 12 éves korban szokott lenni a konfirmáció, bérmálás: ők maguk akkor tartják a vallásra érettnek a gyerekeket. Szóval ezt a 12 évet nem én találtam ki! Ha őszerintük korábban éretlen, akkor hát legyen így!


12-es: pont te vagy elfogult, hogy szerinted a vallások mindent megtehetnek, még árthatnak is másoknak. Mivel a zsidó vallás nem térítő vallás, a zsidó vallásúak nagyrésze zsidó származású. Szóval ha tilos lenne csecsemőt körülmetélni, akkor pont a zsidó származásúakat védené a zsidó vallásúaktól, akik persze nagyrészt zsidó származásúak. Szóval pont a zsidó gyerekeket védené a zsidó szülőktől.


Nem fogom elismételni amiket már leírtam. És persze nem biztos, hogy minden marhaságra reagálok. Van pár hozzászólás melyek kiállnak mellettem, köszönöm szépen. 12-es szerint valaki bejelentgeti a rágalmazó hozzászólásokat, köszönöm szépen. Tudom hogy én is tudnám jelenteni.

2023. jún. 25. 18:13
 19/51 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
30%

Nem számit hogy te annak tartod, ha egyszer konkrétan a többség és az orvosok egészség ügyi dolognak tartják.


"17-es: dehogynem sértik vele, csak ők ezt nem ismerik el. Legfőképp a gyerekek jogait sértik vele, hiszen van hogy a gyerek meg nem akar olyan vallású lenni."

Ilyenkor a gyerek jogánál fogva, nem lesz vallásos, ha nem akar.

Nézd az ENSZ tudja hogy mit csinál, legalábbis nálad jobban.

De vegyük forditva.

Ha egy gyerek olyan vallású akar lenni, akkor nem sérti a jogait az hogy tiltod?

2023. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
61%

Minden nevelés egyben vallásos nevelés, aki ateistának neveli a gyerekét, az is egy ugyanolyan értékrend.


Kérdező,ezzel az a baj, hogy te nem semleges nevelést akarsz biztosítani, hanem a saját nézeteidet szeretnéd össztársadalmi szinten a gyermekekre kényszeríteni. Ugyanis világnézetileg semleges álláspont és nevelés nem létezik. Azért eleme az egyetemes emberi jogoknak a szabad vallásgyakorlás és vallásos nevelés, mert ez az emberileg elérhető legszabadabb megközelítése a kérdésnek. Ha betiltanád a szabad vallásgyakorlást a gyerekeknek, akkor pont, hogy te szegnéd meg legsúlyosabban azt az elvet, amire hivatkozva bevezetnél ilyen totalitárius eszközöket. Ugyanis neked nincs sem jogod, sem tekintélyed eldönteni azt, hogy egy vallásos nézet alapvetően káros, vagy veszélyes volna, mint valamiféle káros szenvedély.

2023. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!