Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A "gyermekvédelmi" törvény...

X0 kérdése:

A "gyermekvédelmi" törvény mintájára a gyerekek vallásgyakorlását is tiltani kellene?

Figyelt kérdés
Hogy a szülők meg az állam ne tudja olyan könnyen ráerőltetni a vallást a gyerekekre, a "gyermekvédelmi" törvény mintájára a gyerekek vallásgyakorlását is tiltani kellene. Nagy szükség lenne rá, hogy 4 általános elvégzése előtt ne járhassanak templomba, hittan órára, egyházi bölcsődébe, óvodába, iskolába, le lehessen egyházi árvaházban, rehabilitációs intézetben elhelyezni őket, ne lehessen őket megkeresztelni, körülmetélni, 12 éves kor alatt népszámláláskor ne nyilatkozhassanak a vallásukról, ne konfirmálhassanak, bérmálhassanak. Hiszen addig úgyse nagyon tudják mi az. Ti hány osztály elvégzéséhez kötnétek a vallásgyakorlást?

2023. jún. 25. 14:26
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
FYI: amúgy a gyermekvédelminek hazudott törvény tartalmával szintúgy nem értek egyet.
2023. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

19-es: nem tiltom, a ráerőltetést tiltom. Kisgyerekként, aki még írni-olvasni se tud, nem is tudja megítélni milyen a vallás. A kérdés egyébként arról szól, hogy a gyermekvédelmi törvény alapján annyira fontos a gyermekek védelme, akkor ez is legyen fontos: ennyi erővel akkor a vallástól is meg kellene védeni. Számomra fontos a ráerőltetéstől való védelem egyébként. Nyilván előfordulhat hogy valakire nem erőltetik rá, és még gyerek: ugyanígy előfordulhat hogy a gyerek a szexualitás iránt érdeklődik eleve magától, de azelől eltiltják, nehogy valamit ráerőltessenek: nekik ez a fontos, hogy van amikor nem erőltetik rá, az őket, a kormányt nem érdekli. Na pont erről írtam, hogy ennyi erővel akkor a vallást is. Én tényleg tiltanám a ráerőltetést a vallásnál, míg másnál ha a gyerek magától érdeklődik, nem rendelném el hogy titok legyen, mint ma.


"Nézd az ENSZ tudja hogy mit csinál, legalábbis nálad jobban": legfeljebb a többség azt hiszi.


"a többség és az orvosok egészség ügyi dolognak tartják": a valóságot ez se bírálja felül. Írtam miért árt, olyan hosszasan indokoltad meg hogy mi benne a hiba, hogy nem bírom elolvasni...

2023. jún. 25. 18:32
 23/51 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy tudom, hogy a körülmetélésben nincs teljes egyetértés mert vannak előnyei és hátrányai is.

Ezért ezzel a ponttal nem értek egyet.


Azt nem nagyon lehet megszabni, hogy a szülők hogyan neveljék a gyerekeiket. Így ez a része az egésznek szerintem nem túl reális, legalábbis normális körülmények között. Egy normális szülőnek magától kéne eljutnia oda, hogy megadja a választási lehetőséget a gyerekének és nem erőlteti rá a saját akaratát.


Ezenfelül pedig jó lenne ha az iskolában is amikor vallással találkoznak akkor ne csak eggyel találkozzanak hanem minél többel és mindet ugyan úgy kezelve. Fejleszteni a kritikus gondolkodásukat, hogy minél több kérdést tegyenek fel, minél jobban értelmezzék az apróbb részleteket is és gondolják át az egészet.


Ha ezek után valaki keresztény akar lenni akkor az az ő megfontolt döntésének az eredménye lesz nem pedig a belenevelésé és hasonlóké.



Ebből is csak az látszik, hogy az egyházak csak számokat akarnak. Minél több embert mondhassanak maguk között. Az már nem érdekli őket egy kicsit sem, hogy azok az emberek milyenek, hisznek-e egyáltalán, vagy bármi más.


Legyen papíron minél több ember mögöttük. Csak az a lényeg.

2023. jún. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

23-as: "vannak előnyei és hátrányai is": épp erről van szó, hogy akit körülmetélnek, később, lehet hogy hátránynak érzi, előnynek meg nem.


20-as: az ateista szülő megteheti, hogy vallást nem is említ. Tehát Istent se, így azt se állítja hogy van, és azt se hogy nincs. Aztán ha a gyerek megkérdezi mi az, akkor elmondja nekik, hogy egy természetfeletti lény, vannak akik hisznek a létezésében, holott nem valószínű hogy létezik, de ők meg vannak benne győződve. Ennyi, ez nem ateistának nevelés, hanem nem neveli vallásosnak: mintha vallás nem is létezne.

2023. jún. 25. 18:38
 25/51 anonim ***** válasza:
52%

"23-as: "vannak előnyei és hátrányai is": épp erről van szó, hogy akit körülmetélnek, később, lehet hogy hátránynak érzi, előnynek meg nem."


Bárhogyan is nézzük ez egy komplex kérdés ahol ki kéne kérni orvosok véleményétől elkezdve azoknak a véleményéig akik körül vannak és azokét is akik nincsenek körül metélve, ahogy azok a véleménye is sokat mondó lehetne akik később lettek körülmetélve.


De ez már nem a vallási részhez tartozik. Te be emelted ide a vallás vonatkozása miatt de nem csak emiatt szokták ezt csinálni.


Egyébként tudtommal ha idősebb korban csinálják akkor rosszabb hozzászokni. Bár ebben nincs tapasztalatom de ez is egy fontos szempont lehet.


Azonban mivel ez lényegében vallástól függetlenül is egy összetett és egyáltalán nem eldöntött kérdés ezért ezt a momentumot itt hanyagolni kéne mert fölöslegesen eltereli a kérdést.

2023. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

24-hez kiegészítés: a gyerek úgyis megkérdezné, hogy a szülei hisznek-e benne, így hogy "valószínűleg nem létezik" ez csak tájékoztatás róla hogy ők nem hisznek benne, amire a gyerek úgyis kíváncsi.


Én is csak hallottam, hogy szállóvendég leküldött a konyhára egy darab nyers húst, hogy melegítsék meg, de ne nagyon. Megkérdezték minek? Hát a kutyus muzulmán, nem ehet sertéshúst! Ahol ezt írták hozzászólásban, röhögtek rajta hogy egyetlen vallásgyakorló kutyát se láttak még! Az a kutyus azt se tudja mi az, és ha sertéshúst adnak neki, ugyanúgy megeszi mint a csirkehúst. Talán valami borjúhús volt, húsos borda talán.

2023. jún. 25. 18:45
 27/51 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
15%

Haver amiket felsoroltál a körülmetélés ellen egyéniek.

Mások azt mondják pl. hogy jobban élvezik a szexet.

A sebesülésről meg se én, se a körülmetélt családom nem találkoztunk még.


Eleve a szexes példádnál azok közül panaszkodnak, akiket felnőtt korukban metéltek körül. És még az is vegyes.


És ezek nem változtatnak azon az orvosok és ensz által elismert TÉNYEN hogy ez nem csonkitás.

2023. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
63%

Én ebből annyival értek egyet, hogy a vallásos nevelést alapvetően kitiltanám a közoktatásból. Ehhez szükséges az egyház kezébe átjátszott iskolák számának csökkentése és annyi egyházi iskola fenntartása amennyire ténylegesen igény van az aktív vallásgyakorlók részéről. Szerintem nagyon gáz, hogy az egyházak befolyásolható kisiskolásokat állami közoktatási intézményekben is a vallás felé csalogat. Amikor én jártam általános alsóba akkor is azzal toborzott a hittantanárnő, hogy akik elmentek azok mindenféle sütit és édességet kaptak, aztán persze hogy sokan mentek az ingyen sütiért. Nekem a keresztanyám miatt kellett járnom mert mindig számonkérte anyámat, hogy miért nem járok hittanra. Aztán bekerülni egy ilyen közösségbe könnyű, szabadulni már ekkor is nehéz. Amikor negyedikben ellógtam a hittant, mert délután volt amikor mindenki kint játszott az udvaron és én is kimentem inkább akkor rendszeresen járkált utánam, amikor közöltem vele hogy nem megyek akkor rendesen megszorongatta a karomat hogy ez nem így működik. Ennyit a sütiosztogató katolikusokról, mellesleg olyan járványügyi kockázatoknak tett ki minket, mint hogy pl. a keresztet adjuk körbe és csókoljuk meg Jézust a feszületen... Na ennek a szarságnak SEMMI keresnivalója az állami iskolákban, ahol erre van igény ott járassák egyházi iskolába a gyereket.

Azon kívül szerintem a szülőnek alapvetően joga van a saját világnézetének megfelelően nevelni a gyereket, de szerintem szükséges lenne nagyobb védelmet nyújtani a gyerekeknek, hogy ahogy nőnek fel ne lehessen a kiszolgáltatott helyzetüknél fogva (egy tini még függ a szülőtől) a vallásgyakorlásba kényszeríteni őket. Gondolok arra hogy amikor egy tinivel aki tojik a kereszténységre közlik hogy jön velük a misére különben ilyen meg olyan következménye lesz, és amúgy is amíg az ő asztaluknál eszik azt csinálja amit mondanak, majd ha 18 elmúlik és elköltözik akkor eldöntheti stb.

2023. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
28-as: igen, de ennél van nagyobb probléma is: ha egy csecsemőt vagy kisgyereket egyházi fenntartású árvaházba helyeznek el. Meg kéne kérdezni a hívőket, mit szólnának, ha egy gyilkos szekta által fenntartott árvaházba helyeznék el a gyereket, vagy az Iszlám Állam által fenntartottba, esetleg Szcientológiai Egyház, Jehova Tanúi, ... Írd ki kérdésként ha gondolod, lehet szavazás, hogy ha ennek elkerülése csak úgy lehet, ha katolikus, református, stb. fenntartásúba se lehetne elhelyezni, hogy döntenének. Másik kérdés lehetne hogy válasszanak: horogkeresztet díszítő elemnek például ruhára tilos, de akkor a templomokon se lehet kereszt, Dávid-csillag, vagy ha a templomokon lehet, akkor díszítőelemnek horogkereszt is lehet. Ha valaki tényleg kíváncsi rá és kiírta, ide is kérek linket róla.
2023. jún. 25. 19:13
 30/51 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
75%

Oké, ezek közt marhára nincsen párhuzam.


Az egyik egy terror szervezet, a másik meg egy árvaház.

Az egyik egy gonosz ideologiai őnkényuralmi jel, a másik pedig egy vallási szimbolum egy közösségi épületen.


Egyre betegebb vagy.


28-as: Egy normális ember, VÉGRE!

2023. jún. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!