Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A "gyermekvédelmi" törvény...

X0 kérdése:

A "gyermekvédelmi" törvény mintájára a gyerekek vallásgyakorlását is tiltani kellene?

Figyelt kérdés
Hogy a szülők meg az állam ne tudja olyan könnyen ráerőltetni a vallást a gyerekekre, a "gyermekvédelmi" törvény mintájára a gyerekek vallásgyakorlását is tiltani kellene. Nagy szükség lenne rá, hogy 4 általános elvégzése előtt ne járhassanak templomba, hittan órára, egyházi bölcsődébe, óvodába, iskolába, le lehessen egyházi árvaházban, rehabilitációs intézetben elhelyezni őket, ne lehessen őket megkeresztelni, körülmetélni, 12 éves kor alatt népszámláláskor ne nyilatkozhassanak a vallásukról, ne konfirmálhassanak, bérmálhassanak. Hiszen addig úgyse nagyon tudják mi az. Ti hány osztály elvégzéséhez kötnétek a vallásgyakorlást?

2023. jún. 25. 14:26
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
Semmit se érdemes említeni, mert mindenbe belekötsz, amikor kijavítalak, akkor meg ugye nem a kérdéshez tartozik. Röviden akkor: a népirtásokat helyesnek bemutató vallások jelképei számomra egyben a népirtások jelképei is. Tudom hogy van akinek szimbolikus, de van akinek nem, és megtörtént esetek. Rengeteg háborút vívtak, többször is lehetett hogy őket akarták kiirtani, de nem az összes esetben: sokszor a terület kellett nekik ahol a másik nép élt, és a paráználkodás meg a bálványimádás csak ürügy volt a kiirtásukra. Utána persze, hogy a környéken elterjedt hogy a zsidók népeket irtanak ki, nem is csoda ha ki akarták irtani a zsidókat. Olyan is lehetett, hogy vándorolva földművelésre alkalmatlan területen voltak, és ha a más nép által lakott területet nem foglalják el, meghaltak volna. Ettől még a másik nép semmi bűnt se követett el, így még ez se ok az ellenük való háborúra: akkor éhenhalnak, de ártatlanok ellen akkor se forduljanak. Egyénileg jelentkezhettek volna annál a népnél inasnak, szolgának, de akár át is mehetek volna 2 település között a pusztában, erdőben, stb. a következő néphez is, hogy egy részük meg hozzájuk jelentkezzen munkavállalónak: mivel ugye 1 településnek túl sokan lettek volna. Ezeket szervezetten, megegyezéssel is meg lehetett volna csinálni, hogy letelepednek közéjük, 1 néppé válnak. Ha a másik nép erre nem vevő, akkor 2 város között a lakatlan területen átmenni rajtuk.
2023. jún. 25. 21:22
 42/51 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes, hogy amiben szeretnéd, elfogadod a Bibliát szó szerint (még a keresztényeknél is jobban), amiben pedig nem, abban fröcsögve tagadod.

A történészek szerint a kánaáni népek zöme egyszerűen beolvadt a zsidók közé, szó se volt teljes kiirtásról.

2023. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
23%

Oké, ezek már csak spekulálások.


És ez mit jelentsen?:

"Semmit se érdemes említeni, mert mindenbe belekötsz, amikor kijavítalak,"

Már elnézést de vagy egy csomo dologban téged lehetne kijavitani.

Már a "Hithű katolikus hitlertől" kezdve, azon át hogy konkrétan az Ensz és az orvosok véleményével és szembe mész, egyéni esetekre hivatkozva.

2023. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
0%
8 általános még csak a 14 éves kisgyerek. Láttatok már élőben 14 évest? Mint a fogyatékos. Mondasz neki valamit, és az számára a kész tény. Hogy formálhatna még egy olyan kisgyerek meglátást vallásról?
2023. jún. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
44-es: egyesek egész életükben fogyatékosok, mások még 18 éves korukban, más meg 8-10 évesen se fogyatékos. Én mondjuk pont nem voltam fogyatékos már akkor se, 14 évesen se, a többség viszont az volt.
2023. jún. 28. 09:06
 46/51 anonim ***** válasza:
65%

"Én mondjuk pont nem voltam fogyatékos már akkor se, 14 évesen se, a többség viszont az volt."

Arrogancia az szorult beléd...

2023. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
70%
Sok 14 éves van ám aki még nálad is okosabb, és nem ír ki ilyen retardált kérdéseket.
2023. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Vannak olyan emberek akik inteligensebbek voltak 14 éves korukban, mint más bármikor.


Az még akár érv lehetne, hogy hajlamosabbak megbízni másokban,főleg ha azok tanár vagy más hasonló tekintély szerepében vannak, ugyanakkor vallásgyakorlásukat mégsem kellene betiltani, ez a szülők döntése, a vallásos alapú gyerkszervezetekmeg szerintem a gyakorlatban inkább a vallásból való kiábrándulást segítik elő.


Ugyanakkor azt gondolom, hogy iskolában és olyan helyen ahol a gyerekeknek kötelező tartózkodnia szerintem nem lenne szabad vallást hirdetni,az pedig botrányos, hogy a kormány célként tűzte ki azt, hogy minél több gyermeket neveljenek vallásosnak, ezt ugyanúgy ellenzem,mint a gyerekek vallásgyakorlásának tiltását.

2023. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Mért kellene tiltani a gyerekek vallásgyakorlássást, hittanórát, templomba járást stb? A gyermekvédelmi törvény nem tiltja meg, hogy homoszexuálisok legyenek a gyerekek meg azt se, hogy a szülő kivigye őket a pridera. A gyerekvédelmi törvény azt tiltja meg, hogy engedély nélkül ne taníthassanak LMTQ-t iskolában, ne sugározhassanak jelzés nélkül ilyen műsorokat és hogy szexuális bűncselekményt elkövetők ne dolgozhassanak gyerekekkel együtt. Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy mit ír pontosan a törvény de nem tiltja meg hogy homoszexuálisok legyenek a gyerekek, tehát a vallásgyakorlás betiltása nem egy jogos elvárás.
2023. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
49-es: azért van párhuzam. Szerintük ha 17 éves koromban megláttam volna egy homoszexualitást ábrázoló képet, egyből b*** lettem volna. Azt mondták, a homoszexuális propagandától akarják megvédeni a gyerekeket: vagyis attól, hogy "legyünk mi is b***k": na én még ilyet nem hallottam, vagyis én még nem hallottam homoszexuális propagandáról. A homoszexualitást nem is lehet népszerűsíteni: egy fiú undorodik egy másik fiúval való szexuális kapcsolattól, akkor nem lesz b***. Azt nevezik propagandának, hogy ne legyen hátrányuk. Ha 10-ből 1 b***, akkor az óvodában a mesében is lehet 10 meséből 1-ben a párja azonos nemű. Eddig ilyenek nem voltak a mesekönyvekben, hát írtak egy hiánypótlót: nyilván nem csak azt kell használni, hanem hiánypótlónak kell tekinteni. A probléma hogy szülői engedélyhez köti, és egy homokos gyerek szülője lehet szélsőséges homofób is. Nem a gyerek dönti el. Ennek mintájára írtam, hogy a vallásos propagandától kellene megvédeni, vagyis a hívőnek neveléstől. Ha találnak az utcán vagy inkubátorban egy gyereket, beadhatják egyházi fenntartású árvaházba, ahol hívőnek nevelik. Akiket hívőnek neveltek, többségük az is marad, míg akit nem, nem lesz a többségük hívő, felnőttként se. Egy ateista számára, hogy valakit keresztyénnek nevelnek, olyan, mint egy keresztyén számára, ha egy talált gyereket muzulmánnak nevelnek: keresztyéngyűlölőnek, esetleg fanatikusnak, mert mondjuk az Iszlám Állam az árvaház fenntartója.
2023. júl. 1. 20:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!