Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Istenkáromlás és...

Szerintetek Istenkáromlás és az ateizmus hirdetése tényleg akkora súlyos bűn amit halállal kell büntetni?


2023. aug. 30. 15:18
1 2 3 4 5 6
 21/52 kovacs magdolna2 ***** válasza:
0%
Q vallas.a nepbutitas.es.korlatozas resze
2023. aug. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

"Nem: az az ideál lenne, de olyan nem létezik a valóságban."


Dehogynem, csak akarni kéne.......



"Mit nem értesz? Mondjál egy olyan BTK passzust, amit szerinted meg kellene írni a hangyák ellen, akik túl sokat vagy durván szidnak téged.


Na, az isteneknek pont ennyi okuk van arra, hogy törvény védje őket."


Ja így már értem.


Blaszfémiát nem Isten védelmében kell korlátozni, hanem az adott vallást követő hívek érdekében és magát az istenkáromlást elkövető érdekében is.



"Ez egyrészt nagyon nagy butaság, mivel a vallás nem gyógyír."


Millió olyan történet létezik hogy drogosokat, alkoholistákat, sitteseket, vagy akár öngyilkosokat mentett meg a keresztény vallás és hozta rendbe az életüket.


"Másrészt akkor ezek szerint az ateizmus hirdetése is üdvös cselekedet.


Jól gondolom?"


Nem jól gondolod.



"Az "ateizmus hirdetésével" szemben miért is lépjen fel az állam? Milyen alapon? Mert nem hisznek abban amit te és ezt felvállalják?"


Ilyet én nem mondtam.



"Szerintem te sem vennéd jó néven, ha egy másik vallás intézményei mindenhol ott legyeskednének, a politikusok összekötnék a moralitást azzal a vallással, így indirekt módon titeket alsóbbrendűnek hívnának és rendszeresen uszítanának ellenetek."



A kereszténység egy kísérlet arra, hogy a világot megváltoztassa és fokozatosan jobb emberré tegyen mindenkit.


Milyen érzés lenne úgy elmenni munkába vagy a boltba vásárolni, hogy tudod mindenki szeret és senki nem fog bántani? Vagy milyen érzés lenne a gyermekeket úgy elengedni iskolába, hogy tudod semmi bajuk nem eshet mert mindenki szeret mindenkit. Nem lenne jobb egy ilyen világban élni?


Ezt a világot csak a kereszténységgel lehetne megvalósítani.

Ne csak a rosszat lásd a kereszténységben!



"Egy ilyen helyzetben szerintem te sem gondolnád azt, hogy ezt még meg kellene fűszerezmi azzal, hogy ha kiderül az hogy te egyszer mondtál valamit a másik vallás istenéről vagy terjesztetted a saját elképzelésedet akkor halállal vagy egyéb súlyos büntetéssel büntetnek."


Tiszteletben tartanám a másik nézeteit, hitét és akkor nem lenne semmi gond.

2023. aug. 31. 05:50
 23/52 A kérdező kommentje:

" Ateista vagyok, nekem hiszek egyik vallásban sem , akik még visszajottek a halalbol egyik sem számolt be semmilyen pokolrol istennel semm találkozott csak egy színes nekes vilaggal"



Akkor tessék figyelmesen végigolvasni:


[link]

2023. aug. 31. 05:52
 24/52 anonim ***** válasza:
71%
Ha a kereszténység egy jó dolog lenne, akkor nem akarná büntetni azt, aki nem keresztény.
2023. aug. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, sajnos a #22 írásod alapján nagyon súlyosan fanatikus vagy. Nem is akarom egyesével elemezgetni, egyszerűen borzasztó. Az isten mentsen meg mindenkit attól, hogy bármi is megvalósuljon abból, amit szeretnél. Kivéve persze a tökéletes világot, de az meg teljesen esélytelen.
2023. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
86%
Ezért sem kéne keverni a vallást és a politikát.
2023. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne ezt halállal büntetni de ahogyan vannak elvileg még ma is kannibál törzsek úgy vannak ilyen elmaradottak is.


Remélhetőleg minnél hamarabb ez is eltünik mint régen a boszorkány égetések.

2023. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

"Ha a kereszténység egy jó dolog lenne, akkor nem akarná büntetni azt, aki nem keresztény."



A keresztények nem akarják büntetni azt aki nem keresztény. Ez bullshit.


"Nem is akarom egyesével elemezgetni, egyszerűen borzasztó."


Mi ebben a borzasztó? Hogy a blaszfémia sérti a keresztények lelkivilágát?

Mást nem nagyon mondtam......


"Kivéve persze a tökéletes világot, de az meg teljesen esélytelen."


Tehát lényegében, akkor szerinted megsem kellene próbálnunk törekedni a tökéletes világ kialakítására?

De ha megsem próbáljuk, akkor sosem lesz jobb.....


Különben az ateisták mitől várják a megváltást? (megváltás alatt itt most a jobb világot értem)



"Remélhetőleg minnél hamarabb ez is eltünik mint régen a boszorkány égetések."


Azt ugye tudod, hogy a világ számos pontján még napjainkban is létezik a boszorkányüldözés?


Ilyen helyek:


-Kongo

-sierra leone

-Kenya

-Kameron

-Gambia

-India

-pápua új-guinea


Lehetne még sorolni.......


Ja, Szaúd-Arábiában a boszorkányság halállal büntetendő és tényleges törvénybe foglalt bűncselekmény.


(Ezt a boszorkányos részt csak egy kis érdekességként írtam le.)

2023. aug. 31. 19:02
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

"Azt ugye tudod, hogy a világ számos pontján még napjainkban is létezik a boszorkányüldözés?"


Nem tudtam. Érdekes és egyben borzasztó is, hogy még vannak ilyen rettentően elmaradott és sötét helyek (beleértve a kannibálokat, azokat ahol nincs vallás szabadság és halálbüntetéssel is erőltetik a vallásukat, ...)

2023. aug. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
25%

Hát, kérdező, úgy látom, hogy nem vagy rosszindulatú, csak hát a vallásod... nem tudom, hogy lehetne ráébreszteni téged, hogy mi a probléma a világképeddel.

Neked nem gyanús, hogy amit te csinálsz, meg a keresztények, az mind jó, amit meg más világképpel csinál valami, az mind rossz?

2023. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!