Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Istenkáromlás és...

Szerintetek Istenkáromlás és az ateizmus hirdetése tényleg akkora súlyos bűn amit halállal kell büntetni?


2023. aug. 30. 15:18
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
62%

Boszorkányüldözés melyik vallásból fakad?


És mi a 'boszorkány' szó definíciója ezekben az országokban?

2023. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

#31

Boszorkányüldözés elég sok vallásban jelen van, ez nem egy olyan fogalom, ami egyetlen vallásból fakadna. Már Hamurappi törvényei közt is találkozunk ennek büntetésével, talán ez a legelső írott forrás róla. Indiában csak a 2000-es években, tehát napjainkban közel 1000 esetet jelentettek, amikor boszorkányság vádjával öltek meg embereket, főleg nőket. Ott ugye buddhizmus és hinduizmus van.


Az iszlám országokban is hasonló a helyzet, egyes helyeken a hatóságok is fellépnek boszorkányság ellen.


Európában a boszorkányüldözés a protestantizmus terjedésével futott fel, Németalföldön a protestánsok nagyon sok nőt megégettek e miatt, de később Amerikában is hasonló volt a helyzet.

2023. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
62%

Értem én.


De melyek azok a jelek amiről fel lehet ismerni a boszorkányokat?

2023. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

"Hát, kérdező, úgy látom, hogy nem vagy rosszindulatú, csak hát a vallásod... nem tudom, hogy lehetne ráébreszteni téged, hogy mi a probléma a világképeddel."



Mondjuk úgy hogy elmondod mi a probléma vele. Nem tudom kikkel beszélgettél eddig a témában, de én nyitott vagyok a kritikára és ha nem tudok ellene jó érvet felhozni, akkor el is fogadom a kritika helyességét.



"Neked nem gyanús, hogy amit te csinálsz, meg a keresztények, az mind jó, amit meg más világképpel csinál valami, az mind rossz?"



De akkor ugyanez az összes világképre igaz lehet.

2023. szept. 1. 17:35
 35/52 anonim ***** válasza:
0%

#33

Nem tudom milyen jelekre gondolsz, te szerintem kevered a Harry Potterrel.

A kereszténységben általában olyan személyeket (nem csak nőket) vádoltak meg vele, akik valamilyen szinten sátánisták voltak, különböző főzeteket készítettek, pl magzatelhajtó italok.

2023. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
11%

Az #1-es megmondta a helyes választ.


Igen.

2023. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 36-os!

Kérlek magyarázd el, hogy te mit értesz istengyalázás és az ateizmus terjesztése alatt ,és miért gondolod, hogy ezt büntetni kellene és miért pont halállal.

2023. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
23%

#37


Mindenki tudja mi az istenkáromlás és az ateizmus (más vallás) terjesztése; az amit ti (a "lipsike" névből következtetvén) "szólásszabadságnak" neveztek.


Büntetni azért kell, mert az ember számára a teokrata monarchián kívül nincs más legitim államforma, az istenkáromlás és ateizmus (ami csupán egy másik vallás) terjesztése antiszociális és Isten-ellenes tevékenység.


Ez különösen igaz ebben a világban, ahol a judeo-liberalista világkáosz megszámlálhatatlan dollár milliárdokat költ az emberhez méltó ember végleges és totális elpusztítására a világból (pl. Közel-Kelet destabilizálása, stb.), és a gyökértelen, lecserélhető, "gazdasági egység" típusú ember megteremtésére.


Egy normális világban a teljes és végleges száműzetés is megfelelne a halál helyett, mivel ártatlan tudatlanokat senki sem öl szívesen, de mivel manapság a nyugat / judeo-liberalista világkáosz erősen érdeklődne az ilyen száműzöttek alkalmazhatóságát illetően, az Istent a földön jelképező állam számára biztonságosabb a halálbüntetés.


Aki istenkáromlást akar elkövetni és ateista, az minden további nélkül, mindig is elmehetett, elvándorolhatott máshová, hiszen nyilvánvalóan nem érdekli az, amiről egy ilyen állam / kultúra szól, és akkor könnyedén elkerülheti az ilyen büntetéseket.


Ha viszont mindennek tudatában követi el ezeket, akkor magán kívül nincs más, akit okolni tudna.

2023. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 38-as!

Amit írtál, az undorító, remélem meggondolom magad.

2023. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
88%
Megjegyezném hogy te meg mehetsz Latinamerikába.
2023. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!