Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik. Ki ért...

Isten nem létezik. Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 15:15
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/655 anonim ***** válasza:
73%

"Hiába írtad ezt ide reakcióként ahhoz, hogy az általad említett "más lehetőség" magyarázat jó érv legyen, cáfolnod kellene az általam linkelt videóban elhangzottakat. Már ha egyáltalán vetted a fáradságot, hogy megnézd.........."


Oké, miután levezetted a videó alapján, hogy az ősrobbanás csakis úgy jöhetet létre, hogy Isten létrehozta. Tudományosan alátámasztott érvelést kérnék.



"Ez egy végtelen regresszió amit csak egy a világunktól független okozóval lehet magyarázni, ez Isten."

Bizonyíték?

Bizonyítsad azt, hogy ezt csak egy istenséggel lehet feloldani.

Bizonyítsad azt, hogy ez az istenség pont Isten.



"Most komolyan, ezen mit nem értesz?"

A logikátlanságot.

Például a 4. pont. Az, hogy képes világot teremteni nem jelenti, hogy ez a hatalma ne lehetne korlátozva például a világ milyenségét tekintve, a teremtés utáni változtatasokat tekintve vagy egyéb módon. Tehát koránt sem biztos, hogy mindenható.



"Oké, akkor bizonyítsd, hogy az én gondolkodásom vágyvezérelt.


Aztán bizonyítsd, hogy a te gondolkodásod nem vágyvezérelt."


Fentebbi pontos rendszernél például egyből ráakarod erőszakolni az adott istenre, hogy mindenható is legyen mert ez így passzol Istenhez pedig semmi nem indokolja a mindenhatóság szükségeségét.

De korábban is próbálkoztál ilyen érvelésekkel ahol teszel egy kijelentést ami igaz Istenre de semmi alapja nincsen annak, hogy valóbban úgy lenne és semmi nem indokolja azt, hogy ne lehetne másként majd ezzel próbálod meg tévesen alátámasztani azt, hogy miért kéne léteznie Istennek.


Én azért nem vagyok vágy vezérelt mert egyáltalán nem zavarna az ha létezne Isten. Boldog lennék. De látszólag nem létezik az a jóságos Isten. Bár ha olyan mint amilyennek a Bibliában leírják akkor sok kérdés felmerülne.

2023. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/655 anonim ***** válasza:
35%
Mivel az emberi tudomány nem tudhatja, hogy a világmindenség működhet egy működtető intelligencia nélkül is, csodálkozom azon, hogy magukat intelligens embereknek gondoló személyek ilyesmit kijelentenek. Nem tudhatja, nincs honnan, érted? nem tudhatja! A véletlen sem biztos, hogy véletlen. Ezt nincs honnan tudni! Ezt csak az emberek úgy gondolják.
2023. szept. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/655 anonim ***** válasza:
20%
Ahogy utolsó ahogy utolsó 92-es mondja, azt hogy Isten nem létezik, vagy létezik ezt senki nem tudhatja, még Jézust se tudja senki, ahogy azt sem, hogy van-e élet, egy moderndebb élet a halál után, vagy totál nincs semmi.
2023. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/655 anonim ***** válasza:
77%

93


Ezért nevezik hitnek és nem tudásnak. Ha biztosan tudnád, hogy nincs Isten, akkor a 0% valószínűség miatt az istenhit eltűnne. A tudomány nem tud magyarázatot adni arra, hogy miért van valami a semmi helyett, a hit viszont megválaszolja ezt a kérdést.

Az emberiség mindig is kereste a természettudományos kérdésekre a válaszokat. Mindig az adott kor legnagyobb valószínűséggel helyes választ adó elméletét fogadták el (pl gravitációs elmélet).

Ha jobb elmélet készül, a régit le kell cserélni!

2023. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/655 anonim ***** válasza:
0%

Isten létezett, létezik és létezni is fog. Nem hiába mondja azt Mózesnek Ő a VAGYOK. Mindig volt, van és lesz is örökké. Nincsen eleje, sem vége, sem célja, sem okozata. Él-Ő tökéletesség, egészség a Menny örökkévaló jelenében. Azt mondja az Úr, hogy ő az egyedüli Isten, nincsen rajta kívül senki más. Természetesen valahol jogos, ha valaki él azzal az észrevétellel, miszerint a könyv lapjai sokat elbírnak, emberek szerkesztették egybe, és csak természetes, hogy saját háztájon belül csak jót is igazat szólnak az Istenről.


Az emberek zöme szkeptikus Istent illetően, és ebben óriási szerepe volt és van is a vallások egyre nagyobb térhódításának, meggyökerezésének. Isten nem vallás, soha nem is alapított egyet sem. Mivel annyi ma a különféle vallási irányzat, spirituális eszmerendszer, olyannyira dívik manapság az ezotéria és a new age mozgalmak ideológiája ihlette felekezet és gyülekezet, amely sokak számára ijesztő lehet és bizonytalanságot sugározhat. Hiszen szinte mindenki megtalálja a számára szimpatikust, amivel azonosulni képes, szabad is hinni, nem dívik már a sötét középkor keresztényüldözéssel teli rémuralma, vallási terrorja, és ha ennyi az Istenség és vallás, akkor vagy van Isten vagy léteznek Istenek, ha azokban valaki ne hisz, akkor inkább szimpatizál a természetfelettivel, a spirituálissal, a gnosztikussal, vagy abszolúte fantazmagória az egész, és inkább megmarad a realitás talaján, és válik sokszor nihilistává vagy ateistává. Amely ingerek áradnak sokszor számos vallási élettérből, azok bizony nem csoda, hogy sokakat elijesztenek és el is bizonytalanítanak Isten Él-Ő mivolta kapcsán. És akkor még nem is beszéltünk arról a számos istentelen ingerülettel, amely egy nap is éri szüntelen az embert; háborúk, gyilkosságok, gyermekbántalmazások, lelki abúzus, bűncselekmények, rablás, hazugság és még lehetne sorolni. A tudomány megléte és egyre erőteljesebben jelen lévő hatása az emberi élettérre még inkább a racionalitást erősíti az emberben. Gyermekkorban az iskolai intézményekben alig esik szó Istenről, a szülők sem hívők vagy vallásosak a legtöbb esetben, vagy megkövült a szívük, így ami sokszor tragédia történik, azt az emberek zöme igazságtalannak véli, és aki hitt korábban, az elveszíti hitét Istenben, aki tagadó volt, az pedig még inkább azzá válik, persze akadnak kivitelek is, akik a nehézség okán jutnak hitre, és kapnak bizonyságot Isten Igazságáról. Ez egy eléggé technokrata, tudomány-centrikus világ, amelyben az anyag van felemelve, nem pedig az anyagot meghaladó keresve és dicsőítve. Elszakadt a ma emberének zöme szinte már teljesen Istentől, mert az innovatív technikai vívmányok lenyűgözőek, a filmek elkápráztatnak, a játékvilág beszippant és még lehetne sorolni. A testi ingerek szinte minden mezsgyén ki vannak elégítve. Az ember Istene saját maga lett.


Van egy dolog, amit Isten megad mindenkinek, aki Benne gyermeki módon hisz. Valami olyan összetevő, ami egyértelmű az adott egyénnek. Olyan erejű, hogy utána nem lehet már kétsége Isten létezése felől. Ez pedig nem más, mint a személyes meggyőződés ereje! Ezért van az, hogy Krisztus nem maga köré gyűjtötte a tanítványait, hanem Istenhez vezette őket. Mert Isten mindenkinek ad bizonyságot maga felől, éspedig úgy, olyan formában, ahogyan arra az adott lélek a leginkább fogékony. Van, aki álmokat lát, van, aki jelenéseket, van, aki hallja a hangjukat, míg sokszor szólítanak meg érzések során is. Magam mindegyiket megéltem, és élem is a mai napig az Ő dicsőséges kegyelmükből, mert az érdem csakis az Övék mindörökké!


A hitnél egy dolog erőteljesebb: a személyes meggyőződés. A legtöbbeknek ezért nincsen erőteljes Istenhite, mivel nincsen intim köteléken alapuló megtapasztalása isten felől. Elmennek sokan a templomba, vallási tagokat hallgatnak és követnek, elmormolnak néhanapján egy-két unott és ismételt imát, párszor kimondják a Nevüket és ennyi. Nem törik meg a kenyeret, nem vágyják Istent és Krisztust lélekből és szívből, ezért erőtlenekké válnak, és végül hideggé lesznek vagy langyossá. Mindenki, aki Hozzájuk fordul, az fog bizonyságot kapni. És ha valaki valóban teljes lelkéből vágyik Rájuk az olyan erőteljes megélést kap, hogy onnantól a világba soha vissza nem tér végérvényesen. Egy dolgot elmondok és fogom is: az Igazság igaz, és ami a Bibliában írva van, az is! Rengeteg dolgot megéltem lélekből Isten kegyelméből Krisztuson keresztül, noha gyarló és szerencsétlen ember vagyok, aki sokszor az életre is méltatlan. De Isten Él-Ő, és Krisztus lelkével lehet Hozzá fordulni szüntelen! Nem szabad Tőle félni, a legszeretőbb mennyei Apuka, erről mindig bizonyságot fogok tenni. Nem bosszúálló Jehova meg ártó Isten, hanem féltőn szerető, nem személyválogató, bölcsen nevelő, igaz és egész. Szer-e(te)tő, a szerével minket tápláló. Nem az elmélet a lényeg, meg a rengeteg földi tudomány, intellektus meg tan. Ezek nála semmit sem érnek és el is múlnak. Ezeket szükséges félretenni, ha valaki Hozzá kiált. És aki Így tesz majd, annak válaszolni is fog és azt vezeti, óvja. Mindenki megbizonyosodhat róla erőszak nélkül, személyesen, nem mások által, mert az nem sokat ér. Amíg még valaki élhet, addig tart számára a kegyelem is. Értem szó szerint a mocsokba hajoltak le, bekötözték a sebeimet, ápoltak és új ruhát adtak. Szó szerint mondhatom, írhatom, hogy az életemet köszönhetem Nekik, így mindig dicsőíteni fogom az Élet Urát, és igyekszem világolni az embereknek azokról, amiket eddig már megkaptam az igaz kegyelemből, mert ez a minimum, amit cselekedhetek ekkora áldásért.


Isten Él-Ő, és ha ezt valaki megtapasztalja, akkor olyan szintű hályog esik majd le a szeméről, hogy azt el sem fogja hinni, hogy egészen addig mekkora hazugságban élte az életét. Mert csak utána kezdődik el az igaz élet, csak előtte szükséges meghalnia a testi vetületnek, hogy éljen a lélek. Kemény és botrányos szavak ezek. Évekkel ezelőtt magam is keményen tagadó voltam, káromoltam Őket, és soha nem hittem, hogy egyszer akár itt ezt ilyen formában fogom leírni, hogy nekem hitem lesz Bennük. De hála Istennek, hogy így lett, ahogyan most van!


Legyen meg mindenkinek a hite szerint! Isten és Krisztus Lelke vezessen mindenkit! Üdv.

2023. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/655 anonim ***** válasza:
23%

"de halál után a mennyországi emberek szellemének létezése valószínűbb."


Lassan már ez is kiesik a kosárból, aki sok emberrel kommunikál és sok mindenen elgondolkozik a saját fejében és sokszor bele is képzeli magát a halálba, hogy aki meghalt, az nem lát, nem hall, nem érez már fájdalmat, se semmit nem érez már az, aki meghalt, egyszerűen megszünik a létezése és sok emberrel kommunikál, akkor az megtudja, hogy az Isten nem létezik, csak kitalálták, Jézust keresztre feszítették és ő a mi bűneinket magára vállalva halt meg a kereszten, 2000 éves sztorik kitalációival elhitetni valamiket és széttömni az emberek fejét mindenféle elhitetett kitalált dolgokkal 2000 év alatt nem volt nehéz mind ezeket elhitetni és bebutitani ezekkel mindenféle kitalált dolgokkal az embereket ennyi évesztendők alatt nem volt nehéz és elintézni, hogy annyi év alatt beivódjon az életünkbe és hogy legyen az embereknek miben hinnijük.

De akkoriban volt idő kitalálni mindenféle természetfeletti dolgokat, hogy mikkel lehetne az emberiséget félelembe tartani menny és pokol, szellemek, angyalok, ördög, Isten 2000 év alatt nem volt nehéz mindezeket kitalálni és elhitetni az emberekkel, hogy félelembe tartsák az embereket ezekkel a kitalált dolgokkal, de a halálból miért nem jött vissza még senki? -Mert nincs élet a halál után, csak kitaláltak mindenféle dolgokat szellemeket, angyalokat, ördögöt, Istent, hogy félelembe tartsák az embereket.

2023. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/655 A kérdező kommentje:

A bibliát az emberek írták, saját kedvük és fantáziájuk szerint. Természetesen, bizonyos önző célok megvalósítása érdekében.

Baromság az egész!

2023. szept. 19. 20:42
 98/655 peti 56 ***** válasza:
14%
97/97 A kérdező kommentje: apszurd hálátlan élőlény vagy ezt irod " bizonyos önző célok megvalósítása érdekében." - a valási kiforgatások és magyarázatok -szerint - ezzel a felfogással még a szüleidet is letagadhatod :-)
2023. szept. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/655 peti 56 ***** válasza:
6%
82/98 anonim / 83/98 Darkmoon80 / "A mostani tudományos ismereteink alapján szükségtelen a teremtő isten létezése. Akkor miről beszélünk?" - Akkor ez nem tudomány hanem hülyeség . :-) - a logikus érvelés sem használ akkor miről beszélünk - a kindoló pont - bizonyízsd hogy egy alkotáshoz nem kell inteligencia - A tested bonyulult müködése tők véletlen műve - a tudomány nem ezt bizonyitja - gravitáció - tök véletlen műve ? - a tudomány nem ezt bizonyitja :-) - akkor milyen tudományos ismeretől van szó ?
2023. szept. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/655 anonim ***** válasza:
93%

ma 01:00 peti 56


"a kindoló pont - bizonyízsd hogy egy alkotáshoz nem kell inteligencia"

Én nem állítottam ilyet.

Azt állítottam, hogy a jelenlegi tudományos ismereteink alapján nem szükséges bármiféle istenség a világ kialakulásához. Ezt utána Darkmoon80 szépen is kifejtette.


De ha nem értesz egyet ezzel akkor bizonyítsad. Hozzál 1 tudományos cikket ami szerint egy intelligens isten létezése elengedhetetlen volt a világ kialakulásához. Jó kutatást.


"A tested bonyulult müködése tők véletlen műve - a tudomány nem ezt bizonyitja -"

Nem csak a véletlen műve. Nem a legtökéletesebb, de talán jobban eltudja magyarázni ez a videó mint ahogyan én tudnám itt írásba.

https://www.youtube.com/watch?v=06VZgWUmacA


"gravitáció - tök véletlen műve ? - a tudomány nem ezt bizonyitja :-) - akkor milyen tudományos ismeretől van szó ?"

Ez érdekes. Küld el azt a TUDOMÁNYOS cikket, tanulmányt, ... ami azt állítja, hogy a gravitáció valamilyen tervezett dolog.

Persze ha amit írtál nem csak egy hatalmas kamu volt.

2023. szept. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!