Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a hívők az egyház tanításai...

Ha a hívők az egyház tanításait követik, hogy lehet, hogy a 2000 év alatt egy hívő sem érte el, vagy közelítette meg a Krisztusi szintet?

Figyelt kérdés
2 milliárd hívő van jelenleg a világon, és egyről sem tudunk, aki elérte volna a Krisztusi szintet, és akár gyógyítana vagy hasonló más tevékenységgel segítené az embereket. Hol van a sok Krisztusi ember? Vagy nem az a cél, hogy azt a szintet elérjék?

2023. okt. 17. 05:37
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
24%
Vannak ilyenek, őket hívják szenteknek. A szentté avatáshoz ma is kritérium a szent közbenjárására történő csoda.
2023. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
Senki sem lehet olyan mint az Isten. De közel kerülhetünk hozzá!
2023. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
47%

A hívők nem az egyház tanításait követik hanem a Szent Szellem és Isten tanításait! A hívők és az egyház ugyanaz, a hívők összesége az egyház.

Egy keresztény feladata sohasem az hogy elérjen egy szintet a saját maga erejéből! Mindent a Szent Szellem csinál a hívőn keresztül és minden gyógyulás és csoda az Istent dicsőíti. Egy hívő a megtérés kezdetétől egy folyamaton megy keresztül , amit megszentelődésnek hívunk. Ez sem a hívő saját erejéből történik, mert nem ő kezd el szentté válni hanem a benne lévő Szent Szellem kezd egyre nagyobb teret venni az illetőben. A cél az hogy megjelenjen az illetőben a Krisztus vagyis annyira átadja az illető sajaát magát a Szent Szellemnek hogy már szinte nem is ő cselekszik majd hanem a benne lévő Szent Szellem. Ehhez az kell hogy valaki teljesen letegye az életét és onnantól nem magának fog élni hanem csakis Krisztusnak! Mindenki máshol tart a megszentelődés folyamatában , a letett életének mértékétől függően.

Csodák pedig most is történnek de nem az emberek csinálják hanem a Isten Szelleme csinálja rajtuk keresztül! Minden dicsőség az Istené és mindvégig egyedül Isten az aki Szent!

Itt van pl Chris pásztor, rajta keresztül Isten gyógyító kenete müködik!

De nagyon sok más gyógyító erővel felkent embere van Istennek

https://www.youtube.com/watch?v=GG1AZo2LjDQ

2023. okt. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
0%
Mert az ember gyarló, így bűnös, és Jézusnak még a nyomába sem érhet.
2023. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

A 15:40-es válaszolónak, aki belinkelte a gyógyító hölgyet, a neve Dr. Sandra Kennedy (van egy politikus is ezen a néven, nem keverendő). Nem szeretném befeketítetni a nevét, de ha jól kerestem, akkor a hölgynek közel 4 milliárd forintja van.

[link]


Persze attól lehet valóban gyógyító egy gazdag ember is, csak nem értem, mire fel a gazdagság? Nekem itt mindig kilóg a lóláb, de lehet előítéletes vagyok. Éljen jól egy család, legyen 100 milliója, de mikor ennyi vagyona van egy prédikátornak, az nekem gyanus...

De kérem kijavítani, ha tévedtem.


19:53 - az ember nem gyarló szerintem.

2023. okt. 17. 20:06
 16/50 anonim ***** válasza:
#15: Az egyházak szerint viszont igen.
2023. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

Nem tudom melyik egyház mondja, hogy az ember gyarló, mert nem az. A gyarló szó jelentése: "lelki, erkölcsi gyengeség, értékbeli fogyatkozás; vkinek, vminek gyarló, gyenge, esendő volta, természete; gyengeség, silányság. Emberi, lelki, szellemi gyarlóság"


Ezzel nem tudok egyet érteni. Az ember nagyszerű, csak vezetni kell.

2023. okt. 17. 20:16
 18/50 anonim ***** válasza:
0%

"Edgar Cayce ugyancsak gyógyításra kapott meghívást"

Csak démoni erővel létezik fizikai gyógyítás, aki ezt nem éri fel ésszel, nagy árat fog fizetni érte!


2Thess 2:9 Akinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival,

2Thess 2:10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, akik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre.

2Thess 2:11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak;

2Thess 2:12 Hogy kárhoztattassanak mindazok, akik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.

Máté 24:24 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.

Máté 7:22 Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

Máté 7:23 És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

2023. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
24%

Krisztusi szint?

Krisztusi szintet csak az isten érheti el, ahogy az Isteni szintet is csak Krisztus érheti el. A szent lélek érheti el a Krisztusi szintet.


Amit mi hívők tehetünk, az az, hogy:

Elcsodálkozunk ezen a Krisztusi szinten. Hirdetjük a létezését. Hiszünk benne és hit által tapasztalunk. Nem mindig kellemes a tapasztalás, de a végkifejlet az.

Erőt tudunk meríteni ebből. Lendületet tudunk venni ebből.


Ezt a szintet nem kell megközelítenie senkinek. Elérése pedig nem nagy feladat. meg is lehet érinteni és ettől gyógyúl meg az ember teste , lelke.

Van ez a mindent behálózó Isteni energia mező. Atya-Fiú-Szentlélek hármas fonata. Mindent átsző. Aki pedig tudja, hogy ez létezik, az azt is tudja, hogy saját testét és lelkét is ez alkotja. Az atomokat is ez alkotja. A fizikai erőket, bio-kémiai folyamatokat és az időt is átszövi. Aki pedig ezt érti, annak nincs többé lehetetlen. Olyan van, aki érti, de nem hiszi.

Aki pedig megérinti a gondolataival mindezt, már helyre is áll.


Ezerféle módon lehet ezt bemutatni. Csak mindenki más szavakból érti meg. Mert ezerfélék vagyunk mi emberek.

2023. okt. 19. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

"Ezt a szintet nem kell megközelítenie senkinek. Elérése pedig nem nagy feladat."

-- ez kicsit ellentmondásos nekem, ha nem nehéz elérni, akkor miért nem tesszük? Afrikában rengeteg az éhező, ha valaki eljut arra a szellemi szintre, hogy képes az anyagot lemásolni, több ezer embert megetetni, akkor jót tennénk, sosem lenne éhínség. Nem kellene vegyszerezni a terményeket, hisz a rossz termést félre teszem, a jót pedig lemásolom, és megosztom másokkal.

Ha elérhető ez a szint.

2023. okt. 19. 06:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!