Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateizmus soha nem fog...

Az ateizmus soha nem fog bocsit kérni a szörnyű károkért amiket okozott? Az okoskodást nem kérek.

Figyelt kérdés
[link]
ápr. 1. 21:01
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
bocsáss meg, könyörgöm!
ápr. 2. 11:35
 22/46 anonim ***** válasza:
0%

"Ez aztán a Jézusi hozzá állás."


Nekem egy hitetlen ne papoljon!

ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
84%

22

Tehát ha egy ateista mondja azt, hogy a hazugság a Biblia szerint bűn akkor szerinted a hazugság nem bűn?


Vagy ha egy ateista mondja, hogy a Bibliában szereplő Jézus leírása alapján hozzá nem méltó a viselkedésed akkor az nem számít? Az fontosabb, hogy miben hisz az aki felhívja a figyelmed mint az, hogy igaza vagy-e vagy az, hogy ha létezik akkor ezzel elszomorítod Jézust?


Nem probléma számodra, hogy az állítólagos keresztény hitedet jobban ismeri az aki nem is hisz benne?

ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Az ateisták szerint, a Biblia nem hiteles. Ha nem hiteles, akkor nem foglalkoznának vele, de úgy tűnik foglalkoznak vele :D

Nem érdekel a kör körös érvelés.

ápr. 2. 11:55
 25/46 anonim ***** válasza:
14%

#23


Adni egy ateista szavára pont annyit érne, mint délibábból vízet merni.

ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
69%

24

Nem számít az, hogy számomra hiteles-e vagy sem. Ismerem mert hívő voltam és a hívőknek hiteles. Tehát joggal várható el, hogy ne tegyenek olyat ami az általuk hitelesnek gondolt Biblia szerint, az általuk létezőnek gondolt Isten szerint bűn.


Persze kivéve ha nem szereti az adott hívő az istenét. Akkor már minden érthető.


25

Ez nem egy olyan dolog amiben az én szavamra kellene adnod. Ott van a Biblia. Olvasd el és rájössz, hogy igazat állítok. Én olvastam ezért is tudom.

ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
4%

"Én olvastam ezért is tudom."


Olvastad és mégis mindhiába.


Tudod sokan járnak egyetemre, akik kibuktak onnan. Ők is mondhatják, hogy de én jártam egyetemre és ott olvastam, ezt meg azt, csak az ugye annyit is ér.


Ahogyan te is hiába olvastad a bibliát, ha aztán nem vagy hívő, akkor az azt jelenti, hogy nem igazán értetted meg a lényegét, és megbuktál.

ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Mélységesen vallásos voltam, de 12 éves koromban ennek hirtelen vége szakadt. Azáltal, hogy sok közismert tudományos könyvet olvastam, hamarosan arra a meggyőződésre jutottam, hogy sok bibliai történet nem lehet igaz. Ez a felismerés tett gyanakvóvá minden hatalommal szemben, és ez a hozzáállás egész életemet végigkíséri.
ápr. 2. 12:42
 29/46 anonim ***** válasza:
86%

"Olvastad és mégis mindhiába."

Ha pont téged, egy hívőt egy ateista kell, hogy kisegítsen, mit is ír a Biblia, akkor sokkal inkább nálad érezni, hogy hiába olvastad és hiába vagy hívő...

Az egy dolog, hogy valaki elolvassa, és úgy dönt, ez nem neki való. Nem mindenki hiszékeny. De hogy valaki elolvassa, elhiszi, és azt vallja hogy igazak és követendők az abban leírtak, mégis kedve szerint fittyet hány rájuk, na az a súlyos baj!

ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Szerintem igaz, hogy volt Ádám és Éva 6000 éve!
ápr. 2. 12:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!