Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A különböző lexikonok, enciklo...

A különböző lexikonok, enciklopédiák, tankönyvek nem sértőek a vallásosak számára?

Figyelt kérdés
Minden vallásnak, szektának megvan a maga hite aminek a modernkori tudás szöges ellentéte. Egyházi iskolákban pl hogy tartják a biológia, fizika, földrajz és történelem órát? Ha megtartják rendesen akkor saját magát hazudtolja meg az iskola, ha viszont a szektás szöveg megy, érettségin hasal el a diák. Vagy úgy állnak hozzá hogy fikció amit tanítanak mint irodalom órán a novellák?

ápr. 28. 13:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem nézz utána picit a világvallásoknak, van benne reinkarnáció kasztrendszer szerint is, ami nem tudom hogy lehet megegyező a mennyel, Valhallával, egyébbel.
ápr. 28. 17:49
 42/76 anonim ***** válasza:

"Vagyis elismerted hogy nincs Isten"

Nem, nem írtam ilyesmit. Ronda érvelési hiba olyat állítani, amit nem is állítottam.


"Azon mondjuk jót nevettem hogy szerinted a vallás az nem szekta, mert hogy az egy társaság."

Magadon nevethetsz, mert te állítottad, hogy a vallás egy szekta, ami egy hibás állítás.


"Gondolj bele hogy a laposföldesek és gyíkemberesek 2000 éve világvallássá fejlödhettek volna"

Nem fejlődtek volna, mert a "laposföldes" a tudomány kérdéskörében dolgozik.


"ahogy a keresztényeket mai szemmel kinevetnék"

Csak te neveted ki őket.

ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Pár dologban tévedsz, aminek nem ártana utánanézned.

A vallás nem szekta. Nézz utána, hogy mik a különbségek.

Ezen kívül is tettél egy csomó olyan kijelentést, amit könnyű megtámadni, és ne haragudj - a vitapartnered legalább egy nagyságrenddel jobb nálad, és azonnal lecsap minden hibádra.

Az ilyen vitákban azt javasolom, hogy ne akarj minden apróságról beszélni, hanem csakis azokról, amiben teljesen, 100%-ig biztos vagy elméletben és gyakorlatban is.

Amúgy is a módszer itt az, hogy amire nem tud, arra egyszerűen nem válaszol, és ha sok, kisebb kérdést tettél fel, akkor csak ezekre fog reagálni, ebben viszont jobb nálad, így észre se veszed, hogy mire nem válaszolt, pedig pont az lenne a lényeg.

ápr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod hogy ha most közölné Kolompár Mária Mucsaröcsögei lakos hogy megjelent neki egy angyal amitől terhes lett és a megváltót hordja a szíve alatt, egyből térdre borulnál imádkozva hozzá? :D

Ugyanmár, ne legyél álszent, te is elküldenéd pszichiátriára.


A laposföldes példa amúgy arra vonatkozik hogy ugyanolyan hülyeség amit a tudomány mára ugyanúgy megcáfolt.


De jó, nem vitatkozok tovább.

Mindenki abban hisz amiben akar, az eredeti kérdés eleve nem erről szólt és nem is arra vagyok kiváncsi hogy ki miben hisz. Én szerintem Cthulhuban fogok hinni, ő sokkal menőbb mint Jahve vagy Allah!

ápr. 28. 18:00
 45/76 anonim ***** válasza:

"Szóval azt mondod hogy ha most közölné Kolompár Mária Mucsaröcsögei lakos hogy megjelent neki egy angyal amitől terhes lett"

Szalmabáb érvelési hiba.


"A laposföldes példa amúgy arra vonatkozik hogy ugyanolyan hülyeség amit a tudomány mára ugyanúgy megcáfolt."

A laposföldes témát a tudomány azért cáfolta meg, mert a laposföldes elmélet a természettudomány tárgykörében tett nem bizonyítható állításokat.

A vallás egy más terület.


"Mindenki abban hisz amiben akar, az eredeti kérdés eleve nem erről szólt és nem is arra vagyok kiváncsi hogy ki miben hisz"

Viszont folyamatosan argumentum ad hominem mocskolódásokkal szidod a hívőket. Innentől fogva ezen kijelentésed hitelét vesztette.

ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:

"a laposföldes elmélet a természettudomány tárgykörében tett nem bizonyítható állításokat.

A vallás egy más terület."

Pontosan miért is más?

Szinte minden tudományos témakörben tesz kijelentéseket, és ezek elég nagy része nem stimmel. Ami igen, abból is sok a véletlen.

És de igen: pl. a Biblia egy része tudományos mű akar lenni. Nem az egész, de elég nagy része igen. Ugyanez vonatkozik a Koránra és a Védákra is.

ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:

Jó, igazad van!

Észérvekkel, tudományos tényekkel nem lehet vitatkozni vallások ellen. Hiszen pont ez a vallás lényege, a tudomány mondhat akármit, te akkor is hinni fogsz benne mert valaki azt mondta pár ezer éve, valaki le is írta, szóval biztos úgy van.


Nekem sajnos nincs olyan erős hitem hogy elszakadjak mindennemű valóságtól és nem is vagyok valami jó szónok hogy érveljek a tudományos tények mellett (bár szerintem nem is kell, nálam jóval okosabb tudósok feladata)

Én ezzel lezártam a témát, Ámen, Kifflom, akármi!

ápr. 28. 18:12
 48/76 anonim ***** válasza:
48%

"És de igen: pl. a Biblia egy része tudományos mű akar lenni. Nem az egész, de elég nagy része igen. Ugyanez vonatkozik a Koránra és a Védákra is."

Nem, nem akar "az lenni".

Mint a Gyűrűk ura, vagy a Harry Potter sem az.

A könyvtárban nem a természettudományos művek között van egyik sem.

ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 A kérdező kommentje:
Hagyjátok már szegényt, látszik hogy még nem döntötte el hogy mit gondoljon, egyszer azt mondja hogy nem tudományos mű akar lenni, máskor meg tagadja hogy fikció az egész.
ápr. 28. 18:18
 50/76 anonim ***** válasza:

MA MÁR valóban nem, mert kiderült, hogy tarthatatlanok az állításai.

Ilyenkor a szerzők szándékát kell figyelembe venni, akik egyértelműen teljes körű segítségnek gondolták az EGÉSZ élethez - TEHÁT a tudományos részéhez IS!

Az más kérdés, hogy mára kiderült ennek a résznek a tarthatatlansága, és ezért vallás itt visszavonult, és más megoldásokat keresett.

Az egyik az, hogy ez nem is akart tudomány lenni (pedig dehogynem), a másik az, hogy allegória. Csakhogy eredetileg nem így gondolták, és ha mégis az lenne, ott kéne lenni a magyarázatnak is egy jó isten részéről, ennek pedig nyoma nincs.

Egy allegória CSAK akkor segíti az életed, ha EGYÉRTELMŰEN megfejthető.

A 6000 keresztény irányzat mutatja, mennyire egyértelmű a Biblia.

ápr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!