Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia eredeti forrása...

A Biblia eredeti forrása nélkül, hogy lehet rá építeni hitet?

Figyelt kérdés

Én muszlim vagyok, és a Koránra, mint isten utolsó kinyilatkoztatására, bátran építem hitem, mert annak eredete visszaellenőrizhető, egészen a forrásig. Mohammed próféta arabul beszélt, és ezért az Isten arabul szólt hozzá, és ő és a társai, ezt azonnal megjegyezték, majd lejegyezték. Ma nem találsz két különböző Koránt a világon.


Mint muszlim, természetesen hiszek a Bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, de tisztában vagyok vele, hogy az amit a kezünkbe tarthatunk ma, az már változtatott. Jézus arámi nyelven beszélt, ezért a tanításai is ezen a nyelven szóltak. Hol van a ez lejegyezve? Hol van ez a forrás? Megdöbbentőnek tartom, hogy a magyar emberek, olvassák a Bibliát magyarul, és nem is érdekli annak a fordításnak a hitelessége!


2010. dec. 29. 12:22
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/145 anonim ***** válasza:
Hamarosan jövök és részletesen kifejtem, de át kell gondolnom, mit mondhatok és mit nem. Próbálok tömör is lenni, mert regényre való mennyiség van, amivel indokolni tudom állításomat.
2011. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/145 anonim ***** válasza:

kérdező:´A komment megírásának időpontja: 2010-12-30 15:58

"Az Úr minden nap "megnyilvánul" nekünk, mint az egy igaz, és egyetlen, oszthatatlan, nem emberi tökéletes teremtő. "

- na, látod, ezzel mi is így vagyunk!!!!

akik érzik szívükben Istent ezt élik meg


"Én is a saját testem, és lelkemen tapasztalom a Korán Isteni szentségét. Ehhez jön még hozzá,(...)


- na ezzel is így van - minden világvallás képviselője, - csak az Evangéliumok ill. a saját szentiratainak szentségét.

"Biztos, (valóban, csakugyan) ezt mondta Isten?????"

- ugye tudod ezt az őskérdést ki tette fel az embernek?

- a kétkedés megteremtője,a hitetlenség, a bizalmatlanság, az Isten riválisától.

Biztos, hogy ezt mondta?

(MózesI/3/1)


És "ehhez jön még hozzá" az: hogy a hit cselekedetek által tevékeny. Ha a bencés szerzetesek gyönyörű énekét hallgatod- vagy ha énekelsz az Úrhoz imát - az jöhet hozzá....

*

Istem lélekben való születése, a szívben érezni Istent - ez lényegi és közös is a vallásokban.

*

Van egy zen tanítás: Ha rámutatok a Holdra, nézd ott! - az ujjam nem a Hold - és ha Te megpillantod a Holdat - tovább már nincs szükség, az ujjamra, mert az nem a Hold.

*

A szentiratok is ilyen rámutatások..

üdv.: A

2011. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/145 tntchaser válasza:

Hali!

Nem rágom át magam a vitán, így csupán az eredeti kérdéshez szólok. Leszögezem keresztény mivoltomat, de nem gondolom, hogy Isten elvárja hogy vakon higgyünk, ugyanis az igazság ki állja a komoly vizsgálódás és kutatás próbáját is. Tény, hogy eredeti forrás az Újszövetségről nem létezik mint ahogy a legtöbb ókori iratról sem (amiket hitelesnek fogadnak el fél tucat irattöredék után több száz éves" időkihagyásokkal"), de Kr.u II és III századi görög kéziratok száma 650 körül. A legkorábbi Kr u 100 ból származó Jn 18-ból 5 vers (egy papirusz cetli Egyiptomból)

Vannak unciális, azaz görög nagybetűs kéziratok, az ún. majuculus kódexek. Ezekből 306-ot ismerünk, melyek némelyike egészen a III. századra nyúlik vissza A minuculus (kisbetűs) kódexek száma 2856 és a lekcionáriusokból még 2403, így összesen 5664 sb görög nyelvű másolat létezik. Ezenfelül 8-10.000 a latin és további 8.000 az egyéb (etióp, ószláv,örmény) nyelvű másolat.

Az eredeti rekonstruálható, ha ezeket a másolatokat összehasonlítjuk. Ha valaki valamit elfordít véletlen vagy szánt szándékosan, a többi másolatból kiderül. Képtelen az a feltevés hogy valaki átírta volna, maximum ha az eredetit írta volna át, ugyanis a több tízezer másolat összhangban van egymással. Viszont ott meg időben Jézus tanítványai idejében járunk és aki látták, megtapasztalták, tudják mi az igaz. Vagy mindenki hazudik? Az nem éri meg a mártírhalált. Amennyit lehet tudni egy eredeti forrásról, az evangéliumok utalnak egy Q forrásra mely Jézusnak a szavait tartalmazza (nem tetteit). Illetve vannak független források melyek megerősítik az evangéliumban foglaltakat, így hitelességét pl Tacitus Kr u 115-ben római tűzvésszel kapcsolatban:

"Hogy tehát /Néró/ véget vessen a sok szóbeszédnek, a vádat áthárította,és a legkeresettebb büntetéssel sújtott le azokra, akiket a tömeg istentelen életük miatt gyűlölt és christianusoknak nevezett. Ennek a névnek szerzőjét, Christust Tiberius uralkodása alatt Poncius Pilátus kivégeztette. Ez a vészes babonaság, melyet sikerült egy pillanatra elfojtani, ismét kitört, és elözönlötte nem csak Júdeát, ennek a mételynek a fészkét, hanem még a Várost /ti. Rómát/ is... Ennek megfelelően mindenkit letartóztattak, akit bűnösnek találtak, majd - ezek információi alapján - hatalma sokaságot vádoltak meg, nem annyira amiatt, hogy felgyújtották a Várost, hanem úgy, mint az emberiség ellenségét."

Miként terjedhet el egy olyan "vallás" mely egy olyan ember imádatán alapul, aki a lehető legdicstelenebb halált halt. Számomra közvetve alátámasztja a feltámadást mert értelmet ad a tényeknek.

Ui: nem vagyok teológus, vagy történész, csak ami érdekel utánnajárok.

2012. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/145 Szmoni69 válasza:
Számomra attól hiteles, hogy több ezer év után is működik és személyesen megélem JÉZUS megváltását, vére által lehetek ma szabad. Tehát, ami ott le van írva, az ma is megállja a helyét.
2013. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/145 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Már a kérdésed is haram!
2014. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!