Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia eredeti forrása...

A Biblia eredeti forrása nélkül, hogy lehet rá építeni hitet?

Figyelt kérdés

Én muszlim vagyok, és a Koránra, mint isten utolsó kinyilatkoztatására, bátran építem hitem, mert annak eredete visszaellenőrizhető, egészen a forrásig. Mohammed próféta arabul beszélt, és ezért az Isten arabul szólt hozzá, és ő és a társai, ezt azonnal megjegyezték, majd lejegyezték. Ma nem találsz két különböző Koránt a világon.


Mint muszlim, természetesen hiszek a Bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, de tisztában vagyok vele, hogy az amit a kezünkbe tarthatunk ma, az már változtatott. Jézus arámi nyelven beszélt, ezért a tanításai is ezen a nyelven szóltak. Hol van a ez lejegyezve? Hol van ez a forrás? Megdöbbentőnek tartom, hogy a magyar emberek, olvassák a Bibliát magyarul, és nem is érdekli annak a fordításnak a hitelessége!


2010. dec. 29. 12:22
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/145 anonim ***** válasza:

Istennek szerintem nincs szüksége arra, hogy könyvek gyártson számunkra, hogy kommunikálni tudjon velünk. Ő eléri amit akar, anélkül is. Azért ennél hatalmasabb ő.

Ő teremtett mindent, sőt a testünket, lelkünket, a gondolatainkat is. Akkor hogyne tudna hatni, ha akarna.

Sátán a könyv nélkül is sikeresen hat ránk. Holott ő csak egy sátán.

Kétség kívül, egy rendkívül magas intelligenciával bíró lénytől származnak a könyvek.

Istennek nincs szüksége, hogy fenyegetéssel győzzön meg. Arra még a sátánnak sincs szüksége, ez valami emberi vonás.

2011. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/145 A kérdező kommentje:

"A te elméleted szerint ez nem bizonyosodik be, ergó nem teljesül be a feltétel, hogy elfogadd, Jézus isteni kinyilatkoztatásként mondta, amit mondott. Ebben az esetben te nem hiszed el, hogy Jézus Isten prófétája volt, tehát te nem lehetsz muszlim. Saját magad cáfolod meg. Ügyes."

:D


Az evangélium szerint Jézus Isten. Az Ószövetség, és a Korán szerint, az Isten nem lehet antropomorf!

Vagyis ez soha nem bizonyosodhat be, és pont ezért nem lehet erről találni eredeti forrásokat! Tehát nem prófétai mivolta a kérdés, hanem isteni mivolta! Van különbség...

2011. jan. 22. 15:39
 83/145 A kérdező kommentje:

"Miért, ha egyiptomi nyelven lenne a szöveg, azt hogyan hitelesíthetnéd? Ott ugyanúgy előfordulhat, hogy nem pont azt tartalmazza a szöveg, amit az illető mondott. Vagyis az egyiptomi szöveg semmivel nem volna hitelesebb a magyarnál. Folyton azzal jössz, hogy az eredeti nyelv hitelesebb, de sosem hoztál érvet arra, hogy ez miért is van így."


Olvass vissza! Már többször is leírtam. Ezt úgy hívják, hogy "láncolat tudomány"! Ez nincs a kereszténységben.


----


"A vizes példa politeizmus. Heléni, és hindu elemeket tartalmaz. Az Isten, egy és oszthatatlan. "


"A monoteizmus nem egy eszme, vagy dogma, aminek meg akarunk felelni."


Ez jó, hogy ezt kimondtad. Én is ezt mondom. Nektek nem számít, hogy politeista hitetek van. Tehát én ezt elfogadom, és tisztelem, csupán nem értek vele egyet.

2011. jan. 22. 15:44
 84/145 A kérdező kommentje:

13:04


Az előzőkben, nem érdekelt, hogy politeista nézeteket vallasz, most meg még is csak kimondod, hogy márpedig te nem vallasz politeista nézeteket.


Most akkor számít, vagy nem számít?

----

Ha nem fogadod el a definíciómat, és megalapításaimat, a szentháromsággal kapcsolatban, akkor véd meg ész érvekkel! Lehet erről értelmesen, és komolyan vitatkozni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. jan. 22. 15:49
 85/145 anonim ***** válasza:

"Az evangélium szerint Jézus Isten. Az Ószövetség, és a Korán szerint, az Isten nem lehet antropomorf!

Vagyis ez soha nem bizonyosodhat be, és pont ezért nem lehet erről találni eredeti forrásokat! Tehát nem prófétai mivolta a kérdés, hanem isteni mivolta! Van különbség..."


És ennek mi köze van ahhoz, amit írtam? :) Te megkérdőjelezed a Biblia hitelességét, amit Allah sugallt, miközben az iszlám egyik alapvető hittétele, hogy el kell fogadnod a tanításait, a Koránnal együtt. Meg tudod ezt cáfolni? Hogy jössz te ahhoz, hogy megkérdőjelezd Allah szavát? Nem félsz, hogy a pokol tüze fog nyaldosni, miután a fűbe harapsz? Nem muszlim gondolkodásra vall.

Nem te mondtad, hogy nem lehet válogatni a próféták között, hogy nem érted, miért nem fogadják el a keresztények Isten legfrissebb kinyilatkoztatását? Akkor ím egy keresztkérdés: te miért nem fogadod el Isten ősibb kinyilatkoztatásait? Válogatsz Allah szent szavai között? Egyszer hiteles a szava, máskor meg nem? Mellesleg, idézz a Bibliából egy számodra elfogadhatatlannak tartott részt, melyben Jézus kijelenti, hogy isteni személy. Jó keresgélést! Azért megsúgom neked, hogy ez a szegmense a keresztény hitnek már sokkal inkább az emberek belemagyarázása, ugyanis a Bibliában semmi olyan nem foglaltatik, hogy Jézus Isten fia lenne- ez pedig nem a könyv hibája. Csodálom is, hogy nem hoztad ezt fel érvként, ugyanis a muszlimok nagyon szeretik ezt hangoztatni.

Térjünk vissza a téma legelejére, arra, hogy minden muzulmánnak tisztelnie kell a Bibliát, Jézust és annak szent könyvét, az Evangéliumot. Ezt levésette Mohammed prófétátok, right? Mivel hiszed, hogy Isten sugallta Mohammednek a Koránt, így hinned kell, hogy ezt is Isten sugallta neki. Ha nem hiszed, hogy így volt, akkor pedig mi alapján szelektálsz, hogy mit hiszel el a próféta tanításaiból, s mit nem? Úúú, ez már nagyon paradox. Az egész hiszem, nem hiszem dolog... ez meg a másik. Ettől lesz az egész téma teljesen bizarr, hogy senki a világon nem tudja alátámasztani, hogy nem csak pár hóbortos ember szöszmötöléséről van szó- ameddig pedig nem lehet ezt alátámasztani, hogy beszélhetünk egyáltalán bármilyen hitelességről? Nehéz, nehéz.

Persze mindenkinek szuverén joga abban hinni, amiben akar, ha neki jól esik. Úgyhogy azt javaslom, hagyd szépen a keresztényeket hinni az ő könyvükben, ahogy ők is hagynak téged hinni a te könyvedben, a hittérítő mozgalomnak pedig külön meggondolandó lenne szegény ateistákat is nyugton hagyni a saját kis világukban. :)

2011. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/145 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ismét 11.05 vagyok. Akkor ha én azt mondom magyarul, hogy a kör négyszög alakú, az igaz, mert ez az anyanyelvem?


Ne érts félre, én nem azt állítom, hogy amit Mohamed mondott, az hazugság, de csak azért, mert arabul van, és Mohamed arab volt, még lehet hazugság. Értem én mit akarsz mondani a hitelességről, de körkörösen érvelsz és butaságot állítasz.


Ha én találkozom Jézussal, és ezt az élményt megírom magyarul, az magyarul is lehet igazság, nem?


Végezetül tisztázzuk: Jézus arámiul beszélt, a próféták héberül. Akkor amit Mohamed állított a Bibliáról arabul, az mind hiteltelen, ugye?

Tisztelettel

Freya

2011. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/145 A kérdező kommentje:

"És ennek mi köze van ahhoz, amit írtam?"

Semmi, mert amit én írtam a kérdéshez tartozik, amit meg te az nem.


"Te megkérdőjelezed a Biblia hitelességét, amit Allah sugallt, miközben az iszlám egyik alapvető hittétele, hogy el kell fogadnod a tanításait, a Koránnal együtt."

Én nem a Biblia hitelességét kérdőjelezem meg, hanem amit a kezedben tartasz, és azt hiszed róla, hogy az a Biblia!


"Ám jaj azoknak, akik saját kezükkel írják az írást, s aztán azt mondják: "Ez Allahtól származik", hogy elkótyavetyéljék azt potom áron. Jaj nekik azért, amit a kezük írt, és jaj nekik azért, amire szert tettek!"


"Akkor ím egy keresztkérdés: te miért nem fogadod el Isten ősibb kinyilatkoztatásait?"

El fogadom, de tudom, hogy már nincs meg az igazi! Vagyis amit a kezedben tartasz, az nem az igazi, hanem emberek által átírott, változat. Tehát nem válogatok, hanem elutasítom a hamisítványt.

Másrészt, mivel nincs meg az eredeti, ezért nincs is mire hagyatkozni.

Harmadrészt, Mohammed előtti próféták, csoportozok lettek küldve, míg Mohammed az egész emberiséghez. Tehát az Úr nem is várta el soha tőlem, hogy kövessem azt, akit nem nekem szánt.


"Én nem küldettem máshoz, csak Izráel házának elveszett juhaihoz."

És mivel ezt igazolja a Próféta, ezért ez a rész valószínűleg hiteles.

Ugyan akkor:

"Nem kültelek téged(Mohammed) másért, mint áldásnak a világnak!"

Negyedszer, mindig a kor prófétáját kell követni, és nem az elmúlt korokét.

Ötödször, van különbség elfogadni, és hinni, hogy valaki Isten prófétája, és a között, hogy követem.


"Válogatsz Allah szent szavai között?"

Tehát így kiderül, hogy én nem válogatok, mert nincs jogomban, míg te válogatsz, mert Mohammedet nem fogadod el.


"Csodálom is, hogy nem hoztad ezt fel érvként, ugyanis a muszlimok nagyon szeretik ezt hangoztatni."

Nem lényeg. Az a fontos, hogy az Isten egy, és oszthatatlan, és senki nem osztozik vele az Ő tulajdonságaiban. Gyermeke sem lehet, mert nem teremtmény, hanem Teremtő!!!!!!!


"Hitetlenek azok, akik azt mondják: "Allah: a Messiás, Mária fia." A Messiás maga azt mondta: "Izráel fiai! Szolgáljátok Allahot, az én Uramat és a ti Uratokat!" Aki Allah mellé más isteneket társít annak Allah megtiltotta a Paradicsomot. Annak a lakhelye a Pokol tüze lesz. A kegyetleneknek nincsenek segítőik!Hitetlenek azok, akik azt mondják: "Allah a három közül a harmadik." De nincs más isten, csak egyetlen isten! Ha nem hagyják abba azt, amit mondanak - bizony a hitetleneket közülük fájdalmas büntetés fogja sújtani!"


"Allah azt mondja(az Ítélet napján): "Jézus, Mária fia! Te mondtad-e az embereknek azt, hogy Vegyetek engem és anyámat Allahon kívül két istennek?" Jézus pedig azt mondta: "Magasztaltassál! Hogy jönnék én ahhoz, hogy olyasmit mondjak, amihez nincsen jogom. Ha én valóban ezt mondtam volna, akkor te tudnád azt. Te tudod azt, amit én elrejtek magamban, de én nem tudom, mit rejtesz el Te magadban. Bizony, Te vagy a rejtett dolgok tudója.Csak azt mondtam nékik, amit te parancsoltál nekem, hogy: 'Szolgáljátok Allahot, az én Uramat és a ti Uratokat!' És tanú voltam velük szemben, ameddig közöttük tartózkodtam. Miután pedig magadhoz szólítottál engem, te lettél az őrző fölöttük. Te vagy minden dolog tanúja.Ha megbünteted őket megteheted, hiszen a te szolgáid ők. Ha pedig megbocsátasz nékik megteheted, hiszen te vagy a Büszke és a Bölcs."


"Az egész hiszem, nem hiszem dolog... ez meg a másik. Ettől lesz az egész téma teljesen bizarr, hogy senki a világon nem tudja alátámasztani, hogy nem csak pár hóbortos ember szöszmötöléséről van szó- ameddig pedig nem lehet ezt alátámasztani, hogy beszélhetünk egyáltalán bármilyen hitelességről?"


Dehogy is! Azt alá lehet támasztani, hogy a Korán Mohammedtől van, és ezek után a hit kérdése, hogy hiszel e neki, vagy nem. De az evangéliumoknak nevezett írásról, még azt sem lehet bizonyítani, hogy Jézus mondta.


"Úgyhogy azt javaslom, hagyd szépen a keresztényeket hinni az ő könyvükben, ahogy ők is hagynak téged hinni a te könyvedben, a hittérítő mozgalomnak pedig külön meggondolandó lenne szegény ateistákat is nyugton hagyni a saját kis világukban."


Majd én eldöntöm, hogy mit csinálok, de köszönöm a tanácsot. Különben pedig hagyom őket, ugyan is senkit nem lehet megváltoztatni. Én csupán kérdezek, és értekezek. Ha ez nem tetszik, akkor nem kell velem foglalkozni!


UI: A jehovák azok akik zaklatják az embereket, és erőszakosan bemennek az otthonaikba, engedély nélkül!!!

2011. jan. 22. 17:55
 88/145 A kérdező kommentje:

"Ne érts félre, én nem azt állítom, hogy amit Mohamed mondott, az hazugság, de csak azért, mert arabul van, és Mohamed arab volt, még lehet hazugság."


Persze, hogy lehet.

Viszont az nem lehet, hogy nem Mohammed mondta!!!

Mert tudjuk bizonyítani, hogy Mohammed mondta, de azt nem lehet bizonytani, hogy azt amit a kezedbe tartasz azt Jézus mondta!!!

Érted már?

2011. jan. 22. 17:59
 89/145 anonim ***** válasza:

Elmesélek egy történetet, ha már Európában ilyen szépen terjed az iszlám, jó ha tudják, milyen következményekkel járhat.

"Audu billehi min elsétán arrazsim". Ez a varázsigém.

Volt három diáklány egy muszlim társadalomban. A tanáruk keresztény volt. Kellemes volt a stílusa, sok érdekességet is megtanított az osztálynak. A legnagyobb érdekesség, hogy megtanította őket gondolkozni is.

A három lány át akart térni a keresztény hitre és ezt jelentették is hivatalos helyen. Mi történt? Kimondták az ítéletet rájuk. Ezeket megszállotta a zsin, vagy dzsin (ez területtől függ, hogy hogy nevezik), a rossz szellemre értik. Az úgy kell kezelni, hogy addig verik az illetőt, amíg a szellem el nem hagyja a testét. Fél holtra verték a három lányt.

Ezt azoknak a feladata, akik sok évig tanulják a koránt és tudják értelmezni. Vagyis muszlim papok.

Mecsetbe jártam tanulni a koránt. Mit láttam?! Kicsi gyerekeket bottal vertek isten házában, korán szakértők! És azon csodálkoztak, hogy én miért csodálkozom és háborgok ez ellen.

Ami meglepett, hogy mindent mindennel ki lehet magyarázni.

Az iszlám vallás azért annyira tökéletes, mert a gondolkozástól von meg minket a sok félelem miatt és engedelmességre nevel.


Igen, tartsuk tiszteletben mások vallását. Ezt írja elő a korán is. És ne próbáljuk másokat a hitükben megingatni. Ez már nem írja elő a korán.

2011. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/145 A kérdező kommentje:

"Az iszlám vallás azért annyira tökéletes, mert a gondolkozástól von meg minket a sok félelem miatt és engedelmességre nevel."

Hát ahogy nézem, itt eddig pont azt várták el tőlem, hogy ne gondolkozzak, és csak úgy fogadjam el a szentháromságot, mert az egy "misztérium"! Úgy sem érthetem meg.


"Igen, tartsuk tiszteletben mások vallását. Ezt írja elő a korán is. És ne próbáljuk másokat a hitükben megingatni. Ez már nem írja elő a korán."


A Korán arra tanít, hogy tárd elő az igazságot, és majd mindenki dönt.


A kérdésre nem válaszoltál!

A többi meg demagóg!

2011. jan. 22. 18:12
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!