Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez az Egyistenhit (Monoteizmus...

Ez az Egyistenhit (Monoteizmus) definíciója?

Figyelt kérdés

Hit egyetlen isteni személyben, kizárólagosan Őt imádni, szolgálni, és hozzá imádkozni, azzal a hittel, és meggyőződéssel, hogy ez a személy, egyedülálló, és egyedi lényegében, tulajdonságaiban, és cselekedeteiben, azaz semmiben nem hasonlít a teremtményeire, és semmilyen átfedés nincs közöttük, és hogy ez a személy, sem lényegében, sem tulajdonságaiban, sem cselekedeteiben, fel nem osztható, sem elméletileg, sem átvitt értelemben, sem fizikálisan, azaz térben, és időben, és hinni, hogy ebből a személyből csak egy létezik.


Ha szerinted ez az egyistenhit definíciója, akkor a szentháromságot ellentétesnek látod ezzel szemben?

(Mert én igen)


Ha szerinted nem ez az Egyistenhit definíciója, akkor az ami fent olvasható, minek neveznéd?

"Abszolút-egyistenhit" pl?

És mit írnál az Egyistenhit definíciójának?

(Én ezt nevezem egyistenhitnek, mert így egy és oszthatatlan Istenről beszélünk, aki egyedül kiérdemli az imádatot. Mert ugye, ha osztható, akkor már nem egy, és ha hasonlatos a teremtményeire, tehát van átfedés bizonyos tulajdonságokban, akkor megint csak nem egy)


2011. jan. 1. 01:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/122 Srapnel ***** válasza:
Az igen! Mi a baj a személyemmel?
2011. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/122 Srapnel ***** válasza:

Meg hát ha a személyem miatt nem vagy hajlandó reagálni az általam mondottakra, akkor


1. tulajdonképp te személyeskedsz

2. továbbra sem érvelsz

3. nagy baj az, hogy az érveid súlya attól függ, hogy kinek mondod


Ez így még sehogy sem jó, azt szerintem te is látod...

2011. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!