Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sorrendben, melyek a legveszed...

Sorrendben, melyek a legveszedelmesebb, Magyarországon is működő szekták?

Figyelt kérdés

Az én toplistám:

1. Szcientológia

2. Hit Gyülekezete

3. Jehova Tanúi

4. Mormonok

5. Adventisták

6. Krisna tudat


kb ennyi


Megtennéd, hogy megindoklod a sorrendedet?(csak egy pár szóban)


2011. febr. 10. 11:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%

Na, a krisnások miért veszedelmesek? :) Amennyire tudom, az, hogy visszatérjen az ember a természethez, az nem annyira veszedelmes :)


Az adventistákat nem ismerem, a Mormonokról meg szintén nem tudom, hogy veszedelmesek lennének... Vagy nagyon jelen lennének Magyarországon (persze ez nem jelenti azt, hogy nincs igazad :) )


A többiben egyetértek. Agymosó, kizsákmányoló szekták.

2011. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
73%

Kihagytál a pár igazán veszedelmeset. Pl. a Dunaföldváriakat. Ők először Dunaföldváron bukkantak fel, azóta több helyen vannak az országban és azt mondják magukról, hogy nincs nevük csak keresztények mint a Bibliában. Nagyon durva társaság, a tagok együtt laknak, mindenkinek szakítani kell a családjával, ha dolgozol minden megy a közösbe, nem hagynak aludni rendesen mert örökké megy a Bibliatanulmány stb... Tipikus agymosás. Hívják még őket Holics szektának is az alapító után.

Elég gáz még a család szekta. Ez valami amerikai (mint a legtöbb ilyen) és a tagok úgy próbálnak másokat beszervezni, hogy szexuális viszonyt kezdeményeznek.

Azután ott van a fényevő csapat, az amelyikből az egyik lelkes tag sikeresen kinyírta a gyerekét.

Ezek csak azok amikről kis hazánkban hallottam. Amerikában sokkal több és durvább is van ha utánaolvasol.

Amit írtál abból pl. a Hit Gyülit nem tartom veszedelmesnek, onnan könnyen el lehet jönni, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy otthagytad őket, ez saját tapasztalat.

Az Adventisták se tudom mit keresnek a listán, a hitelveikkel ugyan nem értek egyet, de miért veszedelmesek?

2011. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
36%

Hát nem azért mondom,de szcientológiával mélységesen egyetértek,viszont utánanéztem, Jehova Tanúi bejegyzett egyház.Nem hiszem,hogy az állam elismerte volna őket,ha veszélyes szekta lennének.Na mind1.

A többiről nem tudok semmit,mormonokat szoktam még látni elvétve,de nem tűnnek veszélyesnek.:D

2011. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Kiváncsivá tettél. Én adventista vagyok, de nem érzem veszélyesnek sem magam, sem a közösségem.


Megindokolnád?


Üdv. Péter

2011. febr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
33%
Az a legveszedelmesebb,ahol 99% igazukvan,de 1% nem.és az pontosan az üdvösségedel kapcsolatos!!!!!!!!!!!!
2011. febr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
67%

Sir Butcher, biztosan láttál már mormonokat, csak nem volt rájuk írva. Az volt rájuk írva kis fémtáblán az ingzsebük fölött (mindig öltönyben-nyakkendőben flangálnak), hogy Utolsó Napok Szentjei Jézus Krisztus Egyháza.

Náluk is van masszív pénzaközösbe, meg kötelező nekik térítőutakra menni (ezért kötnek ki nálunk is). Viszont az is igaz, hogy nem sok magyart ismerek, aki hozzájuk tartozna.

2011. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%

1. Szcientológia (egyébként szerintem az nem is vallás)

2. Hit Gyülekezete (bár korántsem annyira, mint a szcientológia)

A többi általad felsoroltak szerintem annyira nem veszélyesek. A krisna pedig főleg nem!

Amúgy igazából minden vallás annyira veszélyes, amilyen mértékben te azt komolyan veszed (ez alatt persze a túlbuzgóságot értem)

Ja és nem akartam senkit sem megbántani!

Béke!

2011. febr. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
46%

1. Jehova Tanúi

2. Szcientológia

3. Krisna tudat

4. Ahová a kérdező tartozik- ez nem szerepel sajnos a lehetőségek között, pedig kiírhatná a kérdező

2011. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
65%

A szcientológia első helyével teljes mrtékben egyetértek, ez szerintem nem is lehet kétséges.


Hitgyülisek és jehovások egyserűen hülyék. Nem tudom, mennyire lenne veszélyes hozájuk csatlakozni, bár igaz, hogy agymosásban jeleskednek (bár közel sem annyira, mint a szcientológia).


Mormonok sem komplettek, egyszer voltam valamiért a dunaújvárosi központjukban (nem vallási okokból), és ott figyelmeztettek többen is, hogy eszembe se jusson csatlakozni hozzájuk, mert nem engednek kilépni.


Őszinte leszek, adventistákról nem tudok semmit.


Krisnásokkal szemben elfogult vagyok, úgyhogy talán őket nem tenném a listára. De ha mélyebben belegondolok, akkor a gyerekeiknek nem lehet olyan jó. Prabhupada szerint aki egy nap 6 óránál többet tölt alvással, az lusta, ezért a krisnások minden reggel kb. négykor kelnek, és egészen fél kilencig vannak istentisztelő szertartások. Még nem kérdeztem rá, de könnyen lehetséges, hogy ezeken a gyerekek is részt vesznek. Ha nekik sem engedik a több alvást, akkor veszélyesek. Azonkívül szinte az egész napi programjuk be van osztva, úgyhogy nincs annyi szabadságuk, mint a kinti gyerekeknek. Ahogy én tapasztaltam, minden krisnás érzelmileg sivár életet él. A házastársakban nincs szenvedély, a gyerekek fantáziátlanok (meséket és kultúrát is többnyire csak a Mahábharátából hallanak, ami egy idő után azért unalmas és egysíkú). Persze azzal egyet lehet érteni, hogy ne nézzen tévét a gyerek, mert ártalmas, de azért gondoljunk bele, hogy mennyi információtól esik így el. Még ha nem is mindig tesz jót neki, amit ott lát, hasznos lehet. Nemrég olvastam egy "interjút" egy tízéves krisnás lánykával, akit egy világi iskolába kellett beíratni. Az derült ki belőle, hogy durván el van maradva a szocializációban.


Még mielőtt elfelejtem leírni, a leírtak többsége csak a krisnások SZERZETESEIRE vonatkozik, tehát otthon azt csinálsz, amit akarsz. De akik mondjuk Somogyvámoson élnek, azok keményen megvonnak maguktól sokmindent. A felnőttekért nem lenne kár, ők ezt élvezik, jót is tesznek a környezettudatosságukkal meg minden. De így nem szabadna gyereket nevelni. Lehet, hogy mégis ráteszem őket a listára... pedig nagyon bírom őket.

2011. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%
a listáddal kb.egyetértek.igazából mindegyiknél az agymosástól kell óvakodni.az első három különösen ravasz és nyomulós fajta,a legnagyobb agymosó szekták közé tartoznak.mindháromhoz volt már szerencsém,próbáltak megtéríteni,a Szcientológusok meg nem kevés pénzzel akartak lehúzni,de szerencsére nem sikerült nekik.mormonokat nem ismerem igazán.adventistákat ismerek egy volt melóhelyről,beszélgettem már velük,az irritáló kötelező bigott idióták megvoltak ott is,akik próbáltak térítgetni(bocsánat,hogy így fejezem ki magam,de erre nincs más kifejezés)de a legtöbbje valóban békés,és szeretetre törekvő volt amennyire tudott,és ezt értékeltem,mert nem volt könnyű nekik,mert néhányan csesztették őket,csak azért mert vallásosak.az okostojás bigottakat,és térítőket viszont nem sajnáltam,mert saját maguknak keresték a bajt.az egy más dolog,hogy sok dologban nem értettem egyet velük,és a vezetőjükről,akit szintén ismertem,megvolt a véleményem(nem volt éppen egy becsületes ember...)dehát ezzel már számoljon el ő maga,meg aki nem jár utána alaposan,hogy kit követ,annak is váljon egészségére.Krisnások párszor már megállítottak,de rajtuk semmi erőszakosságot nem éreztem,volt,hogy adtam is nekik egy kis pénzt.de persze nem állnék be krisnásnak sem.
2011. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!