Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sorrendben, melyek a legveszed...

Sorrendben, melyek a legveszedelmesebb, Magyarországon is működő szekták?

Figyelt kérdés

Az én toplistám:

1. Szcientológia

2. Hit Gyülekezete

3. Jehova Tanúi

4. Mormonok

5. Adventisták

6. Krisna tudat


kb ennyi


Megtennéd, hogy megindoklod a sorrendedet?(csak egy pár szóban)


2011. febr. 10. 11:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen mindegy ,hogy melyik,valláshoz tartozol,mivel ISTEN csak kétféle embert lát: elveszettet vagy megváltottat .Mivel Jézus Krisztus a megváltó,hozzá kacsold az életed,és ne a halott vallásokkal foglalkozz.
2011. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó:

"Mivel Jézus Krisztus a megváltó,hozzá kacsold az életed,és ne a halott vallásokkal foglalkozz."

Felsorolnád melyek a halott vallások?

Köszi.

2011. febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
51%

Jézus mondta: Én vagyok az út, az igazság és az élet!

Ha Jézus az élet,akkor minden vallás halott ahol nem Jézus az ÚR.Jézus nem vallás alapító,az más dolog,hogy vissza élnek a nevével ,és vallásos köntösbe bújtatják .

2011. febr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó: ne haragudj, meg kell fordítanom a kérést: sorold fel a nem halott vallásokat, ha tudod konkrétan, nem általános szöveggel. Köszi.
2011. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
12%

A Bibliában csak egy igaz vallásról olvasunk ,ez a zsidó vallás ,amit úgy hívnak hogy Judaizmus .

Ezt Isten adta a zsidó népnek.A célja az volt vele,hogy ráébressze az embereket,hogy vallásos cselekedetek által nem lehet közeledni hozzá.Senki sem tudta betartani az Istentisztelet követelményeit.Ez a tízparancsolat,és a törvények!!!Ezért van az ,hogy Isten nem a vallásos cselekedeteinket nézi,hanem hogy milyen hittel viszonyulunk az Ő szavához,kijelentéseihez,Jézus Krisztushoz.

Na így már jobban érted??

2011. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
57%
A krisnásokkal kapcsolatban azt szeretném hozzátenni, hogy szerintem nem csak gyereküknek lehet rossz lenni, hanem más családtagjuknak is. Tudok egy srácot, akinek a korábban félistenként bálványozott bátyja beállt közéjük - és a srácnak azóta nincs bátyja. Nem csak azért, mert effektíve nincs otthon. Tényleg megtagadják a családjukat, explicit módon.
2011. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
53%

KEDVES KÉRDEZŐ!

TE MELYIK FELEKEZETHEZ TARTOZOL?MILYEN VALLÁSÚ VAGY?

2011. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
30%

Tessék, ezen a honlapon sorolják fel a szekták:

* [link]

* [link]

2011. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
19%

"Na így már jobban érted??"

Nem.


Ezek szerint te csak a Bibliát olvasod, ami csak az egyik szent könyv a sok vallás közül. Próbáld olvasni a többi vallás szent könyveit is. Mindegyik azt mondja, hogy az ő Istene az egyedüli igaz Isten.


Arról nem is beszélve, hogy a zsidók rettenetesen utálták Jézust, mert "kivetkőzött" közülük és követőivel alapított egy új hitet, vallást.


Ráadásul kétezer évig Istenjézushoz mindig vallásos cselekedetekkel közeledtek. Akkor a leírásod szerint ez csak maszlag volt és most is az?


Mostanában I+J semmiféle kijelentéseket nem tesz, még csak szava sincs, akkor milyen legyen a hitem, amivel közeledhetnék hozzájuk?

2011. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
69%

55%-os, te ritka egy arrogáns ember vagy. Mégis hogy képzeled, hogy leszektázod a kérdezőt, és ilyen tahó hangnemben kérdezősködsz a vallása felől? A téma egyáltalán nem tartozik a kérdéshez.Te gondolom rajta vagy a listán, és azért böki a csőrödet...


Egyébként felesleges veled vitázni, ha csak az egyik szempontot veszed figyelembe. Ahogy már előttem is leírták, nemcsak a Biblia istene mondja magáról, hogy ő az egyedüli isten. Szinte az összes vallás tagadja a másik istenének a létezését, szóval ez nem valami jó érv.

2011. febr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!