Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van itt olyan Jehova tanúja,...

Van itt olyan Jehova tanúja, aki olvasta Szalay Andrástól a Jehova és a szervezet című könyvét? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%

Nem szívesen válaszolok ilyen kérdésekre, mert utána mindig 1000 nagyon hosszú emailt kapok, nagyon hosszú, bemásolt szövegekkel, amiben alig van személyes megjegyzés. Bízom benne, hogy most nem történik ez meg.

Olvastam a könyvet, elég régen. Az első reakcióm az volt, hogy vajon ki írta. Elkezdtem keresni a szerzőt, majd elkezdett érdekelni a leírtak valódi ötletgazdája. Ennek köszönhetően nagyon sok érdekes információ és könyv került a kezembe.

Maga a könyv anyaga nagyon szimpatikus. Eleinte volt bennem egy ellenkezés, de elkezdtem ellenőrizni. Nem akartam elhinni, hogy nincs benne semmilyen becsapás, de amihez hozzá tudtam férni, az igazolta a könyvet. Sőt, a könyv még nagyon finomkodó volt, sokszor csak a felszín legfelső rétegét hántotta le. Gondolom a szerzője kíméletes akart lenni, meg szerintem csak egy határon belül akart mozogni (például a saját vallását soha nem leplezi le, pedig lehetne).

Ha a magyar nyelvű valláskritikai irodalom kategóriáján belül nézem, akkor szerintem a második legjobb könyv. Ha ezt a kategóriát 2 részre bontom (külső kritikus és belső kritikus), akkor a külső kritika kategória elsője. A belső kritika első helyezettje és a magyar valláskritika elsője nálam a "Pogányok ideje" c. könyv - szintén Jehova Tanúival foglalkozik. Ez csak az én rangsorom, elfogadom, ha valaki másként gondolja.

2011. jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál! Te JT vagy? Illetve van valami közöd hozzájuk?

Többiek? Olvasta még valaki? Elvileg Jehova Tanúinak íródott.

2011. jún. 19. 22:14
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Jehova Tanúja vagyok, a szüleim is. Tizenévesen keresztelkedtem.
2011. jún. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én nem vagyok JT, de had kérdezzem meg, miről szól ez a könyv? Érdekelne engem. Ez a JT vallásszervezetet kritizálja, vagy mi a témája?
2011. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves 23:58-as.

Ha még mindig tanú vagy, mi az, ami ott tartott a szervezetnél, főleg, hogy tudtál is azonosulni a könyvben leírtakkal?


Itt egy link a könyvről. Én nagyon érdekesnek tartom, de még nem olvastam el teljesen, elég vaskos könyv.


[link]

2011. jún. 20. 21:30
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Azt tudom mondani, hogy kívülálló nem tud teljesen elfogulatlanul sőt ember nem tud elfogulatlanul beszélni, mert mindenkinek van egy kis húzása valamelyik oldal felé, aki benne van az meg másoknak tűnne elfogultnak. Szerintem z ilyen könyvek csak az ateisták örömforrása lehet, mindenki maga tapasztalja majd meg a dolgokat.
2011. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Utolsónak: ezen nem fog örömködni egy ateista. Nem olyan, amiben egy ateista bármilyen módon is fogást tud találni. A könyv ugyanis nagyon egyszerűen átveszi Jehova Tanúi felekezetének egyes tanításait és Jehova Tanúi saját kiadványainak idézeteit illeszti oda. Nagyon jól össze van szedve. Az ateista-hívő diskurzusban egyik oldalon sem használható fel, mert ilyenre nem alkalmas.
2011. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező! Hogyan juthatok hozzá én is ehez a könyvhöz?


Azért érdekelne mert én a JT-val tanulmányoztam a Bibliát egy évig, és észrevettem egy-két olyan dolgot náluk ami nagyon illik a szektákhoz, ezért mondtam nekik hogy már nem szeretnék velük Bibliáttanulnányozni. Így már vagy fél éve nem voltam a gyülekezetükben.

2011. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, írtam egy emailt :)
2011. jún. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves rockerboy800,

Amit belinkeltem, ott meg tudod rendelni interneten.

Úgy emlékszem én a Sütő utcai könyvesboltban vásároltam Budapesten, de már régebben, nem tudom, hogy van-e még nekik.


Kedves Utolsó,

nem kaptam meg a leveled. Elküldöd megint?

2011. jún. 22. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!