Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták lehet kezdeni :D egy...

Ateisták lehet kezdeni :D egy hívő keresztény mért nincs igazam?

Figyelt kérdés
látod a gondolataidat? nem akkor az sincsen? Láttad a történelmet? nem akkor az sincsen? láttad a holdra szállást ott voltál? nem akkor az sincsen? Láttad a hitet melyet az emberek táplálnak? igen akkor azt nem kell tönkretenni mert abban amiben a világ 90% hisz nem kell szétszedni mert akár budhista keresztény muzulmán természeti vallás neki az kell neki, olyan mint nektek az a hit hogy nincs semmi "isteni" az ateista is hisz valamiben abban hogy nincs szóval ő is hívő
2012. febr. 16. 20:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/120 anonim ***** válasza:
91%

Mielőtt válaszolnék a kérdésedre:

Az Ateizmus nem maga a hit tagadása, hanem isten elutasítása, ennél persze bonyolultabb. Pl én ateista vagyok, de hiszem hogy sikerül valamit véghez vinni, a hit nem hiába fejlődött ki az emberekben, segít véghez vinni dolgokat. De ennek ellenére elutasítom istent, és a többi vallásos maszlagot.

"Az ateizmus az istenben vagy más természetfeletti lényekben való hit hiánya."

Maga a hit nélkülözhetetlen.

Na és akkor válaszolok:

Már az ókori görögök is rájöttek, hogy nincs isten (persze nem mind mondta ezt), mivel minden egyes kultúrában más és más istenben hittek, más szabályok szerint, de mindegyik kultúra kimondta, hogy az az igaz hit, az ő istenük teremtette a Földet, sőt mindent.

Nem láttam a történelmet, van, amit elhiszek abból, amit leírtak, a nagy része mese, mivel a történelmet a győztesek írják.

Nem láttam a Holdra szállást, nem is voltam ott, ennek semmi köze, tény hogy sikerült, de ha nem is sikerült sem változtat semmin.

Nos az a baj a vallással, hogy terjeszkedik. Nincs olyan, hogy csoportokra kiterjedt vallás megmaradjon önmagának, híveket fog szerezni egy idő után. Pl a muzulmán vallás kimondja, hogy bármely eszközzel meg kell téríteni az embereket arra a vallásra. És náluk a szent háború a Dzsihád. Persze szerintük nem az, de az a tény, hogy a Dzsihád az szent háború. Az ő vallásuk továbbá kimondja, hogyha megölsz hitetleneket, akkor ilyen-olyan jó lesz neked. Ja, hogy kell nekik a muzulmán vallás? Erről kérdezd már meg az elnyomott nők millióit! Akiket megkínoznak, megvernek, megköveznek, stb. Biztos nekik is nagyon kell. Számomra a muzulmán vallás a legkevésbé szimpatikus.

Itt van a kereszténység is, amivel ugyanaz a baj, mint az összes többi vallással, azt hiszi, hogy ő az egyetlen igaz vallás és megpróbál terjeszkedni. Persze ebben is vannak normális "tagok" (hívők) és most nem is lehet elképzelni, hogy a magyar keresztények felkelnének, hogy megöljenek embereket, csupán mert más vallásúak, mint ők. (megjegyezném, hogy nem is kell hogy más vallású legyen, ugyanis azért is ölték egymást a keresztények, mert más ágazatát támogatták a vallásuknak). Továbbá ott van a pénz lehúzása, az állami támogatás, ami nem kéne, hogy járjon nekik. Mert, apám anyám ateista, dolgoznak, de hiába azok, az állam az ő pénzükből is ad az egyházaknak, legyen az bármilyen. Ez a baj a vallással, átver és még le is húz pénzzel csúnyán.

Ráadásul ha csak nem élsz ultra-ortodox módot, akkor te is pokolra jutsz.

Arról nem beszélve, hogy a vallások mennyire fogják vissza a tudományt (na jó, inkább fogták).

Most ennyit volt kedvem írni :)

2012. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/120 A kérdező kommentje:
matematikusok bizonyították be hogy van valami ami "földöntúli" ami végett itt vagyunk nem a tömegvonzás persze az is van de azt mi hozta létre vagy ki ?
2012. febr. 16. 22:17
 13/120 anonim ***** válasza:
88%

Lehet létezik intelligens de személyiségét az ember találta ki. Az,hogy itt vagyunk az nem bizonyíték hanem csak feltételezés, nincs semmi jele annak,hogy a teremtőt érdekeli e a világunk. ha 14:50-kor találsz egy 100-ast a földön megköszönöd istennek lehet a világ másik felén meg épp megöltek valakit. Ezek szerint isten válogatja kit véd meg és kit nem? Akkor miért nevezzük szeretet teljesnek? Persze lehet a szabad akarat fogni de gyenge kifogás. Ha a gyereked/barátod azt mondja: Megyek leszúrom egy késsel a szomszédot majd megrontom a holttestét. Te rábólintasz: "Menjél csak szabad akaratod van" vagy megpróbálnád más belátásra győzni?


Szép és jó dolog,hogy hiszel de úgyse fogsz senkit meggyőzni igazadról mint ahogy mi se tudunk a sajátunkról így a kérdés csak provokáció jellegű amire azt tudom mondani keress más hobbit.

2012. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/120 anonim ***** válasza:
90%
Noé hova tette a velociraptorokat? Mit adott enni a ragadozóknak? Az élelmet maguk után vontatták? Az édesvízi növények és állatok hogy hogy nem haltak ki a sós özönvízben? Vagy ha édes víz volt az özönvizetek akkor a sós vízi lények hogy hogy megmaradtak? Ja Isten parancsára felébredtek értem. Már csak azt nem értem minek volt szükség a bárkára és a hónapokig tartó özönvízre ha Isten mindenható és özönvíz nélkül is megtudna oldani bármit 1 szempillantás alatt. Nem értem miért nem lehet logikusan gondolkodni.
2012. febr. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/120 hollófernyiges ***** válasza:
66%
Rendben kérdező, meggyőztél, Isten létezik, ennyi ember nem tévedhet. Na de melyik? A keresztény amelyik úgy egy hogy három, a muzulmán amelyik a férfiaknak a mennyországban szüzeket ad (bár hogy kik ezek a szüzek valójában az elég rejtély. emberi lelkek? angyalok?) a nőknek semmit, a hindu amelyik reinkarnál minket míg a többi nem vagy a kínai amelyik szinte csak egy hivatalnok és akár a császár is leválthatja? Mindegyikben sokan hisznek, honnan tudjam, melyik az igazi?
2012. febr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/120 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!

Én hívő vagyok, de bocsánat, amikor a kérdést kiírtad,gondolhattál volna arra, hogy nagyon sok támadás fog érni ezzel kapcsolatban, ne csodálkozz!

Örülj neki, hogy hiszel Istenben, és Te így boldog vagy!

Nekik sem fog megváltozni a véleményük, és Neked sem, hála Istennek :)

Aki tudja, mit köszönhet Neki, minden egyes nap, csak az tudja értékelni! (Mint Te)


További szép életet:)

2012. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/120 anonim ***** válasza:
100%

(Tagolni sem ártana a mondanivalódat, kedves Kérdező! :D Kétszer kellett nekifutnom, h megértsem, mi a fenét is akarsz a végén. Tiszteld már meg a kedves ateistákat is azzal a kevéske idővel, aminek a segítségével értelmes mondatokat írsz, nem csak egymás után hányt szavakat. :) A kérdőmondat már megy, azt láttam, de a többi nem igazán sikerült... mondjuk a címbeli kérdés is kifejezetten érdekes...)


És még mennyi mindent nem látunk! De nem ez a fontos, hanem a tapasztalat. Én nem tapasztaltam meg, h a te általad említett isten létezne. Mi okom lenne hinni benne? Ha te megtapasztaltad, akkor van rá okod, h higgy benne. De mindemelett a tapasztalat is lehet téves. Akár a tiéd, akár az enyém. Hány hívő tartja ezt szem előtt? :) Én nem akartam soha senkire ráerőltetni azt, h szerintem semmilyen isten nem létezik. Viszont már sok keresztény próbálta rám erőltetni azt, h higgyek az ő istenükben. Na, akkor hol a hiba? :D

2012. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/120 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Sajnos az ateisták többsége a hozzád hasonló hívekkel azonosít minden keresztényt, ezért bélyegeznek elvakultnak és korlátoltnak minket.


A te életed az Istenbe vetett hittel teljes, az ateistáké anélkül, mindketten korlátoltnak látjátok a másik gondolkodását, és közös nevező egyszerűen nem létezik. Ez nem olyan, mint egy egyenlet, hogy ez a megoldás, így van és kész, és senki másnak nincs igaza. Amíg egyik oldal sem tud megcáfolhatatlan bizonyítékot felmutatni, addig el kell fogadnunk, hogy ahányan vagyunk, annyiféleképpen gondolkodunk, és ettől senki nem jobb, vagy rosszabb ember.


Addig pedig marad a hit maga, és az állandó vita mindkét oldal csőlátással megáldott tagjai között.

2012. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/120 A kérdező kommentje:
Messze nem erőltettem rá én nem azt mondtam hogy istenben keresd a boldogságot én azt mondtam hogy ha már 10000 éve hiszünk nem kell lerombolni pár év alatt hiszen gondolj bele mi lenne. Ha kiderülne hogy "Nincs semmi természetfeletti" ( ez nem fog kiderülni mert van) szét esne a világ.
2012. febr. 17. 13:38
 20/120 anonim ***** válasza:
100%

Természetfeletti ide vagy oda, a világ így is szét van esve. És ez nem a hiten, vagy bizonyos vallások létén vagy nem létén múlt és múlik.


A hit pedig nem az a típusú dolog, amit csak úgy le lehetne rombolni. Pont azért hit. A hitét végső soron mindenki önmaga választja, önmaga hagyja el. Persze, lehet befolyásolni az embereket, de kérdés, h van-e értelme... és milyen eredménnyel jár.


A ráerőltetés meg megint az az eset, amit minden hívő tagad, de mégis sokan megteszik. Lehet, h te épp nem, de ismerek nem kevés embert, aki viszont igen.

2012. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!