Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a hihetőbb: "Jézus szeret...

Brain Storming kérdése:

Mi a hihetőbb: "Jézus szeret téged", vagy "Anyu szeret téged"?

Figyelt kérdés
2007. aug. 6. 12:13
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Szerintem az "anyu szeret téged"!
2007. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy közel-keleti közmondás talán feloldja a dolgot:


"Isten nem lehet ott mindenütt, ezért teremtette az édesanyákat."


üdv.: hegedor

2007. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az "Anyu" kézzel fogható "dolog", nagyobb biztonságérzetet nyújt a gyerekeknek, tehát ez a kisgyermekkorban hatékonyabb lehet. Ha a család vallásos is, később kerüljenek elő a hittel kapcsolatos fogalmak, és akkor már könnyebb is megértenie egy "elvontabb", ismeretlen személyt is.
2007. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Mi a hihetőbb, hogy anyu szeret téged, vagy hogy apu szeret téged? (ideális esetben persze). Az a szerencse, hogy a kettő nem zárja ki egymást.
2007. okt. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
ez nagyon relatív. Attól függ, kihez állsz közelebb.
2007. nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen mindkettő hihető és mindkettő természetes!
2007. dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
megcáfolom előttem szólót: Isten ott van mindenütt! Anyu szeretete egy fokon,de feltételhez kötött (hogyha keresztre feszítenéd, lehet nem túl sok jót mondana rád) de Jézus, mikor keresztre feszítették azért mert szeret téged, még akkor is azt mondta, hogy "Uram, bocsáss meg nekik" Jézus szeretete örök!
2008. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Az, amiben jobban hiszel. Engem anyu is, apu is, a vőlegényem is szeret, de nem úgy, ahogy Jézus szeret.
2008. febr. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
93%
Az, hogy anyu szeret téged szerintem hihetőbb, mert könnyű belátni, hogy Jézus nem is ismerhetett téged mert amikor ő élt te még nem éltél. Ha nem ismert, akkor hogyan is szerethetne. Anyu viszont ismer és optimális esetben szeret és ragaszkodik hozzád.
2008. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán ez is szempont lehet: Anyu úgy szeret, hogy közvetlenül láhatod...
2008. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!