Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a hihetőbb: "Jézus szeret...

Brain Storming kérdése:

Mi a hihetőbb: "Jézus szeret téged", vagy "Anyu szeret téged"?

Figyelt kérdés
2007. aug. 6. 12:13
1 2
 11/20 Ofília válasza:
76%
Azt gondolom már eleve rossz a helyzeted,ha a HIHETŐBB szót használod...
2008. nov. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Senki sem tud ugy szeretni mint Jezus.
2008. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Jézus hogy szeret?Inkább anyu arra,jobban számíthatsz.
2009. máj. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2009. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ki miben hisz... Aki vallásos, az úgy gondolja, hogy Jézus szeretete felülmúlhatatlan és feltétlen, isteni szeretet. Anyu szerethet bármennyire, az csak emberi szeretet lehet, nem vetekedhet az isteni szeretettel, plusz nem lehet teljesen feltétlen, mert történhetnek dolgok, ami után nem fog ugyanúgy szeretni.


Aki nem hisz benne, az nyilván nem érzi semmi jelentőségét, hogy Jézus szeret, így anyu szeret. Pont. De nem értem mért kéne ezeket a mondatokat bárkinek is mondani? Vígasztalásnak? Mert arra szerintem nem jó.

2009. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%
Még jó, hogy anyám szeret jobban, mint egy faszi, aki már 2000 éve meghalt...
2009. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
Az én esetemben "Jézus szeret téged!" :P
2009. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetemben egyik sem. Én szeretem magam. Ez az alapja mindennek, ha ez nincs meg, nincs belős egyensúly.
2009. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
50%
MINDENKI HIGYEN ISTENBEN!MÉG NEM KÉSÖ! MINDEN NAP IMÁDKOZZ ISTENHEZ MONDEL EL NEKI AMI NYOMJA A SZIVEDET! ÉS ISTEN TÉGED MEGHALLGAT!:). ÉS SEGIT!. MERT AKI ISTENBEN HISZ "EL NEM VESSZ". A BARÁTAID AKIK EDDIG ESETLEG, NEM IGAZÁN HITTEK ISTENBEN..DE MOND EL NEKIK HOGY VAN,ÉS ÖRÖKÉ ITT LESSZ VELÜNK ÉS VIGYÁZZ MINDEN EMBERE!. ÉN NAGYON,REMÉLEM HOGY MINDEN EMBER A VILÁGON "MEGTÉR" ÉS ISTNEHEZ FORDUL MERT ISTEN NÉLKÜL NEM LEHET ÉLNI!. KÖSZÖNÖM HOGY EL OLVASTAD ÉS MINDEN EMBER A VILÁGON, ÉLJEN SZERETETTBEN,MEGÉRTÉSBEN,HITBEN, MINDEN JÓT KIVÁNOK!. KÖSZÖNÖM.
2010. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Ha igazán fel tudnád fogni szeretettel és megbocsátással más emberek gondolodását, az sem lenne rossz.

Ahhoz, hogy higgy, történnie kell valaminek. Vagy annak, hogy így nevelkedtél, és számodra ez a természetes, hogy Isten létezik, vagy valamikor az életed során találkoztál Istennel, és így megtértél hozzá. Te tudod, úgy látod, hogy Isten ott van mindenben és minenkiben.

De más ezt nem így látja. És úgy, ahogy te mondod nekik, hogy higgyenek, úgy ők sem képesek hinni. Ha neked azt mondanák, hogy mától fogva ne higgy, vagy higgy valami másban, akkor azt tennéd? Nem. Hiába mondanák neked, hogy ez jó, vagy ez az igaz, vagy így lesz teljes az életed. Nem hinnéd, ugye? Értem a szándékod, csak rossz az út, amin próbálod. Senki nem fog ezeknek a szavaknak a hatására megtérni. Istent nem így kell "megmutatni", majd ő megmutatja magát, akinek kell.

2010. febr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!