Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok miért szeretik,...

A katolikusok miért szeretik, ha valaki szenved, ha valaki kínozza magát?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 16:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom. Szerintem te tévedésben élsz.

Nem csak a katolikusok között vannak ilyen emberek. Nagyon sok olyan ember van, aki képmutató, de szenvedést és kínt okoz a másiknak. Ehhez még csak katolikusnak sem kell lenni.

Sőt, általában akiket ez felháborít (a kín kívánás), általában azok a másik csoportnak szintén szenvedést és kínt kívánnnak.

Általában az egó az oka ennek.


Ha arrra gondolsz, hogy miért hisznek a pokolban?

Arra csak azt tudom válaszolni, hogy én nem hiszek benne, de ha létezik az igazság, akkor a pokol is.

2012. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Itt valami félreértés van. Még nem láttam olyan katolikus embert a környezetemben, akinek a saját vagy a másik szenvedése örömöt okozott volna.
2012. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Röviden? Nem szeretik.
2012. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Arra gondolsz, hogy a középkorban ostorozták magukat?
2012. okt. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

többször tapasztaltam, hogy a szenvedést erényként állítják be, valamint olyat, hogy ha valaki szenved akkor az másnak jó. Öncélú mártíromkodást dícsérik, gondolok többek közt szent Margitra is.

De akár a kereszthalál is ilyen, mert a Jézus szenvedéséről is azt állítják, hogy értünk tette. Az, hogy az embereket az váltotta meg, hogy megkínoztak, és megöltek egy ártatlant, Jézust.


de szerintem a gyilkosságtól nem lesznek jobbak az emberek (szerintük isten mégis megjutalmazta a gyilkosságot, hisz megváltást adott érte) , sem attól, ha magukat marcangolják, vagy kínozzák, stb...


érdekelne, hogy a katolikusok a szenvedést miért tartják erénynek, úgy beállítva, mintha az a másiknak jó lenne.

2012. okt. 29. 17:29
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
A listához hozzá kell írni kalkuttai teréz anyát is, aki (természetesen mások) szenvedését nagy ajándéknak tartotta.
2012. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
16%

"5Az, hogy az embereket az váltotta meg, hogy megkínoztak, és megöltek egy ártatlant, Jézust. "

kérdező, az egészet nem érted, és brutálisan félreérted.

A világot az váltotta meg, hogy Isten kinyilatkoztatta önmagát: A Logosz emberré lett.

Isten emberré lett. Akit azok, akik ezt nem-, és félreértették: halálra kínoztak.

2012. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Azt is gyakran hallom, hogy azért szenvednek, hogy isten előtt jónak mutatkozzanak.

de az istennek csak akkor jó, ha valaki szenved, ha szadista, egyébként nem.


Ha fiát megöleti , amire gyakran úgy utalnak, hogy Jézus maga az isten, akkor mazochista is.


Fura nekem ez az egész szado-mazo kultúra. Érdekelne az oka.

2012. okt. 29. 17:44
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

kérdező! a te fejedben van ez a szado-mazo kulturálatlanság - és magadat pontozd le, ha már nem tudod felfogni a válaszokat idióta-provokatív kérdésedre

na pá.

2012. okt. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, légyszíves ne személyeskedj.


Azért kérdezem, mert nem értem az okát. Lehet más oka van, mint a szado-mazo, de én róluk tudom, hogy szeretik mások, vagy maguk szenvedését, és mivel a katolikusok szemében is erény a szenvedést, amiatt gondolom, hogy ilyen szado-mazo lehet az oka.


Ha van rá más oka, akkor szívesen meghallgatom, persze mások, vagy az én személyem sértegetése nélkül.

2012. okt. 29. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!