Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon létezik lélek?

Openyoureye kérdése:

Vajon létezik lélek?

Figyelt kérdés

- Sokszor botlottam vitáim során abba az ateisták részéről, hogy a lélek azért nem létezik, mert nincs olyan, hogy anyagtalan. Megpróbálták a témát nevetségessé tenni azzal, hogy kijelentették, hogy ha van lélek annak kölcsönhatásba kell lépnie a testtel és ha ez valóban így van, akkor ez a folyamat vizsgálható kellene, hogy legyen, de eddig semmi erre utaló jelet nem találtak. Pont az imént gondolkodtam el arról, hogy ugyan ez a szkeptikusság nem jellemzi a nézeteiket mikor sötét anyagról, vagy sötét energiáról beszélünk. Elfogadják, hogy jelenleg még nem tudjuk a mai műszereinkkel vizsgálni és kész. Tehát ismét kettős mércét

alkalmaznak a hitetlenkedők, mert amíg a "tudomány" jelenti ki, hogy van olyan valami aminek létezésére csak következtethetünk, nem vizsgálhatjuk, addig az rendben van, de mihelyst lélekről kezdünk beszélni, azonnal képtelenségnek titulálják a felvetést. Hát nem furcsa?

Szerintem elvárható, hogy mindent ugyan azzal a hozzáállással vizsgáljunk még akkor is, ha szerintünk nem "logikus". Úgy látszik sokan elfelejtik mit is jelent a "tudományos megfigyelés" kifejezés és megpróbálják úgy használni, hogy az az önön saját elképzeléseiket igazolja. Véleményem szerint aki elfogadja a sötét energia és anyag létezését, az nem utasíthatja el ugyan ezen okokból a lélek létezésének lehetőségét sem.



2014. aug. 9. 07:55
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
Én szuszról hallottam: kiszorította belőle a szuszt.
2014. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 Szebeni Patrik válasza:
Hogy létezik lélek azt mindenkinek magának kell eldöntenie. Mivel mondtat hogy nem megfogható anyagról van szó ezt soha nem lehet majd megérteni. Az ösök sem jutottak ezzel semmire, mi sem fogunk. Ez mindössze isteni eredetü dolog beszélhetnénk ösrobbanásról is mikor a semmiböl lett hirtelen gigantikus mennyiségü anyag. Lehet hogy a világunk kettös. Van a fogható, erzekelhetö, es van a foghatatlan. Megint isteni eredetröl kell beszélni. Úgy látszik neki nem kellenek tárgyak, máskulomben nem lenne isten es lelek. A "semmi" örök a dolgokkal teli elet nem. Gondoljunk csak bele, mindaz amit az eletben csinalsz alkotsz, az bizony elmulik, azert van legalabbis leteznie kell léleknek, mely mindent orokke tesz. Ezt tudom mondani, de szerintem egy pap jobban es nyugtatóbban el tudja magyarazni hisz neki ez az eletcelja. Hujeseg belegondolni hogy mi van a halal utan. Elöttünk mar meghaltak hat elég sokan, majd egyszr mi is. Jobb lesz ha ezt a kérdést nem beszéljük túl ;)
2014. aug. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 Pendulum92 ***** válasza:
Hogy ilyen megközelítésben beszéljünk a lélekről, pontosan definiálni kellene. Ti hogyan határozzátok meg?
2014. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
Szuszogónak. Mint írtam föntebb, én szusznak ismerem. Ha valakiből ezt kiszorítják, nem szuszog többet. Egy csúnya betegség is kiszoríthatja a szuszt.
2014. aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 Szebeni Patrik válasza:
Szerintem végtelen definíciójú. Próbáld meg elkezdeni, de fejezd is be :-D
2014. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:

A lélek definíciói:


"Vallásos és spirituális értelemben a halhatatlan részt, az örök elpusztíthatatlan eszenciáját jelenti az embernek, mely több hit szerint lélekvándorlás folytán több élőhöz is kapcsolódhat egymás után. A szellem a lélek és az élő test kapcsolatát valósítja meg."


"A lélek az élő emberi test anyagi megnyilvánulásainak az ember által önkényesen elkülönített, nehezen behatárolható halmaza, olyan működések összessége, melyet közvetlenül az aggyal, a gondolkodással hozunk kapcsolatba."

2014. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

"Hogy ilyen megközelítésben beszéljünk a lélekről, pontosan definiálni kellene. Ti hogyan határozzátok meg?"


- :) Érdekes felvetés. Tehát te még sosem hallottál lélekről? A kérdésed nyilvánvalóan arra irányul, hogy fogást találj a kérdésen. Te pontosan hogyan definiálnád a szeretetet? Biztos vagyonk benne, hogy bármit is írsz, bele tudok majd kötni, ha én nem is, más igen. Szóval szerintem hagyjuk ezt a pontosan belőtt definíciót. Ez ugyan az, mint az Istenre kivetített kérdés. Mi az isten definíciója és tádáá, máris elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől.


De feltehettem volna azt a kérdést is neked, hogy amint meghatározod a pontos definícióját a sötét anyagnak illetve energiának, akkor én is veszem a fáradtságot, hogy definíciót találjak a lélek meghatározására.


Igazából a kérdés a kettős mércére akart rámutatni, nem pedig arról vitázni létezik e lélek vagy sem. Az első kérdés költői, úgymond felvezető cím a kérdés megfogalmazásához.

2014. aug. 9. 09:46
 8/50 anonim ***** válasza:

Tisztázni kellene a félreértéseket is:

-A kérdező által felmutatható bizonyítékra lennék kíváncsi, amiből következtetni tudunk a lélek létezésének szükségességére, tehát miért kell feltételezni, hogy van?

Ezt a tudomány megteszi a gravitációs számításokkal (aki nem tudja: a galaxisban található anyag nem képes akkora gravitációt létrehozni, amely képes lenne összetartani az összes anyagot, tehát valaminek még lennie kell, hogy összetartsa).

-a szusz a levegő, lélegzet.

-az Ősrobbanás elmélet nem mondja ki, hogy a semmiből lett minden, csupán azt, hogy egy összesűrűsödött anyagpontból (szingularitás) tágult ki az univerzumunk.


Részemről nem látom értelmét a lélek létezésének bevezetésére, ugyanis a test jól mozog magától is, nem kell léleknek mozgatnia.

Valamint érdekes, hogy ha az agy megsérül, akkor a lélek is. Ugyanis agysérüléseknél a betegek elvesztik valamilyen funkcióikat, hallásukat, érzelmi, gondolkodási és döntési képességeket, és még sorolhatnám. Tehát olyan, hogy lélek, nem létezik.

2014. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a materialista gondolkodás csak az anyagtól független lélek létezését tagadja, az-az a lélek sem éli túl a test pusztulását. Egyébként szerintem igazad van , legalább annyira nehéz az antianyag létezését elfogadni mint a lélek öröklétűségét. Számomra mindkét dolog felfoghatatlan, a semmiből lett világ és a teremtett is.
2014. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:

Kérdező :


Az ebédet mára és holnapra te készíted, vagy van házicseléded, aki elkészíti?

2014. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!