Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a pápa bejelentené, hogy...

Ha a pápa bejelentené, hogy minden hazugság és kitaláció volt az egész egyház, a katolikus vallás és a biblia, kitörne a háború?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 18:59
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
37%

Az én hitem eddig is személyes megtapasztalásokon állt, és kizárólag a Bibliára alapozok, tőlem mondhat a pápa amit csak akar.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
29%

szerintem annyira kevés hívő van már a világon (akiknek tényleg jelent valamit a vallás), hogy az égvilágon semmi de semmi.

De nem is hiszem hogy ne tudná bárki is hogy a biblia egy mai szóval mondva plagizált tákolmány, amit aztán az egyház vezetők forgattak kényük kedvük szerint, (ld apokrif iratok). Nem is beszélve arról, hányféle fordítása létezik.

És hát erre épülő szervezetek mint vallás, egyház sem lehet egyéb.

2010. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
9%

Juj.... Nem ÉDES, hanem ÉRDES!


Péter elnézést a félregépelésért!


Üdv: Téosz

2010. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
Nem törne ki. De leváltanák a pápát, zavarodott elmeállapotára utalva.
2010. febr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:
Rendben van, de a pápa nem egyedül dönt, ha valamit ki akar jelenteni. Ő csak 1 szimbólum, csak azt csinálja amit mondanak neki a tanácsosok. -)
2010. febr. 22. 10:18
 36/59 anonim ***** válasza:
21%

Én azt nem értem, hogy az emberek miért vannak még mindig annyira odáig a "keresztyén" anyaszentegyházért, annak ellenére, hogy köztudomású, hogy mennyi pap pedofil vagy éppen homoszexuális, holott a Bibliában Isten világosan kinyilvánítja, hogy ez bűn! Azokról a sztorikról már ne is beszéljünk, hogy mennyi papnak van balkézről gyereke a harangozó feleségétől vagy alármelyik nőcitől aki bejáratos a paplakba segítőként.

Nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy a templomba járó, önmagát mélyen vallásosnak tartó ember közül vajon hányan olvasták el lelkiismeretesen a Bibliát? Mert ha megtették volna, egyértelmű lenne, hogy a katolikus egyház viselkedése egy nagy átverés, színjáték!

Világosan le vagyon írva a Nagy Könyvben (a teljesség igénye nélkül), hogy pl.: ne csinálj magadnak képeket és faragott szobrokat és ne azokhoz imádkozzál... nézzünk már be egy katolikus templomba! ahhha! Pontosan! Ott van a 10 parancsolat is.... anyám, az összes temploba járó ember akiket ismerek, folyamatosan megszegik a 10 parancsolatot, dehát mi az nekik, majd meggyónják a papbácsinak, aztán lehet újra kezdeni előlről az egész bűnözést! Merthát a papbácsi feloldozta őket! Ja, hogy az is le van írva a Bibliában, hogy csakis Isten adhat feloldozást a bűneid alól? De ez csak az egyik. A másik kérdés az, hogy ha egy eszmét magamévá akarok tenni, akkor asszerint élek, próbálkozom ugyan keményen, de ha egy idő után nem megy, akkor mifüttynek erőlködnek vele? Egyszerűen nem oda valóak és kész! dehát ezt a büdös életben nem fogják belátni amíg a kedves papbácsi feloldozza őket! EZ így hazugság ahogy van.

Szerintem ezekben a bizonyos "tekercsekben" egy valamiféle kollektív szerződés van, ez is valami MLM féle dolog lehet, aminek semmi köze nincs Isten valódi törvényeihez és parancsolataihoz, egyszerűen csak naívan azt hiszik ebbe a brokátruhába öltöztetett B-k, hogy ezzel törvényesíthetik a törvényszegésüket! (Ja, és ne is beszéljünk az Isten nevében lemészárolt emberekről, akik nem voltak hajlandóak elhagyni a saját ősi vallásukat a papok, misszionáriusok nyomására, nyilván anyagi érdekekből).

Hát, nézd, én nem vagyok Jehova tanúja, de sokféle emberrel beszéltem már akik sokféle nézetet vallanak erről a keresztyén vallásról, és nekem még mindig a Jehova tanúi féle elgondolás a legszimpibb, van is néhány ismerősöm, illetve a családi felmenőim között is voltak néhányan. ŐK valóban a Biblia tanítása és útmutatása szerint élnek, és ahogy ők értelmezik a Bibliában foglaltakat, a lehető leglogikusabb. Na, most akkor letojom a vatikáni rokont, de pl. azt is Jehova tanúitól tudom, hogy II. János Pál tisztában volt azzal amit én itt fentebb leírtam, de szegény ember karrierista volt, így kénytelen volt hallgatni.

Hát, ez van.

Azért az evolúcióra gondolva megkérdezném: ha az ember a majomból fejlődött ki, akkor miért vannak most majmok?

Puszi mindenkinek!

2010. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
0%
javítás: bocsi, nem tojom le a vatikáni rokont :)
2010. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:

Ki kell javítsalak, mi keresztyének nem az anyaszentegyházért vagyunk oda, hanem Jézus Krisztusért. De a hívőnek kell egy gyülekezethez is tartoznia, mert egyedül nem tud megállni, a hittestvérekre szüksége van. Igaz, hogy egyetlen tökéletes felekezet sincs ma sem, de annak sincs semmi értelme, hogy mindig újabb közösségeket hozzunk létre, mert azok sem lennének tökéletesek, lévén, hogy bűnös emberek alkotják. Minden felekezetben vannak hitüket nagyon komolyan vevő tagok, és oda szánt életű szolgáló pásztorok, és minden felekezetben vannak úgynevezett névleges keresztyének, és Isteni elhívással nem rendelkező vezetők. Őket én önjelölteknek nevezem. Arra megkérlek téged is és az összes többi ateistát, ne keverjétek össze az emberek bűneit Isten cselekedeteivel. Te is tehetsz amit akarsz, anélkül, hogy Isten egyből agyon ütne, ezt az egyház emberei is megtehetik. Te sem mehetsz el a bűnben a végtelenségig, és neked is számot kell majd adnod életed végén, a hívőnek is meg kell állnia Isten előtt, és még az egyházi vezetők, sőt maga a Római Pápa sem fogja megúszni a személyes felelősségre vonást. Isten megmondta a Bibliában: elrendeltetett, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután ítélet következik. Ez nem hit kérdése a Biblia szerint, nem van kedvem nincs kedvem kérdése, oda mindenkinek mennie kell. Persze ennek feltétele, a Biblia Isten kijelentése.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

Függene attól is hogy ki mennyire hisz a Pápa szavának,valamint,

a hitnek külön élete van,független a Pápától,a vallásoktól,gondolj csak arra hogy egy gyülekezeten belűl is mást hisznek az emberek.

Ez a dolog nagyon személyes,közted és Isten között!

Kérdezem én egy valós hivőnek mit jelentene ha akárki is azt mondaná hogy hülyeség az egész? Abszolút semmit!

Mintahogy egy gyermek megszületik,onnattól kezdve külön élete van,úgy a hivőnek is,miután megtér,betöltekezik Szent Szellemmel.

Ja,hát hogy a pogányok között mi történne????

Rögtön kinyirnák a Pápát,elkoboznák a vagyonukat,és megszünne minden felületes udvarias viselkedés,mert becsapva éreznék magukat az emberek.....

2010. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
8%
Én keresztény voltam,azt hittem ha hiszek Istenben akkor jó ember vagyok de aztán átgondoltam az egészet rájöttem nem ezen múlik magamba kell megtalálnom az értékeket és jót cselekedni.Elöször nehéz volt felfogni hogy amiben sokáig hittem az valótlan és szomorú voltam.Semmi sem bizonyítja a létezését,Biblia is hol ezt hol azt írja.Nem lehet elmenni rajta,végülis azt különféle emberek "apostolok" írták.Pár sorral feljebb említették a mutációt,nem minden mutáció egyforma pl. az egyedi mutáció korábban nem létező új allél, vagyis genotípus keletkezhet.Így csak pár alanynál jön létre az új genetikai változások,régiek megmaradnak olyannak.Ez egy erős magyarázat az élet fejlődésére de a keresztények milyen kézzelfogható bízonyítékokat tudnak felhozni hogy megvédjék teoriájukat?Kiváncsian hallgatom!
2010. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!