Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az itt válaszoló vallásos/iste...

Az itt válaszoló vallásos/istenhívő emberek egy része miért olyan agresszív?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 22:28
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

igazság szerint ki az aki 100% ra tudná bizonyítani az igazát?

senki. mert amiben biztos vagy hogy nincs abban ugyan úgy biztos a másik hogy van.

de ez még nem jelenti aszt hogy akkor az ........

mert hívő? vagy mert pont nem az?


hisz mind két fél ember és nem pedig állatok.

2015. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Nem tudom. A szeretet nem aggresszív.
2015. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Mert rosszul esik az,hogy ha te hiszel valamiben és más meg az ellenkezőjét állítja.

Persze lehet hogy amiben hiszel nem is létezik,és aki támadja annak van igaza,de mivel hiszel valamiben ezért rosszul esik.

De ez mindennél így van,ez épp olyan hogy választhatsz két kocsi között,legyen az egyik A a másik B

Te a B-t választod erre jön pár ember akár irigységből is,és ő azt állítja hogy a B szar az A jobb kocsi lett volna,azt kellet volna választanod,na az is neked rosszul esik mert hiszel a saját döntésedben hogy jól válaszoltál,vagy csak tetszik.

Ilyenkor te azokat támadod akik az A-t választották volna,ebből az lesz hogy irigy kutya csak aki azt mondja,továbbá érvelni kezdesz hogy mért is jobb a B mint az A.

Vallás is pont ilyen,csak értelemszerűen arról megy a vita hogy igaz e a biblia meg hogy isten létezik e.

Persze itt nincs kézzelfogható bizonyíték,de ilyenkor az egyik tábor a tudománnyal a másik a bibliával jön,és nekiál a másikat támadni mert ugye az a legjobb védekezés,ha érvelsz.

De amúgy is a vallásos emberek agresszívek kicsit és elvakultak,hiába győszködöd hogy nincs isten,őket nem tudott erről megváltoztatni,éngemet próbáltak meggyőzni hogy isten létezik és agresszív módon nem támadtam hanem az ő szemszögéből néztem és elolvastam az ő bizonyítékait,persze ezeket meg tudtam támadni de még is nem elvakultan egyből rávágtam hogy hülye aki hisz benne.

2015. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!