Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Konkrét példákat írnátok...

Konkrét példákat írnátok bibliai ellentmondásokra?

Figyelt kérdés

2015. szept. 6. 21:07
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
70%

Hát, számomra maga Yehova(="Isten") személyisége elég nagy ellentmondás. Eliveg ő az, aki mindenkit szeret, (feltétel nélkül!) mindent megbocsát, az embereket segíti stb...stb..., viszont én valamiért arra emlékszem, hogy az Ószövetségben igencsak szeretett gyilkolászni, csakhogy szeretett zsidóinak (semmi antiszemitizmus, csak így van) jó legyen.

És ez számomra elég érdekes azért....

2015. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
39%

"Hát, számomra maga Yehova(="Isten") személyisége elég nagy ellentmondás. Eliveg ő az, aki mindenkit szeret, (feltétel nélkül!) mindent megbocsát, az embereket segíti stb...stb..., viszont én valamiért arra emlékszem, hogy az Ószövetségben igencsak szeretett gyilkolászni, csakhogy szeretett zsidóinak (semmi antiszemitizmus, csak így van) jó legyen.

És ez számomra elég érdekes azért...."


Azokat szereti, aki eleget tesznek a szövetségi feltételeknek. A Zsidók, amíg megtartották ezeket, jól éltek, amint elfordultak a szövetségtől, jött az átok. Leverték őket, rabszolgasorba taszították őket, stb...

A ma érvényben lévő szövetségben sem kap mindenki megbocsájtást. A feltétel Jézusban való hit:

János

3,17 Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a [rész 12,47. Luk. 9,56.] világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.


3,18 A ki hiszen [vers 36. rész 5,24.6,40.47.20,21.] ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.


Róma

1,18 Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik [Zsolt. 5,5.6.] az igazságot hamissággal [vers 21.23.25.] feltartóztatják.

2015. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Mit találsz benne terelésnek? Őszintén kérdezem.Mondta Krisztus,hogy tagadd meg a józan paraszti eszed? Az idézett mondat sem erről szól,pusztán arról,hogy ne legyen az ember beképzelt,és fölöslegesen ne okoskodjon.De ez nem azt jelenti,hogy le kell tagadni azt,ami világosan látszik.

Nem azt mondta Krisztus,hogy mindent kételkedés nélkül higgyetek el a Bibliából,hahó!

"


Azt a terelés nekem abban hogy eleve hülyének tekinted azt, aki nem azt vallja, amit mondasz: "Gondolom épp eszű embernek nem kell magyarázni,hogy ez köszönőben sincs a Krisztusi hozzáállással..." Ebből az követezik, hogy szerinted nem vagyok épeszű.

Amúgy az idézett Ige azt jelenti, hogy ha bölcsnek tartod magad, akkor jobb, ha eldobod minden tudományod és ostobává válsz, hogy Isten tanítson és az igazságot megtanulva bölcs leszel.

Józan paraszti eszemet használom a Biblia tanulása közben, de nem annyira, hogy ellentmondjak neki

2015. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Azt a terelés nekem abban hogy eleve hülyének tekinted azt, aki nem azt vallja, amit mondasz: "Gondolom épp eszű embernek nem kell magyarázni,hogy ez köszönőben sincs a Krisztusi hozzáállással..." Ebből az követezik, hogy szerinted nem vagyok épeszű."


Oké,szerinted miért nem igaz az állításom?


"Amúgy az idézett Ige azt jelenti, hogy ha bölcsnek tartod magad, akkor jobb, ha eldobod minden tudományod és ostobává válsz, hogy Isten tanítson és az igazságot megtanulva bölcs leszel."


Én is ugyanerre utaltam:

"...ne legyen az ember beképzelt,és fölöslegesen ne okoskodjon."

Ha ezt megteszed,bölcs maradsz.


"Józan paraszti eszemet használom a Biblia tanulása közben, de nem annyira, hogy ellentmondjak neki"


Biztos vagy benne? Vagy inkább az egyház "Nehogy ellent merj neki mondani valamiben!" megfélemlítő taktikáját használod?

2015. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

#24-nek. Bocsánat, de nem fejteném ki a dolgot. Véleményem szerint alapvető logikával (józan paraszit ésszel) is rá lehet jönni, miért lehet a Biblia mégis igaz, ráadásul, aki nem tartja igaznak, biztos utánanézett már bőven az ellenvéleménynek is. Ha pedig nem, akkor az egész nem más, mint a saját világnézetem rákényszerítése a Bibliára, Istenre, többiekre.


"Biztos vagy benne? Vagy inkább az egyház "Nehogy ellent merj neki mondani valamiben!" megfélemlítő taktikáját használod?"

:))) Bocsánat, de ezen most mosolyogtam egyet. Senkit nem szeretnék megfélemlíteni és nem taktikázok. Annyira nem ismeri az ember a másikat, teljesen felesleges ítélkezni, ráhúzni valakire valamit. Amúgy nem vagyok földi egyháztag, kizárólag Jézus szellemi egyházának vagyok a tagja, ráadásul kritikám van sok egyház felé, főleg az ilyen dolgok miatt, amit említettél + az egyedi teológiák miatt, de ebbe nem megyek bele

2015. szept. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

""Amúgy az idézett Ige azt jelenti, hogy ha bölcsnek tartod magad, akkor jobb, ha eldobod minden tudományod és ostobává válsz, hogy Isten tanítson és az igazságot megtanulva bölcs leszel."


Én is ugyanerre utaltam:

"...ne legyen az ember beképzelt,és fölöslegesen ne okoskodjon."

Ha ezt megteszed,bölcs maradsz. "


Szerintem nem ugyanazt mondjuk. Az én esetemben a bölcsességre Isten tanít, Ő az etalon, a Te esetedben pedig Te döntöd el, hogy mikor okoskodsz eleslegesen és mikor bölcsen. Én azt írtam, hogy bölcs leszel, Te pedig, hogy bolcs maradsz, ami kizárja az előzményt, hogy ostobává váltál. Aki ostobává válik nem tud bölcs maradni, de bölccsé válik, mert ISten azzá teszi, ha keresi Isten igazságát. Nem pedig a sajátját. Amúgy előző kérdésedre egy másik topik 15, 16 és 17 válaszát válaszolom, amit én írtam. Túl hosszú lenne ismét leírni és másolni nem szeretnék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2015. szept. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

# 25/26


Nem állítottam olyat,hogy a Biblia egésze nem igaz.


"Bocsánat, de nem fejteném ki a dolgot."


Ha alapos Biblia ismerő vagy,vajon mi az oka,hogy nem fejted ki?


Nem úgy értettem,hogy te félemlítesz meg és taktikázol,hanem veled szemben alkalmazott ilyen módszert az egyház.De akkor elmondásod szerint rád semmi ilyen hatással nem volt egy egyház sem ebben a vonatkozásban.


"kizárólag Jézus szellemi egyházának vagyok a tagja"


Ha ez valóban így van,akkor ismered jól a Krisztusi hozzáállást,és az ellentétét is.Így van? Még mindig kíváncsi vagyok,szerinted mi nem igaz ebből a mondatból:

"Gondolom épp eszű embernek nem kell magyarázni,hogy ez köszönőben sincs a Krisztusi hozzáállással..."

2015. szept. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"Ha alapos Biblia ismerő vagy,vajon mi az oka,hogy nem fejted ki? "


Legyen: mert egy héten át privátban beszélgettem erről valakivel és egy másik topikban is megválaszoltam elég hosszan, amire hivatkoztam is, nincs kapacitásom minden emberrel lefolytatni ezt a vitát, és nem is kötelességem. Rádadásul utaltam arra, hogy magad is utánanézhetsz az elméleted kritikájának, ez gondolom így logikus. Kérlek, olvasd el még egyszer a vlaszaimat, mert kédéseid egy részére megkaptad már a válaszom. Ha valóban érdekelne a válasz és nem csak provokálnál, akkor már elolvastad volna. Másik kérdésedre is ez a válaszom. Én most búcsúzom, ha úgy tetszik, gondold azt, hgy Neked van igazad és legyőztél és gyáván visszavonultam. Még egyszer hivatkoznék a linketl topikban lévő három hozzászólásomra!

Jézus Veled! Sok áldást!

2015. szept. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Nem állítottam olyat,hogy a Biblia egésze nem igaz. "

Tudom! úgy kényelmes, ha én döntöm el, mi az igaz belőle... Bővebben: másik topik 3 hozzászólása

2015. szept. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Szerintem én voltam az,akivel beszélgettél privátban:)

Akkor valóban nincs értelme folytatni.

2015. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!