Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a különbség a tény és - az...

Mi a különbség a tény és - az ateisták szóhasználata szerint - "rendkivül valószinú" - "tény" között?

Figyelt kérdés
Pl. ; "Miért nehéz elfogadni a vallásosak számára azt a rendkívül valószínű tényt, hogy Isten nem létezik? " Egy vallásois - vagy közömbös - hogyan értelmezze a különbséget?
2010. ápr. 3. 12:25
1 2
 11/14 ceri ***** válasza:
20:59 stornó, egy másik kérdésre tévesen ide válaszoltam.
2010. ápr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Jó ez itt is, ha már a "racionális" ateista válasz helyett - nm értették meg a kérdést? - nem a kérdésre válaszoltak.
2010. ápr. 22. 07:53
 13/14 ceri ***** válasza:
76%

"rendkivül valószinú" - "tény"


Természetesen a tény szóval van baj. De nem olyan nagy. Csak annyi a szerepe, hogy nyomatékosítsa az előtte lévőt.

Így persze logikailag hibás. A megfogalmazó -gondolom- a >mint 50%, 95% vagy a 99,9% helyett fogalmazta meg így az állítását.

A megfogalmazás szerencsétlen, logikailag és filozófiailag is, de így legalább több irányból lehet támadni annak aki nem ért egyet vele.

2010. ápr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
46%

Nos azt hiszem megszületett a válasz. Aki ezt a bizonyos "rendkívül valószínű tény" kifejezést használja, hiányzott néhány óráról általános iskolában.


Ez nem ateista szóhasználat, csak valami szerencsétlen nem tud egy mondatot normálisan megfogalmazni. Vallásos embertől is olvastam már hasonló ordas nagy baromságot, de én képes vagyok megérteni így is, hogy mire gondolt, és nem terelem a témát ilyen apróságokba való belekötéssel, mint a kedves kérdező.

2010. júl. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!