Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Magyar Apostoli Gyülekezet...

Haggaimester kérdése:

A Magyar Apostoli Gyülekezet és az Őskeresztyén Apostoli Egyház szektának minősül?

Figyelt kérdés

2016. júl. 9. 16:41
1 2
 11/15 anonim válasza:

Kedves Kérdező,és válaszolók.

Olyan valamiről véleményt formálni amit nem tapasztaltam,vagy csak hallottam róla,nem gondolom hogy megalapozott válasz lenne.

Én a Magyar Apostoli Egyház tagja vagyok.Nem szekta!Mint a nevében is bent van,Egyház!Nem kevesebb mint 70 éves múlttal rendelkezik.

Világszerte működik,és több országban vezető nagyságú a taglétszáma is.

Magyarországon törvényi változások miatt volt az 2 évig hogy nem viselhette az Egyház nevet,de ma már újra hivatalosan is Egyházként van bejegyezve!

Minden egyház más más értékeket tart fontosnak a Bibliából,ezért is van ennyi féle egyház.

Az Apostoli egyház is élt meg jobb-illetve rosszabb időszakokat,amiért lehet ítélkezni,-de melyik egyház nem?

Alkalmaink mindenki számára nyitottak,szeretettel várunk mindenkit!

Alábbi linken az egyházunk honlapja elérhető

[link]

2017. júl. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha 70 éves, hogy lehet apostoli, akik 2 évezrede éltek? Csak 1900 év hiányzik, hogy apostoli legyen.
2017. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolso elotti valaszado, kifejtened bovebben a tanteteleiteket?
2017. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Elazur válasza:

Nemrégiben fedeztem fel ezt a kérdést és szeretném, ha a kérdező valódi választ kapna. Valószínűleg már elkésett a válasz, de mégis... Én is ennek az egyháznak a tagja vagyok, így tudom, hogy miért van nevében az apostoli jelző.


Nem életmódjában szeretné visszahozni az apostoli időket, hiszen azóta teljesen más társadalmi rendben élünk. Viszont az akkori egyház felépítésében van néhány nagyon fontos alappillér, amit mi is szeretnénk figyelembe venni és megvalósítani.


"Ezért tehát nem vagytok többé idegenek és jövevények, hanem polgártársai a szenteknek és háza népe Istennek. 20Mert ráépültetek az apostolok és a próféták alapjára, a sarokkő pedig maga Krisztus Jézus, akiben az egész épület egybeilleszkedik, és szent templommá növekszik az Úrban, és akiben ti is együtt épültök az Isten hajlékává a Lélek által" Ef 2,19,22


Nem csak a bibliai időkben voltak apostolok, hanem ma is vannak. Ők azok, akik nem csak a helyi gyülekezetekre, egyes emberekre figyelnek, hanem az egész egyházra. Nem pusztán a világi értelemben vett vezetők, hanem Isten előtt is komoly felelősséget hordoznak.


Pál apostol így tanít erről: "És ő „adott” némelyeket apostolokul, másokat prófétákul, ismét másokat evangélistákul, vagy pásztorokul és tanítókul, hogy felkészítse a szenteket a szolgálat végzésére..." Ef 4,1-12


Ezekre ma is éppúgy szükség van. A tanító, pásztor, evangélista, próféta megőrizte eredeti jelentését, ma is elismert szolgálati forma, csak az apostol szó vesztette el jelentőségét, illetve lett száműzve az időszámítás kezdetére. Pedig éppen az apostol az, aki összefogja és irányítja, koordinálja, segíti a többi szolgálatot.


Talán így jobban érthető ez a kifejezés és eloszlik a félreértés.

2019. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Elazur válasza:

Egyik legfontosabb küldetésünknek tekintjük, hogy gyülekezeteink szeretetközösségként működjenek, ezért igyekszünk nyitott és befogadó egyházzá válni. Elkötelezettek vagyunk a bibliai alapon történő tanítás iránt.


Gyermek- és ifjúsági foglalkozásokkal, táborokkal szolgálunk a különböző generációk felé, arra törekszünk, hogy mindenki megélhesse a hitélet örömeit, baráti, testvéri kapcsolatokat alakíthasson ki és kibontakoztathassa Istentől nyert képességeit, ajándékait.


Természetesen fontos számunkra keresztény identitásunk megélése, így hirdetjük az evangélium örömhírét, zenével, énekkel dicsérjük Istent.


Igyekszünk, hogy mindenki felé elszámoltathatóak, tiszták legyünk mind anyagi, mind erkölcsi dolgokban. Istentiszteleteink, rendezvényeink bárki számára nyitottak.


Sok evangéliumi egyházzal jó kapcsolatot ápolunk, közös rendezvényeink vannak.


Minden kérdésre szívesen válaszolunk.

2019. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!